Liek Ciphin - sú to vedľajšie účinky?

nikuskaakolarova
6. júl 2022

Ahojte prosim vás na pohotovosti mi predpísali liek ciphin 500 na močové cesty pretože má trošku boli a páli v oblasti ľadvin a aj pri močení má páli tak som šla na pohotovosť no ale v moči som nemala žiadnu krv nič proste moč bol v poriadku teplotu som mala ale len zvýšenú 37 stupňov doktor povedal že to že v moči není nič neznamená že tam není zápal tak mi dal tieto lieky len mne strašne akoby tuhli alebo boleli nohy a klesol tlak a stúpol pulz úplne na odpadnutie mi bolo a ja neviem či to z toho lieku alebo z čoho neviem či ho brať ďalej alebo ho prestať užívať máte niekto podobnú skúsenosť? Ďakujem a pekný večer

janinah
6. júl 2022

Kedy si zobrala tbl a kedy došli príznaky? Treba si prečítať pribalovy leták lieku čo tam pisu o nežiadúcich účinkoch .Je to ATB.takze len tak prestať nie je ok .

nikuskaakolarova
autor
6. júl 2022

@janinah začala som len dnes prvú tabletku a ďalšiu si idem dávať o dve hodiny preto neviem či si ich dať či nie 🤷‍♀️

anavixy
6. júl 2022

Trošku bolí a páli až tak, že si šla na pohotovosť? 🙈
Choď zajtra k svojmu obvodnému lekárovi aj s ranným močom a pri troche šťastia ti skontroluje aj CRP. Skús si dať ďalšiu tabletku a uvidíš, ako sa budeš cítiť. Ak zle, nech ti zajtra predpíše iné. Ak to bol veľmi zlý pocit a čítaš podobné aj v príbalovom letáku, tak si nedaj…

janinah
6. júl 2022

@nikuskaakolarova myslím.ze dať..a nemusis čakať do 1 hod.v noci...daj si o polnoci a Potom zajtra o 11twj.aby si si to posunula na normálny čas.nie v noci

nikuskaakolarova
autor
6. júl 2022

@anavixy áno radšej som šla na pohotovosť aby sa mi to nezhoršilo

nikha2809
6. júl 2022

Brala som ich a nebolo mi po nich nič.Ale ak by sa mi toto stalo čo tebe asi by som si už ďalšiu nedala.Zajtra by som šla k dr.

panelacikova
7. júl 2022

@nikuskaakolarova ja som ich brala kedysi dávno asi 3 týždne a nebolo mi nič. osobne by som sa pokúsila ich brať, lebo ak ťa páli pri močení, to už nie je sranda. držím palce.
@anavixy mne lekár napríklad vysvetľoval, keď som mala trošičku iné problémy, no tiež podozrenie na zápal, ale crp v norme, že pri močových cestách je zápal zákerný práve v tom, že crp stúpa dosť pomaly, aj 2-3 dni. čiže ak by jej aj v noci robili crp, nemuselo ešte vyskočiť a nemusí ešte ani dnes. ale dať moč do labáku je fajn, toto urobil OL aj mne, tam potom vyšli len drobné zmeny, tak som napokon brala ATB len jednu krabičku (ale iné ATB to boli v tomto prípade, než má autorka)

lety17
8. júl 2022

Ano, tieto lieky sposobuju znizenie tlaku, aj bolesti klbov, je to aj v pribalovom letaku a sama som zazila.

nikuskaakolarova
autor
8. júl 2022

@lety17 a pokračovala ste v užívaní?

lety17
30. júl 2022

@nikuskaakolarova nie, odvtedy som sa im radsej vyhla

zoja1804
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzanaam
25. aug 2022

Toto svinstvo je opäť povolené? Pred rokmi mi ho dali v nemocnici do infúzie na zápal neznámeho pôvodu, CRP som mala cez 150. Odpálili mi ním pečeň. Viem, že potom ho zakázali (4-5 rokov dozadu) a nemôžem uveriť, že sa opäť predpisuje,

lety17
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
komarno111
16. okt 2022

Dobrý deň predvčerom mi na pohotovosti predpísali ciphin 500 dobrala som 3 kusy a potom som cítila nevoľnosť a divné pocity chcela by som informovať že dokedy trvajú nežiaduce účinky 4 som ani radšej nedala ďakujem za odpoveď.