Lieky na pocit prázdnoty

24. dec 2023

Aké lieky mi pomôžu (ak také vôbec sú) na pocit prázdnoty, ja nepotrebujem (poväčšine) upokojiť alebo utlmiť nejaké pocity ale skôr ich navodiť, pripadám si ako žijúca mŕtvola… Nič nepociťujem, žiadna radosť, žiadny smútok, nič na stresové situácie nereagujem nijako, všetko mi je ukradnuté… existuje na toto niečo?

galioska
24. dec 2023

kukni ashwagandhu🙂

autor
24. dec 2023

@galioska Nie je to tiež skôr na to utlmenie emócií?

kika193
24. dec 2023

mala by si patrat po pricine - preco mas emocie utlmene? Nieco sa muselo stat. Pololaicky myslim, ze najviac by ti pomohol psychoterapeut, dotkli by ste sa davno pochovanych tem.

galioska
24. dec 2023

tak zalezi ako to uzivas, niektori prehanaju a beru silne davky dlhodobo a vtedy je to tak. Neviem kolko mas rokov, skludom to moze bst aj predmenopauza

mimirka32
24. dec 2023

A trapi ta to, ked nic necitis?

ivangeline
24. dec 2023

Psychológ/terapeut. Udupala si cosi a vsetko je tmavsie. Treba to prezit. Precitit. Akceptovat. Emocie zas pridu.

autor
24. dec 2023

@mimirka32 Áno pretože nikto nechce byť pri takom človekovi, vadí mi to, nedokážem sa z ničoho tešiť, radovať, plakať, nič absolútne

mimirka32
24. dec 2023

Nemas andehoniu? Ta sa myslim lieci antidepresivami

marianarem
24. dec 2023

Moze to byt tym, ze si v minulosti nespracovala nejaky negativny pocit alebo zazitok, pripadne nejaku traumu. Niekedy si clovek mysli, ze zly pocit moze potlacit, prekryt, "vzchopit sa" a hotovo. Ale velmi casto to potom so sebou zoberie aj vsetky ostatne pocity.
Druha moznost je nejake vyhorenie, velke vycerpanie.
V kazdom pripade by som zasla za psychologom.