Lúpajúce sa -suché vankúšiky prstov

kristinaaa1
24. aug 2020

Ahojte, už niekoľko mesiacov ma trápia suché vankúšiky prstov - popraskaná, zažervenaná koža. Mám to len na pravej ruke a zhoršuje sa to pri kontakte ruky s vodou - umývanie riadu, sprchovanie a pod. U kožnej som bola, povedala že je to ekzém a predpísala belogent, no nepomáha. Nestretla ste sa s tým prosím niektorá?

viikkki
24. aug 2020

@kristinaaa1 pri umývaní riadu používaj rukavice a stále stále krémovat

tetapechta
24. aug 2020

Zdravím, mala som podobný problém a pomohol mi Flexitol balzam na ruky. Viackrát cez deň treba dobre natrieť. Cena cca 5 E. /Lekáreň/

kittykat22
24. aug 2020

skus si kupit na umyvanie riadu Frosch. Ja som mala problem s pokozkou pri pouzivani Puru, Jari & spol. Ked som presla na ECO vyrobky uplne to zmizlo. Inak riad je normalne cisty, nevidim ziadnu zmenu - ak by si mala obavy z kvality produktu.

majamat
25. aug 2020

a skus si nasadit aj nejake vitaminy, pri nedostatku niektorych vitaminov ( neviem ktorych ), moze byt pokozka nachylna na ekzemy infekcie a pod.

mrkvicka060
25. aug 2020

@kristinaaa1 moj 2,5 rocny syn ma toto na dvoch prstoch ruky. Ten to naozaj nema z macania sa vo vode alebo z umyvania riadu. Asi to bude len ekzem alebo deficit nejakych tych vitaminov. Ja sa to snazim natierat, niekedy to ma lepsie, niekedy horsie. Teraz sme to trochu flakali.

malabrunetka
25. aug 2020

Súhlasím s @mrkvicka060 takto môže vyzerať aj forma ekzému. Má to aj môj syn. A potvrdený u koznej lekárky ekzém. Dala na to robenu mastičku v lekárni a ihneď mu to zmizlo 🙂

kristinaaa1
autor
29. aug 2020

@tetapechta ďakujem krásne, používam dva dni a vidím aj cítim rozdiel 🙂)

gaby235
3. dec 2022

@malabrunetka ako zistím aká mastičky vám zabrala? My sa s tým trápime už dlho

marika79
3. mar 2024

@kristinaaa1 môžem sa informovať, či už máte po probléme tych prstovych vankušikov? Vy ste jediná ktorú som náhodou našla, čo máte presne take konceky ako moja 20 ročná dcéra, uz skoro 5 rokov trpí, odvetdy to nemala ani raz uplne zahohene, a doposial nevieme od čoho to má

marika79
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marika79
3. mar 2024
kristinaaa1
autor
3. mar 2024

@marika79 problém už nemám, resp. objaví sa to občas v jemnejšej forme, ak často máčam ruky, umývam riady..žiadne mastičky mi nepomohli, jednoducho to časom samé zmizlo 😔

marika79
3. mar 2024

@kristinaaa1 tak máte šťastie. Ja tvrdím dcére,že to má kontaktnú alergiu na mobil...kov , denno denne v ruke, s nicim inym sa nestyka tolko, sice ho ma v puzdre...tak už neviem.