Lieky na úzkosť

anemi7
7. aug 2023

Ahojte, idem si ku vám po radu.
Už nejaký čas, trpím úzkosťami. Kedysi sa to dalo zvládnuť ale ostala som na materskej, bola corona a ja som sa nejak zakuklila sama v sebe. Snažila som sa vyhýbať úzkosti a klamala som aby som sa jej nemusela vystaviť. Zašlo to až tak ďaleko ze mam úzkosť pri bežných situáciách ako napr ísť do potravín, dokonca aj keď príde niekto známy a ja si zrazu v hlave poviem ze super nemám úzkosť a zrazu to príde. Posledné úzkosti boli také silné ze som pociťovala veľkú žalúdočné nervozitu, nevoľnosť až mdlo, nohy ma nedržali, skrátka celé zle... Rozmýšľam nad liečbou liekmi. Viete mi poradiť? Ďakujem

deti95060810
7. aug 2023

berieš magnezium? ak nie, daj si predpísať mognosolv, alebo si kúp magnerot...
ak ani to nepomôže potom na predpis je neurol. ten ti isto pomôže, len je návykový .
úzkosti sa zvyknú liečiť AD - len tie prepíše väčšinou až psychiater...
je ešte možnosť že ti psychológ ukáže a naučí ťa cviky, ktorú sú na zvládnutie tvojich problémov. len to nie je ľahké sa naučiť - trvá to istý čas....
treba si uvedomiť, že úzkosť je len stav - nič sa ti nestane a po čase nepríjemné stavy prestanú...
ešte nezabudni že v jeseni a na jar sa tieto stavy zhoršujú... len jeseň začína až o 1,5 mesiaca...

elia9
7. aug 2023

Tiež odporúčam užívať aspoň magnerot, ale naozaj pravidelne každý deň..mňa to trochu stabilizovalo

denithestrange1993
7. aug 2023

@anemi7 magnezium,vela oddychuj,dobre sa vyspi,urob si radost-materialne veci,zazitkove,rande s muzom...ale ano,aj lieky su riesenie,ked nic nezabera.

zmrzlinka2021
8. aug 2023

@anemi7 určite navstiv psychiatria

guudy
8. aug 2023

Ak uzkosti negativne ovplyvnuju tvoje kzdodenne fungovanie, tak je na mieste navstivit psychiatra a k tomu pridat psychoterapiu❤️

anemi7
autor
8. aug 2023

@guudy ďakujem za odpoveď to už riešim len sa pýtam na lieky, tento mesiac musím absolvovať nie jednu dôležitú vec

anemi7
autor
8. aug 2023

@zmrzlinka2021 riešim to

anemi7
autor
8. aug 2023

@denithestrange1993 toto všetko bohužiaľ nezabralo

anemi7
autor
8. aug 2023

@elia9 mňa vôbec

anemi7
autor
8. aug 2023

@deti95060810 cviky nezaberajú, ku psychiatrovi som objedná, magnézium nezabralo, a každym záchvatom úzkosti je to horšie, tento mesiac mám dôležité veci ktoré musím absolvovať a preto sa pýtam napr na sertralin

guudy
8. aug 2023

@anemi7 moj prispevok bol mysleny tak, ze psychiater ti nastavi liecbu. Tu ti nikto nemoze povedat, ktore lieky pre teba budu najvhodnejsie 🙂
Docasne ti moze napisat recept aj obvodny lekar, kym cakas na termin k psychiatrovi. A ano, odporucam lieky, ked ta tvoj stav ovplyvnuje natolko, ze nevies riadne fungovat v beznom zivote 🙂

anemi7
autor
8. aug 2023

@guudy toto samozrejme viem, len sa chcem poradiť či je na tom niekto podobne co bral a ako to prebiehalo nič iné

luccija
8. aug 2023

@anemi7 tak zatiaľ obvodný a liek na úzkosť, keď si k psychiatrovi objednaná

anemi7
autor
8. aug 2023

@luccija jasné len hľadám niekoho kto tým prešiel a podeli sa o skúsenosti