Lieky na železo zároveň s liekmi na štítnu žľazu

kajusska
25. jún 2011

Ahojte tehulky, netehulky. Vcera mi na poradni bol zisteny nedostatok zeleza, tak mi lekar predpisal Sorbifer Durules. Ale v pribalovom letaku som sa docitala, ze sa vraj nejako vylucuje s uzivanim liekov na stitnu zlazu. Lekar ma na to nijako neupozornil, aj ked vie, ze sa liecim na stitnu zlazu. Bohuzial ide vikend a ja sa nemam ako spojit s mojou endokrinologickou, aby mi poradila ☹ Tak dufam, ze mi niektora z vas poradi....dakujeeeem 🙂

miskap
25. jún 2011

Ahoj, kým sa poradíš so svojou doktorkou, neužívaj ten Sorbifer. Skús zvýšiť prísun železa v potrave- napríklad jedz červenú repu, mrkvu, maliny, čierne ríbezle, bazový džús, orechy, mandle, pistácie,sezam, obilné vločky. Vstrebávanie podporuje vitamín C, tak naň nezabudni. Vyhni sa kofeínu a čiernemu čaju- znižuje vstrebávanie železa. Veľa šťastia.

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kajusska
autor
26. jún 2011

dakujem velmi pekne za rady!

anika
26. jún 2011

ja beriem aj na šž aj železo, nesmie sa spolu, ale s odstupom, môže to ovplyvniť ich vstebávanie, ak sa berú naraz

gabika84
26. jún 2011

@kajusska ja beriem aj sorbifer aj tyroxin. pocujem o tom prvykrat ☹ sorbifer mi kazali brat ked som bola v nemocnici, boli pri tom informovani, ze uzivam tyroxin, tak neviem 😒 beriem to tak uz 3 mesiace, posledne vysledky na endo boli dobre, dalsia kontrola ma caka o 2 tyzdne..

kajusska
autor
27. jún 2011

@gabika84 hmm zajtra budem mudrejsia, dnes som volala mojej znamej obvodacke a mam prist vraj aj s vysledkami krvi a tiez som sa spojila s mojim porodnikom a zajtra mu mam tiez volat, pretoze chcel este vediet vysku hemoglobinu ale v tej chvili som mu ju nevedela povedat...ale obaja sa zhodli na tom, ze by mi radsej dali nieco ine, pretoze sorbifer ma vraj viacej vedlajsich ucinkov a sposobuje zapchu...Zajtra dam vediet ako to dopadlo 😉 Kazdopadne si myslim, ze pokial to uz beries tak dlho, tak je asi vsetko v poriadku. Ja len mojmu gynekologovi nedoverujem, je hrozny mulo, ale uz musim nejako vydrzat a o par tyzdnov zacnem chodit uz ku porodnikovi na vysetrenia

heln
27. jún 2011

ahoj, ak užívaš hormóny štítnej žľazy, tak ten sorbifer radšej neber. zavolaj aj endokrinologičke.
ja beriem tiež tyroxín, ale užívam aktiferin. ale určite niečo užívaj, nenechaj to tak.
veľa šťastia. 🙂

kajusska
autor
27. jún 2011

@heln dakujem krasne...opytam sa zajtra aj na tieto 🙂 A napodobne, vela stastia...uz ti to klope na dvere ako pozeram...tak nech vsetko dobre dopadne 😉

jar89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz