Lieky na tlak a hormonálna antikoncepcia

danielittar
27. mar 2024

Ahojte baby. Neviem sa dovolat mojmu gyn, pisala som mu sms a este cakam na odpoved. Boli mi nasadene dvoje lieky, Agen 5 a Co-prenessa kvoli velmi vysokemu tlaku. Priemerne mavam 150/100. Do dnes som brala iba Co-prenessa cca tyzden, dnes mi dr dohodila dalsie, lebo sa mi tlak neznizoval. Podla jej odporucenia mam dobrat blister, ostava mi 5tbl a potom vysadit. Ale mam sa objednat ku gyn a riesit s nim. Beriem hak Katya. Bojim sa teraz s tymito dvomi liekmi ju uzivat, co mam prosim vas robit? Mate skusenosti? Dakujem.

danielittar
autor
27. mar 2024

@danielittar a este dodam, ze by som najradsej pokracovala v uzivani antikoncepcie, druhe dieta teraz neprichadza do uvahy. Posledne mesiace sa mi cely svet ruti otocil hore nohami a s mojim stastim hned po vysadeni ostanem tehu doslova z nicoho...

trgypadl
27. mar 2024

@danielittar ahoj, neviem kolko mas rokov, ako dlhi problém s tlakom, ci su aj ine diagnozy, ci fajcis, ale zvazila by som inu alternativu antikoncepcie

korylan
27. mar 2024

@danielittar postupuj tak, ako povedala dr. Doberies antikonc.,aby si si nerozhadzala cyklus. A vysadiť tabletkovu antikoncepciu,nemôže sa pri vysokom tlaku. To doriesis u gyn.

egonsk
27. mar 2024

@danielittar Ja som po CoPrenessa chodil cikat kazdu chvilu a tlak mi iba trosku znizil. Agen mi znizil tlak lepsie, ale iba na par dni, potom zacal znova stupat. Lieky na tlak s HAK nemaju kontraindikacie, pokial to tam vyslovene nie je uvedene. Opatrnost je iba potrebna pri brani s niektorymi analgetikami a ovocim (grep) a AD liekmi atd.. ale ved opytaj sa doktora, avsak nemusis sa obavat.

danielittar
autor
27. mar 2024

@trgypadl ahoj. Budem mat v maji 28. S tlakom som mala problem v tehotenstve, brala som Dopegyt, ale stale som bola na cca 135/90. Fajcila som pred tehotenstvom a mam 5m po porode... uvazovala som nad kruzkom, ale o cca rok a pol by sme chceli skusit dalsie, tak neviem

danielittar
autor
27. mar 2024

@korylan dakujem, hadam nieco doriesim s gyn

danielittar
autor
27. mar 2024

@egonsk po co-prenesse aj ja som nonstop na wc a tlak jedna tbl vobec neznizila. Na odporucanie dr som uzila druhu a znizila mi zo 150/100 na 138/98, takze nic moc... agen dam od zajtra, tak uvidim. Dr mi povedala, ze pri vysokom tlaku hak nemozem brat. Dostala som termin na 4.2., tak uvidim co mi povie moj gyn

egonsk
27. mar 2024

@danielittar mne Agen niekedy zadrziava viac vodu (som niekedy mierne spuchnuty), takze mi asi znovu zmenia tablety. Ale zabral mi na tlak najvyraznejsie - je to uz 4 druh tabliet na tlak co doktorka skusa...
Esteze ich je k vyberu kopec, aspon zo mna moze lekar robit testovacieho kralika.
Inak CoPrenessa mala aj ine negativne ucinky na mna okrem toho curania...