Long covid - depresie, hučanie v ušiach

katka2854
18. feb 2024

Ahojte, v decembri som prekonala covid, mierny priebeh. Potom bolo nejaké 2 týždne celkom dobre ale následne začali problémy ako pálenie chrbtice, únava, nespavosť, úzkosti a depresie. Čo sa fyzickej kondície tak sa to už pomaly zlepšuje. No stále u mňa pretrvávajú depresie, úzkosti a tiež hučanie v ušiach. Máte s tým niekto skúsenosti? Po akej dobe vám to prešlo? Dosť ma to trápi, že napr dnes u nás bola návšteva asi 2 hodiny a ja som sa po jej odchode musela utiahnuť do postele lebo mi bolo psychicky zle. Tieto dni ma ľudia strašne vyčerpávajú. Posledné týždne som mala buď dovolenku alebo pracovala z domu. Ale ak si chcem udržať miesto mala by som sa vrátiť do práce už aj fyzicky (pracujem v zahraničí). Mám ale obavy ako dlho tieto stavy ešte potrvajú.

uhnakova
18. feb 2024

Ja som po prvom kovide mala kašeľ ešte sedem týždňov po kovide. K tomu slabosť a únava. Cca mesiac po kovide som si povedala, že sa musím nejako dať do kopy, predsa nebudem navždy ako nejaký dôchodca. Tak som začala po troche bicyklovať. Za ďalšie dva týždne sa postupne symptómy rozplynuli. Aj teraz po chrípke v januári som sa dávala ďalší mesiac dokopy, stále som bola strašne unavená a k tomu stále nutkanie na kašeľ.

domkakvet
18. feb 2024

@katka2854 dopln vitaminy.