Lieky na bolestivú menštruáciu

bersi757
11. dec 2015

Dievčatá 🙂 chcela by som poprosiť o radu, aké sú najúčinnejšie lieky na bolestivú menštruáciu?? Ďakujem

sissy27
11. dec 2015

@bersi757 no a aké si už vyskúšala? lebo najúčinnejšie bude asi morfium 😅 ale začala by som niekde od tých slabších... prípadná návšteva gynekológa tiež nie je na škodu, za bolestivou menštruáciou môže byť iná diagnóza...

janinah
11. dec 2015

spasmolytikum /proti krčom/ napr. No-spa tbl alebo štamprlík slivovice / ale nikdy nie spolu tbl a alkohol!

bersi757
autor
11. dec 2015

@sissy27 bola som a že je to otočenou maternicou tak že vtedy sú kŕče "normálne"

@janinah alkohol som skúšala vôbec nezabera...a ani lieky moc ale nospa som ešte neskúšala vďaka

ika85
11. dec 2015

@bersi757 mne pomahal.iba medypirin , algifen ale ten je na recept a hlavne spaaanok

peta1510
11. dec 2015

S tymto mam problem aj ja.Celkom mi pomaha pit par dni pred gynekologicky caj a potom Nospa,ta je proti krcom.Ostatne,ako algifen,ked neodhadnem davkovanie,mi zatazuje zaludok a je mi zle.A treba pit co najhorucejsi caj,teplo uvolnuje.Alebo horuce sprchy na podbrusok.Mne to uz ide na nervy.A zda sa mi,ze cim starsia,tym horsie 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

bersi757
autor
11. dec 2015

@peta1510 ani po pôrode nepomohlo? ja nemám dieťa ale povedala mi doktorka žeby to mohlo zabrať
@ika85 od krčov sa mi ani spať nedá, v noci v krčoch trpím

peta1510
11. dec 2015

@bersi757 no ja mam maternicu tiez otocenu dozadu.Dva porody za sebou a je stale tam,kde bola a bolesti su stale 😖

lucinkaboz
11. dec 2015

cvienie stahy maternice...10 rokov som trpela, neskutocne , potom to preslo...na 80%

mirii22
11. dec 2015

Ahoj, pozri si na internete niečo o bylinke šatavari, určite ju bude aj tu na koníkovi niekto poznať. Ja ju užívam asi štyri mesiace a zatiaľ super. 🙂

liz_lemon
12. dec 2015

Valetol

janka743
12. dec 2015

za mna niečo čo obsahuje diclofenac .. Ja v detstve som mávala strašné bolesti, až som pomaly odpadávala a gyn. mi predpísala dicloreum čípky... do 10 min po podaní som mala úľavu od bolesti.

adeli79
14. dec 2015

u mna jednoznacne Ibuprofen

nutrimas
15. dec 2015

@bersi757 Odporucame ucinneho prirodneho pomocnika pri zenskych problemoch - pupalku. Ucinna je forme oleja, ktr. je vhodne uzivat pravidelne a dlhodobo 1KL rano a vecer. Pomaha harmonizovat hladinu hormonov a tym padom odstranuje pricinu roznych problemov ako je bolestiva, nepravid. menstr, ovulacia, PMS,cysty a pod:
https://www.modrykonik.sk/market/vyzivove-dopln...
Ucinna je aj ajurvedska bylinka Shatawari, bud vo forme caju alebo bezkofeinovej kavy:
https://www.modrykonik.sk/market/ine/l39p41/aju...