Make up a krém neupchávajúci póry

denisenda
20. feb 2014

Ahojte žienky.Chcela by som poradiť ohladne kozmetiky na moju pleť.Mám zmiešanu pleť s rozšírenými pórami hlave v T zone.Vyrážky mám len na brade a okolo úst.Chcela by som poradiť,aj ohladne make-upu aj krémom či už denneho alebo nočneho.Najradšej však nejake z lekarne,bud na prirodnej baze,nejake ktore su hypoalergenne,nekomedogenne,ktore neupchavaju pory a taktiež nie nejake hutne.
Mám totižto zmiešanú pleť a po celom dni mám takú pleť unavenú upchatú,
mám momentálne krycí krémik a aj tak sa mi zdá upchávajúci.
akú kozmetiku by ste mi poradili,prosím nie nejakú komerčnú typu garnier,nivea atd .
Hlavne aj z vaších skuseností,čo ste vyskušali vy 🙂
Ďakujem krasne za odpoved. 🙂

luba28
20. feb 2014

@denisenda la rochay effaclar,...maju aj gel,aj krem,...je super,lebo aj ja mam taku plet a zabera vyborne.....maju aj makeup,.....

denisenda
autor
20. feb 2014

len neviem,či za tie peniažky sa ten make-up oplatí,vravia,že nesadne odtieň a ma to oranžový nádych 🙂

stanulienkat
20. feb 2014

@denisenda Chod do lekarne, kde maju vzorku a vyskusaj na plet.

mifonka
20. feb 2014

mary kay. maju aj kremy, aj cistiace gely aj make up. hlavne s make upom som mavala problem, odtien a upchavanie porov. z mary kay mi vyhovuje.

winnerka
20. feb 2014

Mne sa najviac osvedcila bioderma akn ten fluid, vobec nie je mastny, super sa vstrebava. Skoda Len, ze nevyrabaju Aj make up, pouzivam teda Vichy normaderm, ale nie som velmi spokojna. Ani moc nekryje a je velmi tekuty 😢 tak make up idem este skusat 😝

denisenda
autor
20. feb 2014

@winnerka No počula som zle ohlasy na vichy makeup,že je moc hutný a posobý ako maska a pleť nedýcha.Skusila by som bud AA-kozmetiku make up alebo la roche.. 🙂 ostavaju ešte kremiky ake si vybrať 🙂

dynnora
20. feb 2014

Ahoj, ja mám tiež zmiešanú pleť, ale najviac spokojná som s týmto make up-om. Je tuhý a veľmi mi vyhovuje, pretože, keď som používala tekutý make up, tak po pár hodinách som mala fľaky a lesklú pleť. Čo sa týka krémov, tak mne osobne najviac sadol z Avonu - solution, najprv som mala oranžový, ale asi sa už nevyrába a teraz mám zmatňujúci a som spokojná. Ale chcela by som vyskúšať tú Biodermu AKN ...
make up:
https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn...

dynnora
20. feb 2014

@winnerka ozaj je dobrý ten krém Bioderma AKN aj na vyrážky?

zuzananinka
20. feb 2014

ja som konečne našla komzmetiku, ktorá vyhovuje mojej pleti - mary kay - - skusila som snad vsetko - je drahšia ale vydrži dlho -- vichy mi zo začiatku vyhovovala ale potom sa to dostalo do starých kolaji - suché šúpajuce sa miesta po tvari -- ale teraz je to ok

lili_mia
20. feb 2014

@denisenda denné krémy používam z bio kozmetiky, čo nájdem v akcii v DMku, teraz mám Lavera, na leto si kupujem Himalaya to rodinné balenie, je veľmi jemný a rýchlo sa vstrebáva .. tým že je v nich čo najmenej konzervantov a parabénov, pleť prečisťujú a paradoxne sa robí viac pupákov .. ja kedže v lete veľmi make up nepoužívam, tak sa mi pleť vyčistí, zmiznú aj fľaky z vyrážok, čo si sama porobím v zime .. sama netuším aký make-up, proste hľadám, krycou schopnosťou sa mi pozdáva rimmel 25h, lenže ten je práveže ten make up, ktorý vplýva na upchávanie pórov a vznik vyrážok, proste bludný kruh .. doma mám make up od alverde, ale vzala som si svetlý odtieň, teda nepoužívam ale akosi mi robí šupinky z krému, čiže ani ho neviem ohodnotiť .. a ešte si pleť čistím čistiacim mliekom od alverde, ružový vrchnák, z lupeňov ruží .. večer vyčistím až po biely tampon a ráno mám bud chrastu (ak som poškriabala večer), alebo ak to bolo len zapálené, bez hnisu, tak ráno je to menšie
mňa momentálne veľmi hnevá, že ak sa mi spraví pupák, ale ten hajzel mi tam svieti aj týždeň, aj ked to natieram gélom na akné od balea young, ono to tam proste svieti na červeno, pri pokusoch o vytlačenie mi ostane chrasta, ktorá sa tiež paradoxne nemá k odchodu a nakoniec mi tam ostane hnedý fľak .. tak skúšam .. piť harmanček, alchemilku ked mám ms , papám zinok a zvýšené dávky vit C .. no zrazu mi nič nezaberá

dari
20. feb 2014

@lili_mia ten hajzel :D.... skus zihlavovy caj, mne pomaha super.

ivanajelinek
20. feb 2014

@denisenda Skus kozmetiku clinique aj make up antiblemisch. Alebo kozmetiku clarins. Je sada na mastnu a zmiesanu plet a aj make-up.

briketa
20. feb 2014

@denisenda dostat na Slovensku Bobbi Brown?

Ako podklad das "Bobbi Brown" Vitamin Enriched Face Base kremovy zaklad, potom "Urban Decay" Surreal Skin Creamy korektor pod oci, ku korenom nosa, vsetko rozklepat do stratena. Potom das nemastny zaklad "Laura Mercier" Oil free supreme foundation, zakladovy nemastny podklad. Cele zafixujes pudrom.

briketa
20. feb 2014

@denisenda nasla som, ze danu kozmetiku predava http://www.webareal.sk/znackovakozmetika

winnerka
21. feb 2014

@dynnora
Ano ja som po skusala vsetko mozne, Aj klasiku z drogerky Aj z lekarne som dostala veeeela vzoriek. A najlepsie mi robi ta bioderma, mam Aj micelarnu vodu z rady sebium, na odlicenie a cistenie, potom pouzijem ten sebium akn fluid. Po nom jedinom vyrazky ustupili a velmi mali ok sa tvori novych. Teraz planujem zmenu a to na den pouzit sebium global a na noc chcem skusit krem z radu white objective, kedze mi ostali tmavsie fliaciky po vyrazkach. 🙄 tak som zvedava.

lili_mia
21. feb 2014

@dari aj tento čaj je len dočasné riešenie .. trochu to vyčistí, ale tvorbu nových pupákov nezastaví .. aj ked mi rýchlo zmiznú, ani dokonca nenahnisajú, zostávajú po nich hnedé miesta, hoc s nimi nemanipulujem .. tomuto nechápem, že čo sa deje .. možno používam menej účinný čaj, ktorý žihľavový si kupuješ?

naloxon
21. aug 2019

@luba28 Od včera používam La rochay effaclar gel, krem, vodu a make up...inak práve je v akcii 3za cenu 2, výsledky uvidíš hneď na druhý deň. Kozmetika

luba28
21. aug 2019

@naloxon uz som inde s kozmetikou ...😊

ika11123
21. aug 2019

Prečitajte si niečo o kozmetike ordinary

sedmolinka
19. aug 2020

@denisenda ahoj, ja som prešla na značku NuSkin a som spokojná...na rozšírené póry mi pomohla LumiSpa, to je čistiaci prístroj, používa sa spolu s gelikom. Už po mesiaci používania super výsledky.
Používam postupne aj ich kozmetiku, krémiky, séra, masky, tonery, šampóny... dosť mi poradila jedna pani od ktorej nakupujem za lepšie ceny, môžem poslať kontakt, je aj na Facebooku, IG...už by som nemenila a to som skúšala predtým aj drahšie značky...