Má zmysel kúpiť si popôrodný pás 6 mesiacov po pôrode?

majkovicaa
25. máj 2018

Devy, mam polroka od porodu a stale ma trapi tehu brucho, lutujem, ze som si nezaobstarala poporodny pas, myslite, ze ma zmysel si ho kupit teraz? Ci to bude zbytocne? Dakujem za rady

lencocka
25. máj 2018

Skús zistiť či nemáš diastazu. Ak.ano treba s nejakým fyzioterapeutom riešiť správne cviky. Inak by si si mohla ublížiť. Myslím,že popôrodny pás je.uz zbytočný.

veve10
5. jún 2018

@majkovicaa aj mne ostalo,ale ja mam diastazu a dokonca aj miernu herniu pod pupkom-tak vyzeram stale jak v 5.mesiaci tehu. Diastazu zistis tak,ze si lahnes, nadvihnes hlavu a prstom popritlacas od pupka hore. Ak tsm budes mat medzeru na 1 a viac prstov,mas diastazu. Neda sa s niu nic robit-urcite nerobit brusaky, iba planky

majkovicaa
autor
6. jún 2018

@veve10 ked mne ostalo aj celkom dost tucikov, a viem nahmatat jedine vela tuku a mlandrave brucho a medzierky nikde - bud nemam diastazu, alebo mi to moj tuk nedovoli takto zistit

lencocka
6. jún 2018

Diastazu môžeš zistiť aj tak,že si lahnes na chrbát a dvihnes trochu nohy,čím zapojis svaly na bruchu, a ak budeš mať striešku máš diastazu. A diastaza sa dá riešiť, resp musíš ju riešiť, ak ju máš. Najskôr si pories toto, hlavne necvic brušáky. Buď skús vyhľadať fyzioterapeuta, alebo si pozri videá na diastazu ako cvičiť, poprípade niečo prečítaj. Ak sa zbavis toho, alebo ak si budeš istá,že nemáš diastazu, upraviť stravu, a pohyb.drxim palce ;)