Lipóm/sarkóm na zadku

marynakos
17. mar 2024

Ahojte, chcem sa informovať, či nemá niekto osobnú skúsenosť, alebo nepozná niekoho z okolia kto mal neidentifikovateľný objekt v rozmeroch 10x8x7 medzi polkami na zadku ? Je to tvrdé, neboli to, no rastie to. Lekári nevedia určiť o čo ide ani z CT, bola robená aj biopsia, ktorá ukázala že by mohlo ísť o tuk, no rozhodli sa ju opakovať, a vzorku odobrať z iného miesta, ktoré sa im nepozdáva, nakoľko tá hrča, alebo deformácia zadku je dosť veľká. Čaká sa na magnetickú rezonanciu, no je to veľmi stresujúce keďže to treba vybrať nakoľko to tlači na iné orgány. Táto situácia sa riesi už mesiac a stále nevieme, čo nás čaká, či ide o nádor alebo čo to vlastne je a preto som sa rozhodla hľadať pomoc aj takouto cestou.
Ďakujem

marynakos
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miskakyska
17. mar 2024

Lipom a sarkom je sakra rozdiel.
Lipom je nezhubný a sarkom agresívna rakovina mäkkých tkanív...
Nevedia určiť ani po CT a histologii o čo ide?
Treba vymeniť lekárov.

fem
17. mar 2024

Ct nemá tak dobre zobrazovanie pre toto , čo potrebuješ , treba čakať na magnetickú rezonanciu …

katka700
17. mar 2024

@marynakos Zmeň lekára. Nie som odborník a nechcem kritizovať, ale ak to rastie a aj tak to treba vybrať, nech to vyberú a pošlú na histologiu. Načo čakať kým bude termín na MRI?

marynakos
autor
17. mar 2024

Už došlo aj k výmene lekára, ktorý chce v urotok robiť ďalšiu biopsiu pod sonom, z nejakého konkrétneho miesta a zajtra ma čaka magnetická,no to čakanie je vyčerpávajúce 😓

msnesquik
17. mar 2024

@marynakos poradit neviem, ale velmi ti drzim palce, aby to bola len nejaka banalita, viem, ake to je, mala som leukemiu..ale nastastie u mna tie vysetrenia isli velmi rychlo

marynakos
autor
17. mar 2024

@msnesquik ďakujem za podporu 🫶

krtko1313
17. mar 2024

Kam ideš na MR- ko? Vieš aká je čakacia doba na popis? Voľakedy si si neudrela tú oblasť? Zajtra držím palce.

marynakos
autor
17. mar 2024

@krtko1313 neudrela, to sa ma pýtali ako prvé… do dvoch týždňov by to malo byt popísané, ďakujem moc 🫶

falbala132
17. mar 2024

Ja som to mala vyberané ked som mala 15 rokov, mam tam asi 12 cm jazvu. A bola to dermoidalna cysta.