Mali na vás antidepresíva opačný účinok?

nela22323
2. aug 2024

Je tu niekto z vás na koho mali antidepresíva opačný účinok?
Užívam mesiac liek- Alventa a uplne sa mi zastavil menštruačný cyklus. Cítim sa aj zdravotne horšie trpím nespavosťou.
Napíšte mi prosím či má niekto z Vás s užívanim antidepresív negatívne skúsenosti.
Ďakujem

evickuska
2. aug 2024

@nela22323 prve tyzdne urcite ako by znasobili 😳

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
natalusiiik
2. aug 2024

Beriem Alventu a skutocny nastup ucinku som zaregistrovala asi po troch mesiacoch, treba len vydrzat, dobre bude 😉

koniarova
2. aug 2024

Treba vydržať, prejde to. Baby vyššie dobre píšu.

sszuzu8
2. aug 2024

Áno. Žiaľ. Bez nich mi bolo lepšie

dievcazdediny
2. aug 2024

@nela22323 kamaratka mala problem znizili jej davku, a bolo to lepsie. Cize postupne...Vacsinou su vedlajsie mesiac dva. Ja som mala silne migreny napr. Potom presli. Mam znameho ale ktoremu antidepresiva robili dlhodobo velmi zle. Navali horocuvy, z nicoho nic mu bolo velmi zle. Napriklad ale neurol bral ze ked mu bude ozaj zle. Tak ho raz bral vela raz nic a potom sa vytvarali pravidelne abstaky. Mal potom problemy s agresivitou a nervozny zo vsetkeho. Pozor teda na pravidelne davkovanie. Drzim palec

koniarova
2. aug 2024

@sszuzu8 tak nemáš dobre zvolené.

livi
2. aug 2024

podľa mňa to nie je v pohode, ak to má taký vplyv na cyklus, spánok a podobne..mne zabrali v podstate hneď a takéto problémy som vôbec nemala.. ja by som riešila zmenu liekov určite

nela22323
autor
3. aug 2024

@natalusiiik ahoj cyklus ti lieky nezmenili? Ja som mala pravidelný cyklus a odkedy beriem lieky úplne sa mi zastavil.

nela22323
autor
3. aug 2024

@taynee užívala si tiež Alventu?

nela22323
autor
3. aug 2024

@natalusiiik akú dávku užívas? Som taká, že najradšej by som ich prestala užívať. Som stále z nich mimo úzkosti depresie aj epileptické záchvaty mám stále, k tomu ešte zastavený aj cyklus. Gynekologicka povedala, aby som si dala predpísať hormon.antikoncepciu

nela22323
autor
3. aug 2024

@sszuzu8 aké lieky ste prosím užívala?

natalusiiik
3. aug 2024

@nela22323 75mg ráno... ale ak máš epi záchvaty tak to neviem no to už asi nie je úplne s kostolným poriadkom a taktiež ten cyklus, je to zvláštne mne sa nič také nedialo, možno v tvojom prípade by to predsa chcelo zmenu liekov

nela22323
autor
4. aug 2024

@natalusiiik ako dlho si užívala 75 mg ráno? Veľa ľudí píše, že z AD aj priberajú. S tým si problém nemala?

natalusiiik
5. aug 2024

@nela22323 uzivam ich vyse roka a z Alventy sa nepribera urcite 🙂