Magnetická rezonancia a kontrastná látka

lucita1505
7. feb 2023

Ahojte...dnes som bola na MR čriev tak som musela deň predtým držať hladovku resp.jest ľahké jedla tak som jedla len polievku a jogurt a na druhy deň mi dali vypit 2 l tej látky...Nemám klaustrofobiu ale prišlo mi zle v tom tunely...dokonca mi prislo totálne nevoľno a samozrejme ma hneď prehnalo plus to šlo von aj horným koncom...Ma niekto skúsenosti ze mu ta látka "zle sadla na žalúdok"?
Vďaka

mtn112233
7. feb 2023

@lucita1505 mne dávali kontrastnu latku ale do žili pri mri mozgu.. tiež som zažívala hrozne stavy.. nemocnicu som mala 5 minut pešo od domu ale ledva som prišla domov.. závraty, návaly tepla a zimy, triaška, nevoľnosti, pocit na zvracanie.. keď som to pri druhej mri povedala tak už mi ju nedali, vraj alergická reakcia.. ty keď si to vypila tak určite to môže byť z toho

lucita1505
autor
7. feb 2023

@mtn112233 ďakujem za odpoveď ze nie som nejaký mimozemšťan lebo sa zo mňa smiali ze som padávka ze to bolo zo strachu ale ten som taký silný nemala nakoľko mi chceli vyšetriť creva a hlavu som mala fakticky vonku takže sa to dalo zvládnuť...lebo v tom tunely mi stúplo teplo akokeby do hlavy a hneď ma naplo... keďže potrebujem MR čriev zrejme to bez tej sprostej látky nepôjde

mtn112233
7. feb 2023

@lucita1505 ano ja som pri mri mozgu hlavou vo vnútri a teda po pár minútach aj ja mám hroznú horúčavu v tvári

marca12
7. feb 2023

@lucita1505 Urcite ti nesadla latka,ked si zvracala a mala hnacku. Nabuduce ti daju inu,upozorni ich na to,ze si mala naposledy takuto reakciu. Mne napr.vadi tolko mnozstva vody vypit. Vtedy mi je na zvracanie,tak mi to zatazi zaludok,ze ani dychat neviem.

lucita1505
autor
8. feb 2023

@marca12 presne tak aj mne to vadilo keď mám za taký krátky čas a tak skoro ráno vypit 2litre plus ta gebuzina po 3 poháry totálne hnusne sadla na žalúdok a celú traviacu sústavu...snáď to nebude nabudúce potrebné