Magnetická rezonancia v prípade, ak mám na zuboch retainer

baja_24
8. feb 2021

Dobry den, prosim Vas, mam ist na magneticku rezonanciu temporomandibularneho klbu (to je ccelustny klb), lenze mam retainer na hornych aj spodnych zuboch, to je ako taky drotik po tom, co mi dali dole fixny strojcek. Kedze na magnetickej rezonancii nesmie byt ziadny kov, bude to problem?

sandra151
8. feb 2021

Toto treba prebrať s lekárom.
Zavolaj mu a hneď máš odpoveď.

baja_24
autor
8. feb 2021

@sandra151 Volala som aj na rezonanciu aj zubarovi. Na rezonancii ze nevedia ano co to je a zubar povedal, ze by to nemalo vadit, ale nech sa opytam na rezonancii. Cize ziadna odpoved.

sisa_s
8. feb 2021

Nasla som toto:
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25919106/
Vyplyva mi z toho, ze na zaklade typu retaineru moze dochadzat k skresleniu vysledkov, ale robili pacientom MRI aj s tym, takze problem by to byt nemal, otazka je interpretacia vysledkov 🙂

baja_24
autor
8. feb 2021

@sisa_s Dakujem velmi pekne, super clanok. Ano tiez som to tak pochopila, no tak uvidime, pojdem tam a uvidim, co mi povedia 🙂 islo mi hlavne o to, aby sa nieco nestalo 🙂

sisa_s
8. feb 2021

@baja_24 viacero studii som nasla, takze zjavne to skusali a pacienti prezili 😀 no upozornuju, ze moze to vytvarat artefakty, ktore zmatu hodnotiaceho lekara, takze isla by som, ale upozornila na to zdravotnikov na MRI, aby vedeli 🙂

baja_24
autor
8. feb 2021

@sisa_s ved presne tohto sa bojim, lebo v hlave sa mi vytvarali najstrasidelnejsie hororove scenare typu ze mi vytrhne cele zuby a neviem co :D dakujem naozaj ze si to kvoli mne hladala 🙂 a ano, urcite to zdoraznim, aj o mne vedia, lebo som volala priamo s laborantkou, tak povedala ze presne uvidi co bude na vysledkoch 🙂

ceco10
8. sep 2021

@baja_24 ahoj prosim co ti na to nakoniec povedali? Ja idem na mr a mam retainer na spodnej sanke. Dakujem

baja_24
autor
8. sep 2021

@ceco10 Nakoniec to bolo uplne v poriadku 🙂 keby tam vadil ten retainer, tak by nebolo nic vidno, ale hned v uvode mi doktorka povedala, ze vsetko vidno 🙂