Liečenie pre alkoholika

erika707
11. okt 2021

Dobrý deň dámy, idem si k vám po radu.
V skratke lebo toho by bolo na veľmi veľa... Otec je dlhoročný alkoholik, už je to pre nás ako jeho deti neúnosné co výstraja a aky to ma dopad na nás ci jeho život, viete mi poradiť kde by boli ochotný zobrať na liečenie? Dlhy na zdravotke ma...ďakujem za odpoveď 🍀

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrea_82
11. okt 2021

Ak nebude ochotný ísť sám, tak ho neprinútite, kým nie je zbavený svojprávnosti. Ak by niečo vyviedol, môže mu to dať súd príkazom.

deti95060810
11. okt 2021

Alkoholikov liečia aj v Sučanoch okr. Martin ....
skús zavolať Mudr. Fedáková - Psychiater, odborník na závislosti.... Niektorí alkoholici sa liečia aj ambulantne u pani doktorky.....možno vám pomôže.

uriva
11. okt 2021

@andrea_82 Súhlasím, ak nechce ísť otec sám a dobrovoľne, nevezmú ho nikam. Iba ak by bol zbavený svojprávnosti, ale to by iba alkoholom nešlo vybaviť. Máme také tiež v rodine, dokonca viac ako jedno, a nič sa s tým proti vôli dotyčného nedá robiť.

ivkazba
11. okt 2021

@erika707 no ak má dlh na zdravotke a nemá dohodnutý splátkový kalendár, tak nemyslím že mu poisťovňa liečenie zaplatí, či už ambulantné alebo v liečebni. Ak dlh spláca, tak potom ako píšu kočky vyššie, musí sám chcieť a sám ísť. Inak ak nepácha trestné činy, nič bez jeho súhlasu nezmôžete.

erika707
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
wetsel
11. okt 2021

Pokiaľ sám nechce, tak ho tam nedostanete nijako, to viem z vlastnej skúsenosti. Sesternica presne toto riešili pred pár rokmi s mamou. Ani za pána si dať povedať, že má problém. Až keď prišla o vodičák kvôli alkoholu a vyhodili ju z roboty až vtedy precitla, že s tým je nutné niečo robiť.

erika707
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cacianka
11. okt 2021

Na túto tému je tu na koni mrte prispevkov.

didi2102
11. okt 2021

@erika707 no ak má dlh musí ho zaplatiť,potom psychiater a napr predná hora má liečenie na 3m, lenze tam je režim,musí sa dodržiavať,dlhoročný alkoholik je riadny problém,máloktorí sa dá presvedčiť,môj ujo bol ale nepomohlo

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erika707
autor
11. okt 2021

@cacianka ďakujem ti za odpoveď, ja som rovno napísala príspevok,nehľadal som podobne príspevky, pekný deň

lady083
11. okt 2021

Liecebna je na Prednej Hore napr ale musi sam chciet a predchadzaju tomu lekarske posudky resp odporucenia, nie je to lahke. Tych bezdomovcov asi myslis farara Kuffu, on ma niekde na vychode taku komunitu, kde su zavisli ludia, podmienku ma abstinenciu myslim. Citala som s nim rozhovor davnejsie. Ale rovno poviem, ak dotycny nechce, nepomozete si.

mirka438
11. okt 2021

Ak nebude chciet sam, mozte sa aj na hlavu postavit a nepomoze vam to. Moj otec bol jednou nohou v hrobe, nie sice kvoli jeho tazkemu alkoholizmu ale mal vtedy take akutne problemy zdravotne a asi sa zlakol alebo co. Zrazu povedal, ze ide tak mama, vtedy uz jeho exmanzelka ho posadila do auta a zaviezla na psychiatriu. Kym ho tam drzali a pchali bohvie akymi liekmi tak ok..bol sice absolutne mimo ale vyzeral, ze to chce zvladnut. Ked presiel na liecenie tam uz zacal byt protivny, zly, hnusny ako na nas tak aj na sestricky a po 3 ci kolkych tyzdnoch odtial aj tak odisiel. To bola posledna kvapka pre mna. Vtedy som stratila aj ja chut mu akokolvek pomahat a podporovat ho. Momentalne zije ako bezdomovec niekde za mestom..inak my ked sme zistovali o liecebni, niekto nam odporucil Bansku Bystricu. Na Prednej Hore sa vraj vedia ti ludia nejakym sposobom dostat k alkoholu ale overene to nemame a BB sme mali aj tak blizsie

erika707
autor
11. okt 2021

Keď ma svetle chvíle a uvedomuje, že pomoc potrebuje, tak ísť chce ako náhle sa ma ráno obliest,ze ide k dr aby sa to začalo riešiť my sme blázni, on je v pohode a nikde nejde. Žije s ním ešte sestra, ta ma nervy v riti, už si rieši svoje bývanie, už nemá ani nervy ani chuť po tom všetkom čo dorabal mu pomáhať.. Cele zle proste.. Ďakujem vám všetkým za odpovede

cacianka
11. okt 2021

Vieš, baby tu popísali stovky príspevkov, napr.aj ja, tak pochop že sa nám to nechce opakovať do aleluja, nič nové nenapíšeme.
Kým čakáš odpovede, kým baby napíšu, ak ešte vôbec, už môžeš mať prečítaných niekoľko tém.
Neber to v zlom, to naozaj nie.
Ale zas ťa chápem že sa chces vykecat, odreagovať.
Tak poradim aspoň 1bod, chod aj ty ku psychológovi/psychiatrovi, si tzv.spoluzavislá. poradí ti, pokecáte, a ver mi naozaj potrebuješ spracovať otcov alkoholizmus. Je aj popularnonaucna literatúra, aj to sa odporúča.
Alebo si pohladaj moje príspevky v takýchto témach.
Veľa síl ti prajem

erika707
autor
11. okt 2021

@mirka438 ďakujem ti za odpoveď. Keby by aj predal byt, stále ma kde ísť bývať ešte ma dom.. Ale on sa bud upije, alebo bude ozaj chodiť jak bezdomovec... No je to smutné.

mirka438
11. okt 2021

@erika707 nasi sa rozviedli, byt predali a za svoju cast si oco kupil karavan. Stary, hnusny, spinavy, proste rachotinu. O zvysne peniaze ho okradli cigani, s ktorymi paktoval, nieco prepil, uz ani ten karavan nefunguje a keby aj fungoval, doktor mu odobral vodicak kvoli epilepsii ci kvoli comu. Ale ako sam vravel, zit v karavane bol jeho sen tak je snad uz teraz konecne stastny. Ak este vobec zije..my sme sa naozaj snazili..len skoda, ze len my no...

maribell
11. okt 2021

@mirka438 áno Banská Bystrica je top 🔝 .. na Prednej Hore aj v záluží majú veľmi voľný režim a veľa tých čo boli na prednej Hore aj tak nakoniec skončili v Banskej Bystrici

@erika707 keď nebude chcieť on tak nemáte šancu 😑..treba hlavne tú zdravotnú vyriešiť, apsoň dohodnúť splátkový kalendár.. možno zatiaľ skúsiť sedenia anonymných alkoholikov ale to určite nie je riešenie..😔