Ľudský papilomavírus

lia09
18. jan 2013

Ahojte, mam na krcku polyp ktory mi gynekolog pravidelne sleduje.Rozhodol sa pre dokladnejsie vysetrenie a zistilo sa,ze mam hpv virus a hned mi odporucal ockovanie.No len ja som si o tom trocha zistovala a pravdupovediac,vobec neviem co robit.Som zvedava len na vase nazory popr. skusenosti.Viem,ze konecne rozhodnutie je len namne.Lenze mne sa hned nepaci to,ze ked sa dam zaockovat,tak pre lekara to je "vyhodne".Samozrejme penazne.Dalsie vec je,ze vraj ockovanie je ucinne,ak vobec je,vtedy ked ten virus este nemate.A teraz ma gynekolog suri,lebo vraj je vakcina v akcii do konca januara.Co zleho sa moze stat,ked sa dam zaockovat???Okrem toho,ze mi to nepomoze 😒

nonika1979
18. jan 2013

Ahojky ja mam hpv virus tiez dokonca ma uz aj operovali takze mam skrateny krcok maternice viem ze v nemocnici mi vraveli ked som sa na ockovanie pytala ze uz je neskoro greba sa ockovat ked sa to este nevyskytlo nam uz bobuzial nepomoze mne teda urcite nie mala som nalez 4 co je uz zle teraz 30 januara mam dalsiu kontrolu v nemocke budu mi zase stikat troska z vnutra pojde to na rozbor a obuzial u mna sa uz rozhoduje ci mi nevziat celu maternicu uz radsej mozem sa spytat aky stupen hpv mas ty???

alena16
18. jan 2013

@lia09 Urcite sa nedavaj ockovat. Ja som bola presne v takej situacii ako ty, tiez ma gynekolog tlacil do ockovania. Ta vakcina ma kopu neziaducich ucinkov a ak uz mas HPV, tak ti vobec nepomoze.
Urcite si skus posilnit imunitu, zdravsie sa stravovat a je velka pravdepodobnost, ze s tym virusom si tvoje teli poradi!
Ja uz mam tiez 3 roky dobre vysledky a to som ani nejako extra zdravsie nezacala zit.

bubich
18. jan 2013

Ahojte, aj ja som mala hpv virus, ktory mi sposobil, ze som musela ist na konizaciu krcka maternice, lebo som mala zlu cytologiu. lekar mi odporucil dat sa zaockovat, aj napriek tomu, ze som uz mala hpv v tele. pri poslednom vysetreni sa zistilo, ze moje telo sa nejako vysporiadalo s hpv a uz ho nemam. ze to ockovanie moze podporit imunitu a telo sa s tym dokaze vysporiadat. takze ja som za ockovanie. neviem, ci prave to pomohlo, to vam nikto na 100% nepovie, ale ked je aspon malinkata sanca, ze to moze pomoct, tak by som do toho isla znova. a teraz uz to ani neni tak financne narocne. ked som sa ja davala ockovat, tak to bola novinka a stalo to 15.000 sk, teraz tusim jedna vakcina stoji okolo 50 eur a ockovania su 3 ak sa nemylim...podla mna to stoji za to 🙂 drzim vam palce

drobcek26l
18. jan 2013

Mna tiež nahovárala lekárka aby som sa dala zaočkovať. no a druhý lekár mi povedal že pokiaľ už máš príznaky ochorenia tak už očkovanie nepomôže a že je to úplne zbytočné. Vraj to je potom už naozaj iba kôli peniazom. Očkovanie je prevencia a nie liečenie.

alena16
18. jan 2013

@bubich Staci si zadat do googlu neziaduce ucinky tohto ockovania a ani kvoli tej malinkej sanci, ze to pomoze, by som do toho nesla.

staford
18. jan 2013

@lia09 na očkovanie je už neskoro a le ani sa nestotožnujem sama som po operáciii ale dcéry som nedala ,ak chodia pravidelne na preventívky tak si myslím nie je sa čoho bát 🙂

reikina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bubich
18. jan 2013

@alena16 ja si radsej nic nejdem zadavat, aby som sa uz teraz nevystrasila 😀 mne je jasne, ze su to tahy na peniaze ludi, kadze ockovanie so sebou prinasa rizika. ockovali ma pred 11 rokmi, bola som z toho zufala, ze preco zrazu z nicoho nic mam cytologiu na pokraji rakoviny. po konizacii mam cytologiu na jednotku, ziadne problemy a cakam svoje prve babatko, takze som stastna, ze je vsetko v poriadku. a nech sa uz rozhodnete akokolvek, tak drzim palce, nech to vsetkym dobre dopadne a nech ten sprosty vyrus nerobi sarapatu 🙂 drzte sa

lia09
autor
18. jan 2013

dakujem vam baby za vsetky reakcie
@nonika1979 no to netusim,volal mi len telefonicky a tolko povedal,ze vysledky su pozitivne na hpv virusy.O ziadnych cislach ani nicom nehovoril a ja ani netusim preco teda niekoho musia operovat a niekoho nie.Lebo mi robil viacere stery,vraj vsetko bolo v poriadku (myslim ze vtom bola aj cytologia) jedine tieto virusy su.
@drobcek26l a ake su priznaky?Lebo ja ziadne nemam
@alena16 dobre vysledky to znamena ze hpv vobec nemas?

alena16
18. jan 2013

@lia09 Asi mam , ale tam su tie stupne ako vies, z z 3-4 som sa dostala na 1-2, teraz uz neviem presne. A ked je takyto vysledok, tak sa to vyhodnoti ako v poriadku.

nataniel108
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lia09
autor
18. jan 2013

@nataniel108 no mne robil prave tieto testy,tiez som platila 25eur.Ale ja mam cytologiu v poriadku takze teoreticky by asi nebolo nutne ockovanie.No skoda ze tymto lekarom sa uz poriadne neda verit a na prvom miestu su peniaze.Cest vynimkam

kimmie
18. jan 2013

@lia09 Pripadne si skus najst formou mk nejakeho spolahliveho gynekologa v Novych Zamkoch a chod aj k nemu, aby si mala aspon 2 nazory lekarov.

lia09
autor
18. jan 2013

@kimmie no na tom sa uz pracuje 😉 Moja znama je sestra,ale u obvodneho.A tam blizko maju aj gynekologa,takze sa spyta.A bude to aspon nezainteresovany nazor 😉

olifcek
18. jan 2013

@bubich ja mam tiez za sebou konizaciu. Dva roky po nej uz nemam nic, som cista a to bez ockovania, za kt.niesom, a kt.mi ani neodporucali 3!gyneko

olifcek
18. jan 2013

dva roky po nej som uz nemala nic a dodnes je tomu tak, to je uz dobrych par rokov

lia09
autor
18. jan 2013

@olifcek a ta konizacia,to je co?Mala si aj neake zle vysledky z cytologie?

veve10
18. jan 2013

@lia09 ockovanie uz asi nepomoze. Je dost dolezite vediet, ktory HPV mas. Je ich vela druhov a iba niektore su tie, co by mohli sposobit rakovinu, konkretne 16 a 18 a potom aj nejake 30-tky. Niektore su neskodne, sposobuju iba bradavice na pohl.ustrojoch (6 a 11). Indonal je podla mna fajn a pomaha, ale nemusi u kazdeho. Je velmi dolezite posilnit si imunitu (jedz aj vela brokolice a karfiolu) a telo sa ti mozno toho zbavi. 90 percent zien trpi aspon raz za zivot HPV a drvivej vacsine sa s tym telo vysporiada samo, ze o tom ani nevedia, ze ho mali. 🙂 A hadam si aj vymen gynekologa, lebo tento by mohol ostat urazeny, ze si spochybnila jeho profesionalny usudok a nie je nic horsie ako dotknuty lekar muz. 😉
Ak sa vsak nakoniec rozhodnes pre ockovanie, tak asi je skor lepsi Gardasil, ako Cervarix, pretoze ten prvy chrani aj pred tym "bradavicovym" HPV, Cervarix je iba na 16 a 18. A myslim, ze aby sa to preliecilo, musel by sa zaockovat aj tvoj manzel (Gardasilom), lebo ak to mas ty, ma to aj on. Inac smutne je, ze v drvivej vacsine krajin je tato vakcina hradena statom.

slniecko77
18. jan 2013

@lia09 suhlasim s nazorom @veve10 😉
ockovanie sa odporuca okolo 12 - 13 veku zeny, ked je este s velkou pravdepodobnostou panna
..ak mas jedneho sexualneho partnera a ten ti je verny tak ockovanie ako take uz nema pre teba velky vyznam, kedze HPV uz v sebe mozes mat (a telo si s nim nejak poradilo, mnoho zien ani netusi, ze sa s tymto virusom uz stretlo), alebo uz ho nemas od koho dostat...je to sexualne prenosny virus
..ale je to samozrejme na tvojom zvazeni 😉

lia09
autor
18. jan 2013

@veve10 dakujem,super si to vysvetlila 😉

@slniecko77 no najviac ma na tomto hneva to,ze akoze moj priatel je moj prvy,ja som pred nim nikoho nemala.On mal predomnou aj dve,ale to tiez nie je nic hrozne.Moja jedna znama "pretiahla" cele mesto.Viem,aj ona to moze dostat hocikedy a mozno aj ma a ani to nevie.Len ma serie,ze som skoro ako mniska a mam taketo blbosti 😒

slniecko77
18. jan 2013

@lia09 bohuzial s tym nic nespravis 😒
..bud rada, ze ti to vcas diagnostikovali a riesi sa to
..vdla stastia v rozhodovani 🙂

lia09
autor
18. jan 2013

@slniecko77 ano,to je hlavne 😉

olifcek
19. jan 2013

@lia09 ahoj, ano, mala som velmi zle vysledky cytologie.

prisli zle vysledky, tak sa to opakovalo, ked vysiel vysledok este horsi, moja gyneko dvihla telefon, radila sa a rozhodla, ze okamzite sa ide riesit vyter maternice a jej stien. takze predoperacne a pod. sa riesilo. dohodol sa teda termin tohto zakroku. prisla som, uspali ma, urobili vyter, zobudili ma. po nejakej dobe mi opat opakovali cytologiu, lebo maternica bola ok. no vysledok opat zly. tak sa dohodol termin konizacie, co je inak sposob operacie krcka, zahriatim slucky Ti vlastne z krcku odrezu, paq zasiju. takze opat do nemocnice, narkoza, zakrok, prebudenie.

pri oboch zakrokoch som krvacala ako pri menstruacii, ale uz nepamatam ako dlho.. viem, ze vraveli v oboch pripadoch do 6 tyzdnov, ale podstatne menej to bolo.. mozno polovica, ak nie este menej... potom som chodila na kontroly kazde tri mesiace, jeden rok, po prvom roku uz len kazdy polrok a po dvoch rokoch to uz bolo uuuplne ok, takze odvtedy chodim uz raz za rok. cize za dva roky si moje telo nejak poradilo a som uplne ok... teda dufam, ze stale som.. posledna cyto v roku 2012 bola ok.. ;)

u mna sa im nezdal vysledok, lebo som bola mlada. mam 31 a v case konizacie som mala tusim... o osem menej ;)

stellamaris
19. jan 2013

@lia09 nedavaj sa ockovat,to ti nepomoze,moja kamaratka to ma tiez,raz za stvrtrok chodi k zenskemu na vyter a ma jednu minioperaciu za sebou ( trosku jej krcok maternice skratili),treba to sledovat iba.....liecit sa to neda,su moje informacie.

lia09
autor
20. jan 2013

@olifcek fiha,tak to znie teda dost hrozne 😒 .A ja teraz nechapem,ked ma niekto zle vysledky z cytologie,to sa povazuje uz za rakovinu?Ci ako.
@stellamaris a kvoli comu jej skracovali krcok?Moze mat potom este deti?

olifcek
20. jan 2013

@lia09 nie, zalezi od toho, ake su tie vysledky... ci je CIN zvysene, alebo uz prekrocene... a podobne... nejde len o CIN vysledky

neboj, nie je to nic strasne, pohoda... nervy ma clovek len kym caka na vysledky... 🤐 🙄 😉

stanislava2
20. jan 2013

@lia09 moje dcery som dala zaočkovat ešte ako 12 ročne nakolko väčšinou sa očkuje ešte pred začatim pohlavného života.Hpv vírusov je mnoho druhov.Ak sa aj dáš zaočkovat budeš zaočkovaná proti 4 druhom papiloma vírusu ktore su najnebezpečnejšie tažko sa liečia a genitálným bradaviciam .Ty momentálne nemusiš mat v tele ten smrtelný ale niektorý lahši druh.Ak si si ista že nebudeš mat už v živote iného sexualneho partnera a ten terajši partner nebude mat inu aby ho preniesol tebe tak nemáš dovod bat sa že dostaneš hpv ineho druhu ako máš.Lenže tá istota tu nie je nikdy takže si myslim že ak si tu vakcinu dáš nič tým nepokaziš.Hpv je tak maličke že prejde aj cez kondom takže ina ochrana ako očkovanie zatial neexistuje.

stellamaris
20. jan 2013

@lia09 jej krcok trosku skratili kvoli tym papilovirom,oni sa jej tam mnozili,skratka aby bolo riziko rakoviny krcka nizsie,musel byt krcok trochu skrateny,uz ma dve deti a dalsie nechce uz,tak doktor volil operaciu....ona ma tie papiloviry v rodine,jej mama ich ma tiez a jej sestra Marketa zomrela v 22rokoch prave na rakovinu krcka maternice,lekar jej iba antikoncepciu predpisoval a dlho nevysetroval,pri jednej prehliadke jej zistili tu rakovinu a za 6mesiacov umrela.....nechcem nikoho strasit,ale s papilovirmi nie je sranda,preto ona chodi kazdy stvrtrok na prehliadku alebo ked ju nieco dolu boli...pre istotu.

evicka226
30. nov 2018

Hpv priznaky