Lieky na rakovinu a anémia

erienka
11. dec 2021

Dobry den. Mojmu otcovi diagnostikovali rakovinu 4.stadium s metastazami. Zaroven ma minimalne od septembra zly krvny obraz (myslim, ze znizeny hemoglobin), teraz vo stvrtok mu davali zasa raz transfuziu. Problem je, ze s tymto znizenym hemoglobinom nemoze zacat v liecbe chemo tabletkami (aspon tak som to pochopila u onkologicky). Schvalili mu akurat Votrient. Onkologicka povedala, ze ta liecba by ho zabila. Ja uz neviem, co robit, tocim sa v kruhu, uz nevladzem. Onkologicka mu predpisala zelezo. Da sa este nieco robit, ako vylepsit krvny obraz, aby mohol zacat schvalenu liecbu? V pondelok k nej ideme opat, zasa mu budu brat krv kvoli krv.obrazu.

ladybug138
11. dec 2021

@erienka este by mohla pomoct strava - hovadzie maso, repa, sosovica, fazula, vnutornosti, pecen, spenat - to zabralo mne, to mam overene. Velmi oteckovi drzim palce a tebe posielam vela sil ♥️

sorciera24
11. dec 2021

neviem o aky typ rakoviny sa jedna......ale Votrient je biol. liecby a nemal by byt problem s krvnym obrazom.....nie je to klasicka chemoterapia, moj otec bral aj Votrient aj nasledne dalsie biool. liecby, krv obraz mal ako babtko este tzyden pred smrtou (mozno rpeto sa tak dlho drzala a zaroven trapil:/)......ale kupovala som mu cviklovu stavu, tej dost vela popil

fleur1111
11. dec 2021

@erienka môj otec zvykol piť cviklovu stavu

mogaa
11. dec 2021

@erienka tiež si myslím že by bolo dobré mu robiť mrkvovo-cviklovú šťavu.....cvikla má veľa železa....ono onkologička mala v podstate pravdu, ak má málo krviniek, nie je možná chemo....teda teoreticky ano, ale pri chemo je náchylný na akékoľvek ochorenie, stačí obyčajné prechladnutie a ak nemá v poriadku krvný obraz prejde to do zápalu plúc.....imunita pri chemo je jednoducho veľmi zlá a teoreticky mu zdrav.stav zhorší banálne ochorenie....môj tato tie zomrel pri rakovine plúc na zápal plúc....nekašlal len začal mať bolesti, v nemocnici zistili zápal plúc....

tinka0
11. dec 2021

@ladybug138 pri onkologickom ochorení hovädzie mäso, vnútornosti a podobné iste nie...

zuzap33
11. dec 2021

@tinka0 preco nie ? Pri onko ochoreni a liecbe ci chemo alebo inej treba jest pestru stravu. Telo potrebuje energiu na zvladnutie liecby

zuzap33
11. dec 2021

@mogaa pokial to znesie. Pit kazdy den cviklovu stavu, tak po tyzdni na nu ani nepozrie. Ta transfuzia dufam, ze panovi zaberie. A naozaj pestru, pestru stravu pokial ju znesie.

mogaa
11. dec 2021

@zuzap33 no pokiaľ je zmiešaná s mrkvuu a jablkom tak je chuťovo dobrá...a nikto netvrdí že jej treba vypiť každý deň liter.....ale 1pohár určite zvládne, hlavne ak sa tam striedajú chute nie len čisto cviklová šťava....ja som robievala smoothie teda aj s vodou, 1cvikla kúsok mrkvy, trocha vody....občas do toho jabĺčko alebo vymeniť mrkvu za jabĺčko....mali sme radi aj len cviklu s vodou do toho trocha citrónovej šťavy a strúčik cesnaku - ale to sme ju nepili ako smoothie ale namáčali sme do toho pečené batáty(čie len troška vody a rozmixovať.....ale zase nepili sme kadý deň lebo toto, ale striedali to....nič čo by jedol či pil dlhdoobo by mu nechutilo...

sorciera24
11. dec 2021

@zuzap33 ale no.....trochu zriedena s mrkvou, ci jablkom sa da pit, je chutna....moj otec ju pil mesiace, dokonca moje deti tyzdne....staci riedit trochou vody...

ladybug138
11. dec 2021

@tinka0 to by ma zaujimalo preco, ja som mala rakovinu a nikdy mi to nikto nezakazal

bema555
Autor odpoveď zmazal
Zobraz