Liečim sa na panickú poruchu

nikolrichterova
1. júl 2024

Ahojte liečim sa na panicku poruchu začínam chodiť aj na terapie môj stav po 2 a pól mesiacoch neni ešte v pohode beriem sertralin 50mg ataky som zatiaľ nemala počas liečby ale necítim sa ešte úplne 100%.. ale k veci mám priateľa sme spolu 5 rokov ale ja ho nelubim mám ho rada je to fajn chalan stal pri mne v najhorších časoch pomáhal mi ale ako mám rozkázať srdcu ? Trápim sa preto a myslím že aj tie úzkosti stym môžu súvisieť lebo si vycitam veľa veci 😞 lenže ja ho nedokážem opustiť bojím sa samoty a toho že moje stavy budú ešte horšie a ostanem sama a nedám to 🤦🏽‍♀️ ale pritom viem že samej by mi bolo možno lepšie venovala by som sa sebe a nebola by som vo vzťahu kde niesom šťastná prosím poraďte čo robiť v takéjto situácii? Priateľ mna ani fizicky nepriťahuje nejako malo sa rozprávame keď sme spolu obydvaja mame mobily v rukách keď mám voľno priateľ sa venuje motorke málokedy vymysli program pre oboch.. prosím povedzte mi že nevymslam blbosti a nepreskakuje mi s tej mojej poruchy a je to naozaj tak ako to cítim 🤦🏽‍♀️😞

egonsk
1. júl 2024

@nikolrichterova ste dvaja spolubyvajuci, to veru neni vztah. Neviem ci je od teba pekne sebe aj jemu uberat z peknych rokov zivota, ktore mohli byt stravene s niekym kde by to malo zmysel a bolo na co spominat na stare kolena. Skus sa nad tym zamysliet a netrapit sa zbytocne myslienkou na samotu.

nikolrichterova
autor
1. júl 2024

@egonsk a čo keď urobím chybu ? A nezvládnem to psychicky ? Je to môj prvý vzťah

egonsk
1. júl 2024

@nikolrichterova Ved prave preto sa toho netreba obavat. Objavis, ze mas v sebe ovela viac sil, ako si kedy v sebe videla.

nikolrichterova
autor
1. júl 2024

@egonsk ach to je hrozne neskutočne mna to vyčerpáva stále nad tým premýšľať a stále iba čo ak hento a čo ak toto 😞

egonsk
1. júl 2024

@nikolrichterova cim menej budes tomu premyslaniu casu venovat, tym rychlejsie sa z toho zacarovaneho kruhu dostanes. Analyzovanie je fajn, ale len tam, kde to dava zmysel. Tu to zmysel nedava, ked podla opisu ste spolubyvajuci iba.

nikolrichterova
autor
1. júl 2024

@egonsk hej nemáme žiadne spoločne aktivity a ak hej tak len veľmi malo a celkovo sa v tom vzťahu nudim nemáme si proste čo povedať.. najhoršie na tom je že priateľ si to neprizná a povie mi že iba vymýšľam ak sa náhodou začnem bavit na tuto temu alebo sa mi vyhráža že si niečo urobí a pod

adka176
1. júl 2024

Ach jaaj... predpokladám, že on nie je jediný človek na svete.... že by ti vedeli pomôcť rodičia, súrodenci, kamoška a nerieš to s ním...ak sa pri ňom necítiš dobre tak to ukonč... chceš sa trápiť celý život?

egonsk
1. júl 2024

@nikolrichterova no super,to ta este aj vydiera? tak mu odpovedz, nech si nieco urobi ked chce, lebo len sebe tym ublizi, len jeho to bude boliet. Mozno zmeni retoriku potom.

nikolrichterova
autor
1. júl 2024

@adka176 tak ja sa hlavne bojím aby som to zvládla psychicky u rodičov nemôžem byt a kamosky mna samozrejme podrzia ale tiež majú svoje životy a zo súrodencami sa ani nejak nebavim oni ani nevedia o mojom psychickom probléme.. a keď sa rozidem budem musieť chodiť do prace a ťahať všetko sama aj Podnajom

nikolrichterova
autor
1. júl 2024

@egonsk ja som tiež jeho prvá frajerka aj vzťah takze tiež si myslím že je somnou iba zo zvyku neviem možno sa mýlim ale on sa tiež boji samoty

egonsk
2. júl 2024

@nikolrichterova to chapem. Ale popravde dvaja ubojeny z myslienky samoty, to nedava moc dobry zaklad pre budovanie niecoho. Silnejsi musi spravit prvy krok a ty ta silnejsia aj si, lebo keby si nebola, nepisala by si ani tuto temu na MK, lebo citis, ze sa chces od tej zeme uz odrazit, zatial co jemu to skor vyhovuje, alebo sa toho obava z roznych dovodov... Takze hlavu vzhuru, napnut hrud a rezkym krokom o dum dal.

nikolrichterova
autor
2. júl 2024

@egonsk ďakujem ❤️🙏🏼

nikolrichterova
autor
2. júl 2024

@egonsk ja sa len bojím aby som to všetko zvládla bojím sa že sa môj stav zhorší ostanem sama a nebudem to zvládať finančne. 😞 keď ostanem bez práce napríklad na pn ja viem že toto sú moje scenáre katastrofické ale to tak naozaj môže dopadnúť 😞

egonsk
2. júl 2024

@nikolrichterova je fajn, ze pozeras zodpovednejsie aj do buducna, uz to nebyva moc bezne... nemaj obavy, kazdy problem sa da vyriesit, ked sa k nemu spravne postavis. Ako sama vidis, problemy neprehliadas a hladas riese ia, takze to ta bude sprevadzat aj ked spravis nejake kroky do buducna. A iked sa ti to bude zdat teraz asi blbe, ale ked budes v najhorsom, rodina, alebo ozajatni priatelia ti budu vediet pomoct. Samozrejme netreba to brat ako samozrejmost a mysliet vzdy na svoje sily a hladat moznosti, ale ked bude najhorsie, vzdy sa to bude dat vyriesit. Slnko svieti kazdy den, nezabudni - staci len najst to miesto medzi oblakmi.

nikolrichterova
autor
2. júl 2024

@egonsk ďakujem ste veľmi zlata 😊