Magnetická rezonancia hlavy s kontrastnou látkou

janula2511
8. nov 2022

Prosím vás ako prebieha MR s látkov? mám strach ,ani nie toho vyšetrenia ale z tej látky.

mijunik
8. nov 2022

@janula2511 neboj sa, to je obyčajné pichnutie do žily. 🙂 mne, keď robili MR, tak najprv ma snímali bez kontrastnej látky, potom ma vytiahli z toho stroja, stále som ale ležala, poprosila som ich, nech mi povedia, kedy bude vpich, lebo bežne to potrebujem vidieť, teraz sa nedalo kvôli zafixovaniu hlavy počas vyšetrenia. Je to určite tenučká ihla podľa mini krvavej bodky na prelepení po vpichu. No a to je všetko. Premysli si, či si alergická na nejké látky, ak by to totiž obsahovala používaná kontrastná látka, nech sa vedia zariadiť.

nelca84
8. nov 2022

@janula2511 nie je sa coho bat, obycajne pichnutie, nic necitis

janula2511
autor
8. nov 2022

Vpich to ešte prežijem ale sa hlavne bojím aby mi nebolo zle z látky.ja si takéto veci strašne viem vsugerovat.a potom mi je strašne zle.psychika.namyslam si rôzne scenáre.

nelca84
8. nov 2022

@janula2511 chodim kazdy rok a nikdy mi nic nebolo, ty nebudes citit tu latku, neviem co ocakavas, ze ti bude... tvoj strach je uplne iracionalny

gemerka17
8. nov 2022

Neboj sa, personál vycíti, že sa bojíš, oni ťa upokoja. Takých pacientov majú kazdy deň habadej. Dnes som sa vrátila z vyšetrenia z CTčka s kontrastom a tiež bol personál milý a upokojoval. Netrvá to večnosť, raz dva bude potom. Kontrast na MR je lepší (nie je tam jód) ako na CT. Nemyslím, že by to malo byť zle.

mijunik
8. nov 2022

@janula2511 ale veď oni Ti nejdú dať otravu, ale kontrastnú látku. 😄 Ty si trdlo, takto sa úplne zbytočne vystresovať… Naozaj sa neboj, ber to tak, že Ti tá látka pomôže - urobí sa presnejšie vyšetrenie. Ani neštípe, ani nebolí, ani potom ju nebudeš nijako cítiť.

janula2511
autor
8. nov 2022

@gemerka17
@mijunik budem musieť sa prekonať.vies,ja len tak ľahko si nenechám niečo dať do seba.aj s liekmi mám problém.

gemerka17
8. nov 2022

@janula2511 tak lekár ťa tam pre niečo poslal, nie len tak pre srandu králikov. Je to drahé vyšetrenie pre poisťovňu (od 200 do 300 eur). Z toho dôvodu lekári neradi posielajú na takéto vyšetrenie, aby nemali zle body u poisťovne, aj napriek tomu, že to pacient potrebuje. V zahraničí by si aj napriek poisteniu musela častokrát platiť spoluúčasť z vlastného vrecka. Tam by si takéto reči nemala. Buď rada, že máš takého lekára.

janula2511
autor
1. feb 2023

Aj vy ste boli pred tým ešte u obvodnej na krvi na kreatín?