Ma niekto alergiu na slnko?

hnedoocko0909
7. mar 2017

prosim Vas, co Vam pomaha na alergiu na slnko? Ake tabletky? A teraz to mam strasne suche, az šupinate... cim porierat? Svrbi to, páli... excipial ten menej mastny nepomaha 😕 na alergologiu idem koncom aprila. Poradite? Vdaka

gabona1
7. mar 2017

Treba určite aj antihistaminika, mne pomáha fixit, alebo fenistil. Zober si aj fenistil gel, ktorým si ponatieraš svrbiace plochy. Ale radšej sa vyhýbaj slnku, buď pod dáždnikom, v tieni. Viem, nedá sa to vždy. V lekárni by ti mohli poradiť.

hettinka
7. mar 2017

treba v prvom rade riadny kvalitny krém s UV filtrom, mne sa osvedčil Euzerin a sprej od JUST, ale vraj je dobrá aj BIODERMA
a potom som si davala Claritine, ale to len pri mori, ked už som sa aj osypala ... som chcela šetriť na tom kréme, tak som si kupila len v drogérii, tak som potom 2 dni sedela pekne v tieni s tabletkami, nemá význam, odvtedy poctivo natieram a je fajn

slavka1811
7. mar 2017

ja sa vysypem cela na rukach ,nohach ,dekolte, uplne cervene mapy plne pluzgierikov a neuveritelne to svrbi...aby som ako tak prezila pobyt na slnku-krem s faktorom 50 ale ani s tym neriskujem a som na slnku max.15 minut, a bohuzial ked sa uz vysypem tak ako tak zmierni svrbenie na chvilku Fenistil gel,z dovolenky som si priniesla cisty vytazok s aloe taky chladivy gel,ten je fajn,s liekov som brala len Zodac a Claritine co akoze nula bodov, a raz som bola tak vysypana ,ze som bola na injekciu Dithiaden(sorry, neviem ako sa to presne pise), u alergologa som nebola stym a to ma uz trapi alergia dobrych sest rokov :(

viera77
7. mar 2017

Som alergicka celkovo a celorocne, ale antihistaminika - Aerius, uzivam pravidelne len od minuleho leta....alergiu na slnko mam uz vyse 20 rokov, prve priznaky som spozorovala ako 15-rocna....a vtedy mi velmi pomahalo kazdorocne od marca uzivanie Betakarotenu a to aj pocas celeho leta a hlavne pri akokolvek dlhom pobyte na slnku, natretie kvalitnym opalovacim kremom s UV filtrom 30-50...ale toto leto som uz len s tym Aeriusom a opalovacim kremom uplne v pohode prezila.

hnedoocko0909
autor
7. mar 2017

@gabona1
@slavka1811
@hettinka
Dakujem kocky. Necakala som, ze hned ako vykuknu prve luce slnka, ze sa tak vyhadzem😕 dekolt je najhorsi, trochu ruky a lica. Davam si tabletky Desloratadin-ale nejako nevidim ucinok, Zodac min rok tiez nepomohol a k alergologicke idem o mesiac ... tieto opal.kremy som kupila min.rok. Su vyslovene na alergiu ns slnko.
Rada by som sa vyhybala slnku, no mam 14 mes.syna ktory teraz zacina chodit po svojich a ja s nim chodim denne von. Neviem si predstavit ako prezijem leto, som zufala ... och

hnedoocko0909
autor
7. mar 2017

Jaaj a dali mi teraz v lekarni proti svrbeniu Bepanthen Sensiderm krem, tak uvidime

hnedoocko0909
autor
7. mar 2017

@viera77 dakujem, prave dnes som premyslala nad tym Betakarotenom a lekarnicka mi hovori...to je len na krajsie opalenie 😂

veva45
7. mar 2017

Ja mam strašnú. Az take zapálene vredy. Chrbát ruky tvar. A dllllllho to mizne.

viera77
7. mar 2017

@hnedoocko0909 ano, sice koza z neho naozaj ziska hnedsi odtien, ale ked som ho pravidelne od jari uzivala + opalovaci krem, tak som vela krat ani nevedela, ze som bola na slnku...podla mna, to ma nieco do seba a nie je to len hnedsia pokozka ako vysledok uzivania, moj nazor 🙂

hnedoocko0909
autor
7. mar 2017

@veva45 a ako to riesite? Pomaha nieco?

hnedoocko0909
autor
7. mar 2017

@viera77 tiez som si to myslela, dakujem skusim ho. A pozeram ze tieto dva opal.kremy co som kupila min.rok ... jeden sa ma spotrebovat do 05/17 a druhy do 6 mes.od otvorenia...musim kupit nove?

bubula_007
7. mar 2017

@hnedoocko0909 ja mam tiez alergiu na slnko... Jednu jar sa mi stalo, ze som zjedla vela jahod, dlhodobejsie myslim, a vtedy som problem nemala. Az neskor som sa docitala, ze obsahuju betakaroten a ten ma vlastne ochranil. Takze ja tiez odporucam, tak ako je to aj vyssie uz pisane. Mozno realne skusenosti presvedcia skor, ako odporucanie, resp. neopdorucanie lekarnicky. 😉

viera77
7. mar 2017

@hnedoocko0909 a oba uz boli pouzite?

hnedoocko0909
autor
7. mar 2017

@viera77 ano

viera77
7. mar 2017

@hnedoocko0909 tak to uz su jednoznacne po zaruke a urcite by som kupila nove...osobne nikdy nepouzivam pouzivane opal.kremy aj na dalsie leto.

hettinka
7. mar 2017
hettinka
7. mar 2017

s betakaroténom opatrne, teda najmä s tým v tabletkovej forme http://www.tvojlekarnik.sk/liecba/telo/vitaminy...

bud ho treba do seba dostať v strave (mrkva, jahody), alebo ak tak v prírodnej forme
ja som si zvykla kupovať od JUST http://www.justnahrin.sk/produktove-rady/nahrin... , kde deklarujú v zložení mletú mrkvu a nie chémiu (nechcem robiť reklamu, nepredávam to, len pár výrobkov mám overených), ale minulý rok som ani nemala a alergiu som nedostala ... ale jedla som tie jahody na kilá

nnjago
8. mar 2017

Aj ja odporúčam aloe vera, mne to jediné ako tak pomáha a to mám teda riadne mapy hlavne na dekolte v lete.

bibina224
8. mar 2017

Fuu mne sa taketo nieco vyhodilo, ked som bola 1 krat na dovolenke. Ale casom ak som sa slnila tak to zacervenanie pomaly ustupovalo. Teraz mam taky zvyk, ze pri prvych silnejsich lucoch sa zvyknem poriadne natriet a uz sa mi to nejak neobjavuje len to zacatie treba poistit poriadnym kremom

nnjago
8. mar 2017

@bibina224 aj mne sa to objavilo prvý krát pri mori do vtedy som problém nemala.

hnedoocko0909
autor
8. mar 2017

@nnjago aloe v akej forme?

nnjago
8. mar 2017

@hnedoocko0909 najlepšie v tekutej ako krém, poprípade výťažok, no určite investovať do kvality kde je ten pomer aloe v kréme vačší. Naozaj to pomáha a ukludní, lebo mna to tak svrbí....

sense
8. mar 2017

uzivam xyzal, tabletky, a krem la roche posay

hnedoocko0909
autor
8. mar 2017

@nnjago aku konkretne znacku pouzivas? DIKY

hettinka
8. mar 2017

ja používam ALOE v spreji od LR Cosmetics