Ľudský papilomavírus

nelllaa
15. júl 2016

Ahojte všetci, dufam, ze sa tu najde niekto kto mi poradi...ide o hpv virus, pri cytologickom vysetreni mi bol zisteny virus hpv 51 a 59, robil sa dalsi ster a ten bol taky isty ale nebol dokazany prepis do bunky..dr mi nic viac ktomu nepovedala. len ze o polroka dalsi ster na hpv treba urobit. ako to teda je so stykom? mozeme s mm dalej normalne, ci si mame davat pozor alebo ako?... som citala ze hpv prejde aj cez kondom, tak neviem ☹ ? tu som na nete o tom citala uz toho tolko ze neviem co dalej. niekto pisa, ze boli obaja manzelia prelieceny antb. a antivirotikami...a u nas nic, ja mam dost oslabenu imunitu som alergicka, zevraj to suviisi ajs tym, tak neviem. Ma moj manzel ist na urologiu a riesit to alebo co s tym? mali ste niekto podobny problem? vopred vam dakujem za odpovede

limetka69
15. júl 2016

Ahoj, ja mam hpv virus. Prisli mi na to v tehotenstve ked sa mi oslabila imunita a musela som kvoli tomu rodit sekciou. Tento virus budes mat v tele do konca zivota. Je nevyliecitelny. Ak mas dobru imunitu telo ten virus potlaci. Prejavi sa len ked je oslabena imunita. Partner ho ma tiez a uz s tym nic neurobite. Mne gynekolog nanucuje silgard, ale som sa docitala, ze je nebezpecny a hlavne uplne na nic ked uz ten virus mam. Chce len vytiahnut 400€ z hocikedy jakej pacientky. Treba pravidelne chodit na stery a cytologiu a sledovat ci sa nemeni krcok. Nemas sa coho bat. 🙂 nebyt tehotenstva neviem, ze nejaky virus mam. Po tehotenstve zijem ako predtym aj priznaky co boli (genitalne bradavice) vymizli, netrwbalo ich ani vypalovat, ani chirurgicky odstraňovať. Same sa vstrebali, alebo opadli, alebo neviem, proste zmizli len co sa po porode imunita spamatala.

nelllaa
autor
15. júl 2016

@limetka69 diky, aj si ma ukludnila trosku, ze budeme moct zit tak ako predtym s mm aj vystrasila, ze ten virus bude navzdy, tiez som o tom citala...len to, ze ja mam slabu imunitu..som alergicka a mam viac ochoreni....a co bude dalej o polroka netusim, uz mozu byt zmeny na krcku a asi bude aj konizacia, ale pre mna je to velke riziko, nakolko som po embolii pluc po operacii a nedostala som sa z toho...no uvidime..ale dakujem, ze si odpisala 🙂 a este sa ta opytam aky mas nazor na indol3c? ci tala som tu v poradniach , ze gynekologovia to tu dost odporucaju, tak neviem...

limetka69
15. júl 2016

@nelllaa tak treba posilňovať imunitu ako to ide, nejaka hliva ustricova, rakytnik, kolostrum.... Skor verim prirode. Viem ako sa citis, ja som mala zle nalezy na krcku uz pred tehotenstvom a bola som sledovana a je stale rovnaky. Su tomu uz dva roky co sa nic nezmenilo. Tiez som panikarila, ale uz sa tym nezaoberam. Riesit to budem ak nastane ta chvila a ta nemusi nastat nikdy. A k tomu indolu tak ja nemam ziadny nazor. Ale nasla som diskusiu, skus počítať 🙂
https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/mate-skusenosti-s-indol3c/ a virus hpv ma 80% populacie. Neries to. Myslim, ze muzom ani nic nerobi, su len prenasaci.

nelllaa
autor
15. júl 2016

@limetka69 diky 🙂 krasne som kludnejsia aspon nieco...tak imunitu posilnujem ako sa da,ale zrejma budem musiet este viac...