Lokálna verzus plná narkóza

nadaa1
20. feb 2017

Ahojte dali mi termin v marci na vytrhnutie zuboch mudrosti. Mam ich 4 a zubar mi povedal ze musia ist von ale ze najprv staci len 1 v lavo a potom ostatne. Ja niesom si ista ci len jeden mam dat von alebo vsetky ako mi poradite. Zubar mi povedal ze pri lokalnej anesteze mi to spravy ale ja sa hrozne strasne psychycky bojim mam paniku neviem ako by to bolo lepsie ja mam stach s ten anestezy ci sa preberiem a ci bude vsetko ok a mam strach ako to bude prebiehat lokalne co je podla vas lepsie. To mi umrtvia aj lokalne predca injekciou a nebudem nic citit ze. Ja byvam v Nemecku a idem si to tu robit tak dufam ze to tu vedia. A to je jedno ako mam narkozu to mi robia aj tak rovnako ze presne ten isty postup. Nezalezi na tom ci anesteza je lokalna alebo plna. A bolesti su rovnake ci ako. Dakujem

uzanka16
20. feb 2017

a to v Nemecku uspavaju pri trhani zubov mudrosti? Mne maju na stomatochirurchii 2 zuby mudrosti trhat, su pod dasnom ale mi povedali ze sa to robi len pod lokalnou anastezou ziadne uspatie nikdy.

lubina
20. feb 2017

@nadaa1 mne trhali zuby mudrosti v Holandsku 🙂, dva naraz, horny a dolny vlavo ......v pohode v lokalke, ziadna bolest a este mi to aj krasne zasili, tie diery co mi po nich ostali. O tyzden kontrola a bolo po....ja by som si uplnu narkozu na trhanie zubov nedavala, je to podla mna vacsie riziko, ako to trhanie zubov....

bianca
20. feb 2017

@nadaa1 no musis sa rozhodnut, Ked bol manzel vysekavat 8cky bol ambulantne. Tam ty skusenejsi po predslch zazitkoch tvrdili ze radsej lokalne. Lekar musi brat ohlad na to ze pacient vnima a ma bolesti co je pri celkovej anesteze odburane. Usta sa otvoria neprirodzene a trha sa menej setrne.
Na druhej strane bola v jeseni dcera mojej znamej, v celkovek anesteze ako 16 rocna a cely priebeh aj rekonvalescencia bola velmi rychla a bezproblemova

jance333
20. feb 2017

ja mám zo zubára paniku a už mi vytrhli 3 zuby múdrosti s lokálnym umrtvením. okrem jedného, ktorého koreň sa i na rongene zdal byť len trošku dokriva a nakoniec to bol 2hod. boj, ostatné dva som ani nevedela kedy a boli vonku.
neboj sa, pre mňa je vŕtanie a oprava zuba horšia ako bolo to trhanie 😀 celkovú narkózu by som si určite nedávala, pokiaľ to nie je nevyhnutné a tiež by som si nedávala trhať viac zubov naraz. radšej postupne. môže ti to opuchnúť alebo budú zašívať diery a bude problém s jedením.

valy
21. feb 2017

@nadaa1 mne vysekavali zub v lokalnej anesteze, to nebol nejaky problem. ovela horsie to bolo, ked po par hodinach anesteza odisla, ta bolest v kosti bola sialena (dala som si lieky proti bolesti, ale aj tak). ked si na to spomeniem, dalsi si uz asi nedam spravit