Mali ste bolesti po trhaní osmičky ??

kikus4444
18. okt 2019

Ahojte.
Ja by som chcela vedieť, či sa nájdu aj také z vás, ktoré ste bolesti po trhaní osmičky nemali. Alebo ste ich mali mierne, čiže v pohode sa to dalo zvládnuť aj bez liekov a antibiotik.
Všade totižto čítam, ako veľmi to bolí, a že bez liekov sa to nedá vydržať atď...
Ďakujem

interneta
18. okt 2019

Dve boli v pohode, trhane davno. Tretia osmicka isla von tento rok a myslela som, ze sa daco deje, lebo ma to bolelo tak, ze som si musela dat aspon paralen. Tyzden ma to bolo urcite. Myslim ze do 2 tyzdnov preslo. Aj trhanie bolo horsie ako tie predosle 2. Takze prve 2 osmicky nic a treta na liekoch.

lucmirka124
18. okt 2019

Trhali mi 2 osmicky naraz. Dalo sa to zvladnut, bez atb. Ale ibalgin som si dala. Aj zubarka kazala.2 dni bolo vselijak.a potom uz ok. Aj vacsiu bolest som uz zazila.neboj nic.

domip
18. okt 2019

Ahoj, vôbec to nebolelo...ani trhanie ani potom 🙂 dokonca som o dve hodinky normálne jedla... všade sa len straší, áno aj ja som to čítala a nič....to sa pekne zahojí netreba to veľmi riešiť ....a žiadne antb. možno na bolesť a ukľudnenie jednu tabletku proti bolesti ale to je celé 🙂

tenerifka
18. okt 2019

nebolelo, po odozneni anestezie som vobec nepotrebovala liek na bolest a normalne som jedla

moncurienula
18. okt 2019

Ak existuju taky ludia ktorich to neboli tak im uprimne zavidim

lentil0805
18. okt 2019

niekoho to bolí, niekoho nie, mužovi ich ťahali chirurgicky a ok, dal si asi 2 x ibalgin a mal pár dní opuchnuté líce, ale žiadna tragédia

felycity
18. okt 2019

@kikus4444 citala som tiez, skoro som sa od strachu...., trhali mi viac, dokoncs aj narezali a sili. Vsetko bez bolesti aj po odzneni anestezy, max 1-2 tbl od bolesti, ale nic hrozne. Ono zavisi ci je tam nejaky akutny zapal/ problem ....

kikus4444
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kikus4444
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kikus4444
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kikus4444
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kikus4444
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kikus4444
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
titla
18. okt 2019

Dolne osmicky mi museli vyberat operacne, este neboli prerezane a museli mi ich vysekavat z kosti. Operaciu mi robili v lokalnej anesteze, ta bola bezbolestna, ale potom to bolo horsie. Tyzden som bola len na tekutej strave a opuchnuta ako sysel a bolela ma cela pusa.
Horne osmicky som mala uz prerezane a to bola 5 min zalezitost. Jediny neprijemny ukon bola injekcia na umrtvenie. Tahanie zubov nebolelo a ani potom som nemala ziadne bolesti. Pohoda.

kittyna5
18. okt 2019

Naozaj všetkým ktorých to nebolelo v dobrom závidím a obdivujem. Mne chceli pred rokom vyberať chirurgicky dve osmičky a pár hodín predomnou mala termín kamarátka. Keď mi povedala aká to bola hrozná bolesť, tak som tam ani nešla. A potom to bolo ešte horšie, celá bola opuchnutá, modrinová a mesiac PN 😕 nejaké dva týždne nevedela jesť ani piť a ani spať poriadne, takže ja som rada, že som tam ani nešla.

kilauea
18. okt 2019

@kikus4444 ahoj, po trvaní prvej som mala teploty opuchnutú tvár a bola som na liekoch asi týždeň keď mi mali trhať druhú tak som sa už dopredu bála, ale našťastie vôbec to nebolelo. Je to individuálne. Držím palce 🙂

lula313
18. okt 2019

Podľa mna je to individualne. Mne trhali tento rok jednu a išlo to hladko, po odozneni anestezy som lieky proti bolesti, či ATB nebrala, zubárka mi tam dala údajne nejakú analgeticku vložku z konope.. budem si musieť dat trhat viaceré, ale po jednom sa mi veru nechce a ona dva naraz trhat nechce😏

tosomja
18. okt 2019

Mne trhali prvu osmicku, museli mi sit dasno, myslela som, ze ani domov nedojdem, ked odznela anesteza. Uz po ceste domov som si musela dat silne lieky, ktore mi predpisal zubar - nepamatam nazov, ale rychlo liek zaucinkoval. Ale tyzden som nemohla jest, schudla som 7kg ... Druhu osmicku mi trhali tyzden na to a to bolo v pohode, uz som bola pripravena na taku istu bolest, na moje prekvapenie, nebolelo ani po anesteze. Ale toto mi uz nemuseli sit. Takze asi tak. Zalezi asi na "postaveni" zubu.

dzejsik
18. okt 2019

@kikus4444 horne som ani nevedela ze sli von, dolne jedna bolela len den- dva, stacil paralen na bolest a druha bola odumreta lebo sa nemala kde prerezat, pri tej som mala aj teploty a asi 4- 5 dni jedla len slamkou tekute veci

janka_266
20. okt 2019

Ja som tiež ani nevedela, že mi trhali, viac som sa toho bála ako to bolelo, ale teraz, keď nad tým spätne rozmýšľam, mala som viac naliehať na doktorku, aby zub ešte opravila a nedávala hneď trhať. Keďže zub bol ukážkový, rovný, len ho bolo treba opraviť a s tým sa jej nechcelo hrať.