Lieky proti vyčerpanosti a zlej nálade, anémia.

daili
17. feb 2020

Prosím Vás viete mi poradiť nejaké lieky s ktorými mate skúsenosť?
Som veľmi unavená, len čo sa zobudím už sa mi chce spať, cítim sa slabo a v práci sa absolútne neviem sústrediť ale ani počas voľna. Stále som náladová z ničoho nič mam zlu náladu už si neviem rady.
Po 3 mesiacoch tohoto trápenia som zašla k doktorke robila mi krvné testy a zistila mi anemiu ale ešte ze je to na začiatku pod normy a chýbajúce zelezo. Trosku sa len udriem a hneď mam modriny.
Kedysi som to mala naopak že som nemohla vôbec spávať a všetci sa mi smiali že som workoholicka chodila som do práce aj počas voľna.
Potom mi predpísala lekárka Atarax ktorý som za 4 dní vysadila lebo v noci som sa budila že mi bolo veľmi zle ako keby sa mi triasli srdce.

katty2012
17. feb 2020

@daili skus si dat vysetrit aj stitnu zlazu, ked je s nou problem, vedie od unavy az k depresii. na unavu tiez super posobia infuzie vitaminu C, treba vybrat aspon 10, energia prichadza po cca tretej

lenuliatko84
18. feb 2020

Skus guaranu

hettinka
18. feb 2020

@daili to je anemia, mám podobne stavy, treba brat železo dlhodobo v kombinacii s vitamínom C a kyselinou lisovou. Ak ti liek nesadol, dá sa zmeniť za iný. Dávaj si jo v priebehu dňa, nie na noc. Železo sa nesmie kombinovať s mliekom, vtedy nezaberá. Zmeň stravu, odstavuj si mrkvu s jablkom, jahody, čučoriedky, cviklu...

ikonica
18. feb 2020

Aj nadoblicky treba skontrolovat.. Proste cely system zliaz s vnutornym vylucovanim... Hormony...

krasneleto
18. feb 2020

unavu malatnotnost neenergiu jednoznacne sposobuje anemia. odporucam kupit zelezo s postupnym uvolnovanim pocas celeho dna, nakolko s inymi mam potom problem ist na wc... da sa to do poriadku. zijem s tym cely zivot , kava, zelezo... nic ine mi nepomoze... inak som jak mechom udreta matoha

lubina
18. feb 2020

@daili aj ja mam anemiu, uz dlho, treba vyskusat, ktore zelezo ti sadne, lebo ja som aj tri-styri rozne druhy musela vyskusat, kym som nasla dobre, co mi vyhovovala (predtym ma niektore zapekali z inych ma prehanalo). K tomu si treba nasadit vitamin C a ja si davam navyse aj hlivu, ako vyzivovy doplnok a upravilo sa to....beriem to stale

daili
autor
18. feb 2020

@katty2012 práveže vyšetrili mi štítnu žľazu a výsledky su v poriadku ale tie infúzie skúsim, myslíš ze mi ich predpise lekárka keď jej poviem? A ďakujem za radu

daili
autor
18. feb 2020

@hettinka cviklu a čučoriedky sú moje časté kyselinu listovú beriem každý deň nakoľko sa snažím aj otehotnieť. A zelezo beriem tiež, už som aj lekárke povedala nech my dá výmenný lístok do Trnavy alebo do Bratislavy lebo tam v infuziach dávajú zelezo a ze je lepšie a nemusím aspoň stále sa starať ci mam zelezo a chodiť každú chvíľku do lekárne toto že by malo byt na pol roka pokoj

daili
autor
18. feb 2020

@krasneleto to je strašné 😭 ja mam veľký problém potom aj v práci... Ešte pracujem v práci takú robotu že stále sa zohybam a mam problém keď sa obuvam mam do hlavy veľký tlak a potom veľká bolesť hlavy. A nehovoriac v práci keď stále sa zohybam 😶 a plánujem dieťa nevieš o skúsenosti anémia vš tehotenstvo?

daili
autor
18. feb 2020

@lubina ďakujem práveže tiež mam poskusaneho a akosik nič všetko iba chvíľkové. Skúšala som doktorke povedať aby mi dala výmenný lístok v Trnave a v Bratislave v infuziach podávajú zelezo a vraj je na pol roka pokoj

hettinka
18. feb 2020

@daili skús vyšetrenie na hematologii este

gia87
18. feb 2020

@daili ja mám chronickú anémiou asi od trinástich a až donedávna som bola až prehnane hyperaktívna. Keď nejaký doktor videl moje výsledky, tak sa ma pýtal, či nebývam unavená a neodpadávam, či dokážem normálne fungovať 🤣. Pred pár mesiacmi som však začala byť permanentne unavená, podráždená a mala som zlú náladu...V snahe naskočiť na moje normálne tempo som skolabovala, po čom mi zistili tetaniu. Takže fungujem na vitamínoch a mineráloch a trošku sa to zlepšilo.

katty2012
18. feb 2020

@daili myslim, ze nie, treba si ich zaplatit, cca 25 eur jedna..spytaj sa jej.. ale ta investicia za to stoji, uvidis..

daili
autor
19. feb 2020

@gia87 fuhaaa :/ ja som tiež skolabovala keď som sa premohla že prekonám tu únavu... Hrozne toto

daili
autor
19. feb 2020

@katty2012 no ved ako aj keby si zaplatím ale ze ci mi ich vlastne predpise alebo vykoná tu infúziu

daili
autor
19. feb 2020

@hettinka práveže povedala som lekárke nech mi dá výmenný lístok nejako mi ho ešte nedala

hettinka
19. feb 2020

@daili no veď zo treba brat to železo pár mesiacov a ak sa potom stav neupraví, treba ďalej riešiť.
Ja som mala ťažký stupen, liekmi sa to upravilo tak, že mám v norme, ale stále beriem takú udržiavaciu dávku.

daili
autor
19. feb 2020

@hettinka lenže ja to mam už ale 9 rokov ja mam jednu obličku

hettinka
19. feb 2020

@daili to železo berieš ako dlho?

daili
autor
19. feb 2020

@hettinka už ale 2 roky a už ma to unavuje lebo mi nezaberá vždy iba na pol dna... Vlasy mi strašne padajú plná vaňa vlasov už som na nervy z toho

hettinka
20. feb 2020

@daili no lebo na zaciatku si písala, že si po 4 dňoch liek vysadila.
Mne robili ešte aj test na okultné krvácanie, vyšetrenia, či nemám žalúdočný vred a či sa mi tam železo “nestráca”. Ale u mna to uzavreli ako dietnu chybu. Musela som zmeniť niektoré veci v jedálničku a začala som piť tie čerstvé stavy. Aj tak mám železo na hranici a lieky si dávam.

daili
autor
20. feb 2020

@hettinka to som pysala o ataraxe skrz nespavosti co mi predpísala AD ešte dávnejšie to som zasa vôbec nemohla spávať ale z toho mi bolo zle

krasneleto
20. feb 2020

@daili ja som skusala melasu- vyvracala som , makovy olej- to celkom slo, potom som nasla v dm taky extrakt z duzin bohaty na zelezo... ja totiz zelezo, ktore mi dal lekar. potom som zial nevedela na toaletu

cormeum
20. feb 2020

@daili Béres Drops Plus s vit.C alebo Narosan čučoriedkový

lenteraz111
20. feb 2020

Z tabletiek na železo zapeka dosť. Skus stavy z lekárne, Rabenhorst, tuším tak sa volajú. Alebo od Justu stavy, sú drahé, no na železo vyborne

lucylka25
12. mar 2020

Mozete to skusit liecit aj alternativne, napriklad homeopaticky. Je potrebne na sa vas pozriet celkovo, holisticky, na vsetky vase fyzicike prejavy a psychiku. Je potrebne najst pricinu problemu a tu liecit. Osobne doporucujem navstevu homeopata, ktory vam doporuci homeopaticku liecbu presne na mieru. Dobreho homeopata si najdete tu: www.komorahomeopatov.sk

lucylka25
12. mar 2020

Tiez si kupte akutalnu marcovu Vitalitu (casopis) - mam tam clanok o Chronickej unave vycerpanej matky - kladla na seba vysoke naroky - urcite sa v nom najdete...

baklik
11. júl 2020

Ahojte, ake pripravky so zelezom uzivate? Ja som mala pred par rokmi Ferrofolgamma a to boli tusim az stvrte lieky, ktore mi sadli. Teraz som zas silne anemicka, hemoglobin 79 a zelezo 2,5 a bohuzial, ferrofolgamma uz nie je na trhu. Predpisala mi Ferretab, to som si raz dala a krutilo mi zaludok a prehanalo ma. Neviete nahodou, ktory liek je adekvatna nahrada Ferrofolgamma? Hematologicka mi tvrdila, ze Ferretab, ale to vobec nema rovnake zlozenie.

daili
autor
12. júl 2020

@baklik dobrý deň, fuha to neviem vám veru povedať, keď prídem domov pozriem sa na názov ale to sú voľnopredajné v lekárni šumienky. A ešte mam železo v tabletkách myslím potom vám napíšem keď prídem domov názov