Lieky od gynekologičky a od endokrinologičky

gabus7
31. aug 2021

Dobrý deň, chcem sa spýtať od gynekologičky som dostala duphaston lebo mi stále chodil nepravidelne menzes, dala mi ho užívať od 16.-26.8. no včera som volala s endokrinologičkou a tá mi povedala že mám zmenšenú štítnu žľazu. Dala mi na to lieky. Môžu mi lieky od endokrinologičky nejak ovplyvniť menzes ktorý mi má prísť najbližšie dni? Ešte ma gynekologička vyhrešila že aké lieky chcem brať keď som teraz brala gestageny. Tak keby mi ich nepredpiše endokrinologička tak ich neberiem len tak. Máte niekto zmenšenú štítnu žľazu? Ako to ovplyvňuje váš cyklus?? Ďakujem

pribinak
31. aug 2021

@gabus7 vo štvrtok by som volala rndokrinologicke a dohodla sa s ňou

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gabus7
autor
31. aug 2021

@pribinak tento týždeň sú tí doktori nejaký podráždeny🤦 no najskôr zbehnem asi ženskej lebo čo som čítala prívalový leták tak tie lieky od endo sú na báze hormónov, majú mi nahrádzať to čo mi chyba..takže asi to môže ovplyvniť menzes...dnes ráno som si dala ale večer si už nedám tabletku

gabus7
autor
31. aug 2021

@bambulienka25 už to máte dlhodobo? Ja som brala antikoncepciu a po vysadení mi neprišli pol roka..potom len vyvolavačky a zmenila som lekárku tá ma poslala na endo a štvrtok idem ešte na rontgen nadobličiek

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
braute
31. aug 2021

@gabus7 obe lieky sa navzájom nevylučujú , to znamená že Duphaston aj lieky na zníženú činnosť šž sa môžu užívať spolu. aj ked často sa stáva , že práve znížená činnosť šž može prispievať k poruchám ovulácie a z toho potom rezultuje nepravidelná perioda. takže niekedy stačí zaliečiť šž a cyklus sa upraví sám. Ak sa neupraví pr iliečbe šž TAK POTOM SA PRIDá AJ DUPHASTON=progesteron= gestagén, závisí od toho aká pokročilá je znížená činnosť šž. čím výraznešie odchýlky TSH tým dlhšie trvá kým sa upraví perioda.

nevenka
31. aug 2021

@braute presne tak. Baby tu rovia paniku. Ale keby napisala, ake lieky predpisala endokrinologicka, tak mame jasno. Ak Euthyrox a podobne, tak by som toto poctivo brala a cyklus sa moze upravit sam. Mam poruchy stitnej zlazy, hned 2 autoimunitne ochorenia a prejavy raz znisenej a raz zvysenej fukcie, menzes nepravidelny a nicomu to nevadilo, aj 3 deti sme pocali prirodzene, ani nevieme, ako...o prolaktine, testosterone atd. uz ani nehovorim radsej.
A Duphaston sa berie od potvrdenej ovulacie do menzesu. Ja som to istu dobu brala tak, ako mi povedal doktor, od 16 dna cyklu a bolo to horsie. On totiz blokuje ovulaciu, ked sa nasadi skoro. A ja mavam ovulaciu neskoro, okolo 20 dna cyklu.