Magnetická rezonancia a tetovanie

lenka272m
4. máj 2022

Dobrý deň chcem sa opýtať mam farebne tetovanie ….myslite si že je nejaký problém keď mam toto tetovanie a chodím na magnetickú rezonanciu?

vsauce_
4. máj 2022

Nemusíš sa obávať ak tatér použil pri tetovaní certifikované farby a nie nejaké šunty 🙂 Dnes sú tie farby ovela bezpečnejšie ako tomu bolo kedysi. Absolvovala som takéto vyšetrenie s farebným tetovaním na nohe a všetko bolo v poriadku.

lenka272m
autor
4. máj 2022

@vsauce_ ja chodím s hlavou a mam na predlaktí tetovanie farebne

vsauce_
4. máj 2022

@lenka272m Lekári zvyknú aj upozorniť pacienta, že by mohlo tetovanie páliť, pretože niektoré tie farby obsahujú čiastočky kovu. Pokial ho nemáš príliš čerstvé, tak naozaj nič nebudeš cítiť. Ale naozaj to vela záleží od výberu farby a je to velmi zriedkavé, že ľudia cítili napríklad pálenie. Pýtala som sa na to priamo v štúdiu

lenka272m
autor
4. máj 2022

@vsauce_ v pondelok som bola na tetovani a na magnetickú idem v juny

vsauce_
4. máj 2022

@lenka272m Tak bližšie ti povie asi lekár. Ja som vyplňovala aj taký ten dotazník, kde bolo, či mám tetovania. Skús sa s ním poradiť a aspoň budeš mať istotu 🙂

annie89
4. máj 2022

Ako človek roky pracujúci v tetovacie štúdiu ti môžem potvrdiť, že mýtus s tetovaním a magnetickou rezonanciu už bol roky dozadu vyvrátený a nemusíš mať absolútne žiadne obavy. 😉
Dávno pradávno XY rokov späť sa testovalo farbami, ktoré obsahovali ťažké kovy. V dnešnej dobe sú farby certifikované a prechádzajú prísnymi kontrolami. Takže naozaj, bez obáv ❤️

lyci
4. máj 2022

@lenka272m mam dost tetovani. len za posledny rok som bola 4x na MR a nikdy ziaden problem,ani to nikoho nezaujimalo