Lieky Sertralin a Brintellix

domininini
14. máj 2024

Ahojte .. pred rokom som zacala brat antidepresiva koli uzkostiam, depresii a straty pocitov.. najprv som uzivala sertralin, ktory mi zabral po cca 6 tyzdnoch. Vtedy som prezivala naozaj velmi stastne obdobie mojho zivota. Avsak po 4 mesiacoch zrazu bum, zobudila som sa ako socha. Bez pocitov bez emocii, proste nic. Nula bodov. Doktorka mi navysila davku 100mg, avsak po 3 mesiacoch na tychto liekoch som nepocitovala absolutne ziadnu zmenu. Stale som bola citovo plocha. Potom mi zmenila lieky na brintrellix, a takisto, bez uspechu.. som uz zufala :( chcem zit tak ako predtym nie len prezivat .. keby nemam deti uz som zrutena a bohvie ci by som tu aj bola.. Som tak flustrovana tymi bezemocnymi dnami.. pri zivote ma drzia moje deticky, pri ktorych sa snazim zit tak ako predtym, aby netrpeli, ale vo avojom vnutri mam len tmu a ciernotu. Strasne sa bojim ze mi uz lepsie nebude :( ja uz fakt neviem co mam robit. Je to taky pocit akokeby ste ani nezili. Pridete domov, nic necitite, vidite rodinu, nic nula bodov. Proste naozaj zly sen. A pritom nemam vobec zly zivot, dari sa nam, v rodkne nemame ziadne zavazne problemy, vzdy som bola stastny a spokojny clovek, ktory videl radost v uplnych malickostiach. A teraz uplny opak. A to sa nijako doma neopustam, snazim sa, idem medzi ludi, zijem normalny zivot, nestranim sa nicoho, a nejake ataky sa snazim potlacat. Ale uz nevladzem, je toho na mna vela. Citim sa ako v zacarovanom kruhu, kde sa necitim absolutne komfortne. Keby ma niekde stretnete a vidite, nikdy by ste nepovedali ze mi nieco je. Ale vo avojom vnutri trpim .. potrebujem opat zit .. nie len prezivat.. prosim vas co by mi mohlo pomoct ? Potrebujem sa nastartovat.. nic ma nebavi v nicom nevidim zmysel.. k nicomu sa neviem dokopat noc ma nezaujima .. tento stav uz nezvladam .. kyslela som si ze uz mi bude dobre a drb, uz vyse polroka som socha a zacinam to sama so sebou nezvladat :( ja uz fakt neviem, ako dalej ..

ivett311
14. máj 2024

.

veronika33
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronika33
15. máj 2024

žiaľ, len zmeniť lieky, niekomu sadnú prvé a niekomu až 5té v poradí, každý je iný, ak ti tuším dvoje AD nesadnú, tak máš nárok na esketamín, ten účinkuje vraj hneď, ale podáva sa len v ambulancii, treba tam dochádzať ....
https://www.sukl.sk/buxus/docs/Bezpecnost_lieko...