Magnetická rezonancia mozgu

1mata
21. okt 2015

ahojte dievčatá, bola som na MR mozgu, dostala som CD a mám 2 týždne čakať na popis, náhodou niektorá z vás alebo vaša polovička sa tomu nerozumie? Čakanie ma zožiera, rada by som vedela či som v poriadku. Ďakujem

lyzzy
21. okt 2015

@1mata ...klud....nechaj to na lekarov lebo ani z popisu nebudes mudrejsia....tam su take vyrazy ktorym len malokto rozumie....preco si bola na magnetickej?Ked mas neurologa tak skus zbehnut k nemu a ukazat mu to

1mata
autor
21. okt 2015

no k neurol. som objednana 30.11. a mám prísť až keď budem mať výsledky. Mám stále bolesti hlavy a komplik. migrénu ktorá prerastá niekedy až do straty reči, znehybnenia ruky a pier...

evitka83
21. okt 2015

@1mata nebola si nahodou aj na kontrole hormonov? Moja mama mavala take tazke migreny, ked brala hormony po vybrati vajecnikov a pobehala vsetkych lekarov a nahodou napadlo neurologa, ci neberie hormony a ked ich vysadila, ako mavnut carovneho prutika jej zmizli problemy. Ja som mala podobne problemy a potom som zistila, ze z HAK, ked som ju vysadila

1257
21. okt 2015

@evitka83 ahoj chcela by som sa spýtať kde robia tie hormonálne testy?

katrin21
21. okt 2015

moja sestra bola na MR, mala len nejaku drobnu poruchu videnia na chvilku a kedysi davno stracala rovnovahu..obcas mala aj migreny, ale to ma kadekto, tam suvis asi nebol....
Neurologicke sa to nezdalo a nakoniec mala meningeom, nezhubny nador na malom mozgu asi 4cm..... operacia dopadla super, je to uz rok, operoval ju prof. Šteňo v BA. je uplne v poriadku. 🙂
Nie vzdy je ale nejaky nalez, bud v klude, mozno o nic nepojde.. keby to bolo nieco vazne, oni to vidia hned a asi by aj konali rychlo, si myslim...

dai
21. okt 2015

@1mata pockaj na vysledky - ak tam nieco bude budes mat dost casu na stres... teraz s tym nic nespravis a mozno tam nic nie je... potom si zbytocne vytvaras stres...
Inak moja mama ma nador na mozgu - nasli jej ho obycajnym rtg - mr- kom sa uz len utvrdzovali o rozsahu - ale konali rychlo potom ako jej to nasli... a pre upokojenie - moja mama ma zhubny neoperovatelny nador - je tomu 12 rokov co jej ho nasli a je tu stale s nami - svojho casu na dovolenke v zahranici😉

erickatt
21. okt 2015

Cd je kodovane. Tebe ide prehrat?

1mata
autor
22. okt 2015

@erickatt Asi 6 fotiek je tam vidieť, ostatne mi nešlo otvoriť.

beata17
22. okt 2015

Nestresuj mozno to nic nebude a pockaj na zaver lekara. Ja som bola tiez na MR, mala som to iste ako ty kompl.migrena, nevedela som rozpravat, nerozumela som ludom ked mi nieco hovorili a neskutocne bolesti hlavy. U mna sa nastastie nic nenaslo a uzavreli to ako kompl.migrenu, ale uz sa mi to ani neopakovalo, prajem ti aby ti to tiez dopadlo dobre 🙂.

evitka83
22. okt 2015

@1257 gynekolog a endokrynolog

1257
22. okt 2015

@evitka83 No ved ano ,ale endokrinologické som mala v poriadku a môj gynekolog povedal že také testy nerobí nech si dám antikoncepciu že tam sú tie hormony. 😠

1mata
autor
23. okt 2015

baby výsledky dopadli OK 🙂 fuu, ale som sa potešila. No antiku ani pánovi, my sa snažíme o druhé bábo, takže nehrozí 😉

evitka83
23. okt 2015

@1257 tak potom je tvoj gynekolog idiot. Pohlavne hormony produkuju vajecniky a tie su v jeho posobnosti pokial viem. Tak si najdi ineho lekara. Alebo si viacerych obvolaj a spytaj sa ich. Sukromny to robi urcite, aj ked mne to robil pred par rokmi statny, neviem, ci sa odvtety nieco zmenilo

1257
23. okt 2015

@evitka83 ok skúsim dakujem 😉