Má bolesť pod korunkou

lucylucka
27. apr 2021

Posledny tyzden ma boli zub ktory je mrtvy a na nom mam korunku..Neviem ci mam zapalene dasno alebo problem s tym zubom..
V poslednej dobe riesim len zuby..zacala som si vyplachovat corsodylom.Ma niekto s tym skusenost?Moze boliet aj mrtvy zub?Korunku som si na nom menila pred 3r. z kovkeramiky na keramicku a zubarka ma vravela ze sa mi kus kyve..🙊🙈 len tym ze je na nom korunka tak ho chrani.

marcellka32
27. apr 2021

Môžeš mať pod ním zapálenú cystu ako ja, niekedy ma to bolí, niekedy nie, a časom pôjde aj tak von

vierocka888
27. apr 2021

Riešila som to pred mesiacom, brutal bolesť. Stačili antibiotika aby sa vyliečil zápal a o 2 dni to bolo ôk....

lucylucka
autor
28. apr 2021

@marcellka32 a da sa ta cysta zistit aj Rtg?Jooj nestras ze pojde vonku🙈
@vierocka888 mala si zapal dasna?Jooj antibiotika tie velmi nemozem kedze kojim..ale zuby sa mi ozyvali pri 1 dcere ked som kojila a teraz opat..

vierocka888
28. apr 2021

@lucylucka ja som mala zápal pod koreňom, pol hlavy ma bolelo. A som tehotná, takže Panadol a nic viac. Ale isto budu aj nejaké antibiotika pre dojciace,nie?

marcellka32
28. apr 2021

@lucylucka áno rengenom to videl

frzeiovn
9. feb 2023

Ahoj, ako si dopadla s tým zubom boľavým? ma mám tiež korunku už cca 12 r. na prednej 1, a sem tam je citlivý, nie je to taká bolesť, že neviem spať ale niekedy na zahryznutie alebo tak ho cítim inokedy nie....bola som akurát včera u zubára, pozrel, že sa nekýve ale niečo splietal s koreňom, dúfam, že ti zub nevytrhol...? A ešte by som sa chcela opýtať menil korunku niekomu?
ďakujem

frzeiovn
9. feb 2023

@lucylucka
Ahoj, písala som ako si dopadla, len by som chcela vedieť ešte ako dlho ti vydržala prvá korunka keď si ju menila máš 3 r. novú? Máš ešte problémy?
ďakujem

lucylucka
autor
17. mar 2023

@frzeiovn ahoj nakoniec ma ta bolesť prešla.Bola som u zubára a riešila som to s ním a on mi ju kus zbrusil lebo že tým že sa dotýka spodnych zubov bola citlivá.Po pár dňoch bolesť odišla.Bolo to asi tlakom.Menila som korunku len preto lebo vedľa som si dávala keramicku( lebo som si dávala implantát )a na tom bolavom zube som mala kovkeramicku aby som mala obe rovnaké.Inak som predtým nemala s ňou problém.Predtym som mala na oboch kovkermicke korunky a teraz mám keramické.Predtym som mala kovkeramicku korunku 5r.A čo máš s koreňom?Mne pri RTG vraveli že mám krátky koreň na tom zube.Tak dúfam že ešte aspoň 10r 🙏 vydrží 😁

frzeiovn
17. mar 2023

@lucylucka
Ďakujem a keramické celé korunky znamená, že nemáš ten kovový čap pod ňou? Alebo máš? A implantát ti na ktorý dávali, si spokojná? Ako dlho to trvalo kým ti to spravili? Ja mám koreň ok, zatiaľ mi to prešlo no ale budem to musieť riešiť lebo mám tú korunku už cca 12 r....a je to jednotka....tak neviem budem ako ježibaba kým mi spravia nový...

lucylucka
autor
17. mar 2023

@frzeiovn no ja to mám tiež na prednom zube.Pocas kojenia keď som zakúsila do jablka som si zlomila predný mŕtvy zub.Preto som riešila implantát.Vedla neho mám ten mŕtvy s tou vymenenou korunkou.Isto máš keramický zub?Lebo keď som mala kovovokeramicky zub tak mi časom kus pri dasne priesvital ten kovový čap.
Podľa mňa mozno ho máš dlho preto už tak vyzerá.Zuby by sa po 10r mali meniť.Mozno ti stačí len vymeniť korunku.
Čiže ja mám na jednej 1ke implantát a na druhej 1ke mŕtvy zub a na ňom tu korunku.
Do 3 mesiacoch som mala implantát.Ja som mala zatiaľ náhradu kým sa všetko spravilo a kým sa mi ďasno preliecilo.Niekedy je vraj lepšie ak máš problém zo zubom vytrhnúť a rovno do tej rany dať implantát.Ze je tam len 1x zásah.