Magnezium - dávkovanie

14. aug 2024

Dobrý večer otázočku mám na vás neurológ mi kázal kúpiť si a užívať magnezium z bysglicinatom ale na krabičke píše 1-2 tablety denne u dospelého a on mi napisal do papierov že si ho mám dávať 2-1-2 môžem prekročiť tie odporúčania na magneziu ? Znacka magnezia jamieson magnezium+b6 ďakujem

alenamihal
14. aug 2024

Zalezi kolko ma mg mangezium...jamieson je velmi dobra a kvalitna znacka...pouzivam ich produkty sama aj moje deti...tusim,ze denna davka je okolo 400mg...ake mas problemy??? lebo megnezia je viac druhov na rozne problemy...energia,unava,bolesti svalov atd ...ja by som isla kludne 3x denne na zaciatok a uvidis ako sa budes citit...

autor
14. aug 2024

@alenamihal Nooo po roku mi zistili silnú tetaniu s ktorou som sa trápil rok kým mi zistili čo mi je a dostal som obstreky vitamínové inekcie na ktoré budem chodiť a daake utlmovaky na tetaniu na 21dni plus magnezium toto ku ktorému som dostal toto odporúčanie takze neviem či to neni veľa lebo jedna tlableta píše že obsahuje 200mg horčíka

barbora854
14. aug 2024

Môžeš prekročiť limit
O nič nejde . Denná spotreba u zeny s normálnou hladinou v krvi je cca 350 mg .kolko prijmes z potravy netušíš .takze magnezium sa nachádza aj v medzibankovom priestore kde ti nikto nepovie aké hladiny tam máš .kludne začni s tými dávkami ako ti napísal neurolog magnezium sa dopĺňa veeelmj dlho

jamimo
14. aug 2024

@barbora854 súhlas 👍 Ľudia sa obávajú, že sa predávkujú magnéziom, pravdou však je, že v pôde je vyčerpaný (zdevastovaná pôda) a v potravinách je ho minimálne množstvo. Potrebna doplniť ho do optimálnej hladiny tiež chvíľu trvá a potom udržiavať. Pravidelne... lebo rýchlo sa z tela vyčerpáva.
PS: odber krvi ukáže na magnézium, ale nie je to smerodatné, presne kvôli medzibunkovým priestorom. Ja som si dávala zisťovať hladinu horčíka v laboratóriu v Poľsku, z vlasov a ochlpenia.

autor
15. aug 2024

Ďakujem krásne za odpovede