Magnézium - vedľajšie účinky

comi
7. nov 2023

Ahojte, vždy keď si nasadím magnezium kvôli srdcu , mám z neho hnačky a blbé stavy ? Je to možné u magnezia?

sasenka5
7. nov 2023

@comi je, ale v tomto prípade treba zmeniť druh magnézia, väčšinou to, čo uvádzaš robia práškové alebo tekuté formy 🙂 Tiež som mala také stavy z magnosolvu, potom aj z tekutých magnézií, teraz beriem magnerot a nemám to.
Odporúčam magnerot je tabletový.

76california
7. nov 2023

môj tip - spray magnéziový olej, vygoogli si - je to oveľa vyššia vstrebateľnosť, ak chceš orálne, tak potom inú zlúčeninu horčíka - tú, ktorú máš teraz Ti spôsobuje hnačky...

viestta
7. nov 2023

Ano, je to mozne. Treba s lekarom konzultovat zmenu lieku

comi
autor
7. nov 2023

@sasenka5 už som skúšala rôzne , teraz mám napr . tabletkový magnezium citrat a aj tak zle

comi
autor
7. nov 2023

@76california ďakujem za tip

luxus10
7. nov 2023

@comi mozes mat hnacku aj preto, ze ho mas vela, telo prebytok vzdy vyluci, a ano prave hnackou...

nikaeli
7. nov 2023

@comi skúšala si citrátovú formu? mne vyhovuje chelátová, manžel užíva citrátovú - obaja máme tetániu a užívame Mg vo vyššom množstve. Najviac mi pomáha Magnosolv, ale z toho mávam hnačku aj ja, takže ho užívam iba občas.

comi
autor
7. nov 2023

@nikaeli ano skusala som citratovu a zle mi je z neho a hnacky, to iste som mala aj z magnosolvu . Tak si myslim tiez , ze asi ho moje telo nepotrebuje 🤷🏻‍♀️

1fifinka1
7. nov 2023

Mne Dr povedala, že magnosolv mam piť pomaly v priebehu pol hodiny. Akonáhle ho vypijem rýchlo preženie ma. Spravím si do pohára a pijem po glgoch. Aj pol hodinu aj dlhšie. Vtedy ma neprezenie.

danielahamar
7. nov 2023

Lypozomalne magnézium si kúp

lenka155
28. máj 2024

@comi nevhodna forma magnezia sa prejavi hnackami. Magnezium bisglycinat a treonat nespôsobujú hnacky, ostatne ako malat, lactas, citrat magnosolv a tieto veci ano.