Liečba steatózy pečene

limetka69
8. mar 2020

ahojte, skusim aj tu, mozno tu nakukne nejaky odbornik, co sa vyzna 🙂 zacala som riesit bolest pod pravym rebrom, neprijemny tlak, vacsinou po jedle, myslela som, ze zlcnik, tak som sla k dr, poslala ma na sono, urobila testy z krvi a mocu, vsetko ok, akurat mi povedali, ze mam stukovatenu pecen, ale, ze si nemam robit starosti, no ja si ich robim, kedzem ten tlak pod rebrami je jemny, ale uz pernamentny, kupila som si knihu o dietach pri ochoreni pecene, a studovala steatozu po nete, v skratke, nizkotucna dieta, ziadny alkohol, cvicit ok, budem dodrziavat, dufam, ze sa donutim hybat viac 🙂 moja otazka je... mozem vylucit tuky uplne? vie si ich moje telo brat z tej pecene, z toho vnutrobrusneho tuku a tuku co mam kade tade? mam 163 cm a 72 kg, postava jablko, schudnut potrebujem, snazim sa o to uz 4 roky, diety ako low carb, prerusovane posty, vsetko mam za sebou, a vysledok je asi len dodrbana pecen, takze idem jest, skroby, zeleninu, minimum zivocisnych veci, napadlo ma, robit si zelene smoothie, ako detox, ocista, ale neviem ci je to spravna cesta...no hlavne ma zaujima, ci musim tie tuky prijmat, alebo i ich telo vezme zo mna ked ich potrebuje 🙂 dakujem za kazdu radu

zuzap33
8. mar 2020

@limetka69 vylúčiť treba cukry a nie úplne tuky

limetka69
autor
8. mar 2020

@zuzap33 ja viem, ze nie uplne, ze malo tuku rastlinneho mam jest, ale zaujima ma to, co som sa pytala, ci by bolo ok, ficat par dni na zelenych smoothie bez tuku, ci si telo vezme tuky zo zasob na rozlozenie vitaminov, ci neodtucneje skor ked nedodam tuky telu :D🙂

limetka69
autor
8. mar 2020

@zuzap33 a ake cukry mas na mysli? jednoduche? ci aj pomale sacharidy a skorby?

stanulienkat
8. mar 2020

Ak clovek schudne,tak aj tuk z vnutornych organov sa stencuje. Skus sa rozumne stravovat a nerob experimenty. Na tvoju vysku by si mala mat okllo 50 kil.

limetka69
autor
8. mar 2020

@stanulienkat ja viem kolko by som mala mat kil, este som neprisla na to co je rozumne stravovanie, kedze z kazdej strany iny odbornik nieco hlasa, 🙂 na nejakom detoxe nevidim ziadny experiment, ze chcem odlahcit stravu vitaminmi

limetka69
autor
8. mar 2020

@stanulienkat a tym, ze mi nefunguje pecen ako ma tak ani nechudnem ako zdravy clovek, pretoze na mna kopka ryze a prirodny rezen z kurcata neplati,

zuzap33
8. mar 2020

@limetka69 mala som to isté, obmedziť riadne pečivo, žiadne sladké malinovky, sladkosti a obmedzenie sacharidov. Žiadny alkohol. Zvýšiť pohyb. Schudneš a zmenší sa tuk okolo pása. Schudla som 10kg

zuzap33
8. mar 2020

@limetka69 k tej kopke ryze a kurčaťu si daj napr. Rukolovo paradajkovy šalát.

stanulienkat
8. mar 2020

@limetka69 to,ze mas steatozu,neznamena,ze ti nefunguje pecen,alebo ze ju mas choru. Mas ju len obrastenu tukom. Nejest sacharidove veci- ryzu,zemiaky,muku..,sladkosti,vyprazane... Treba viac pohybu. Zo dna na den to nepride. Ved aj to pribratie netrvalo den. Internet je plny informacii,co jest pri redukcnej diete. A tvoja pecen funguje,tak sa nemusis bat.

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stanulienkat
8. mar 2020

@zazvorka87 ved ma 163 cm. 65 kil je dost aj na mna a to mam skoro o 10 cm navyse. Ked som bola tehotna mala som 62 kil a citila som sa ako prasa.

limetka69
autor
8. mar 2020

@stanulienkat moja idealna vaha vychadza 59 kg, mas 3 somatotypy, sme tensie a hrubsie 🙂 v stukovatenej peceni moze prebiehat metabolicka porucha tukov, nie som odbornik, to som len knihu o chorobach pecene precitala, cize nefunguje ako ma, mam problemy dlhe roky s akne a az tu vidim, ze kde bol problem, telo sa nedetoxikuje, anepracuje spravne, nechcem sa hadat, ako som hore pisala, moj zivot sa 4 roky toci len o schudnuti predporodnych kil, ale marne, raz jem vela, raz malo, slkusala som vsetko, dodrbala si metabolizmus, alebo neviem, neviem...

zuzap33
8. mar 2020

@stanulienkat záleží aj od toho koľko má rokov

limetka69
autor
8. mar 2020

@zuzap33 ale ved v tej knihe je ze zaklad mojej stravy ma byt zo sacharidov tak preco obmedzit?

limetka69
autor
8. mar 2020

@zuzap33 mam 30

zuzap33
8. mar 2020

@stanulienkat ja som sa ako 25 ročná tehotná cítila s 65kg tučná, teraz po štyridsiatke je 65kg dávno zabudnutý sen 😆.

stanulienkat
8. mar 2020

Pestrec mariansky,to je bylinka,treba pit caj. Je to aj na akne dobre.

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
limetka69
autor
8. mar 2020

@stanulienkat ano to som sa uz docitala, ved to akne je z pecene nefungujucej,

zuzap33
8. mar 2020

@limetka69 neviem akú máš knihu, ja ti hovorím čo som robila ja. Žiadne chipsy, obmedziť biele pečivo, cukry. Veľa zeleninových príloh, rýb, netucne bielkoviny, cottage cheese atd. Pečeňové testy už mám v norme. A ten pestrec ten je super. Od sacharidov akurát priberies

zuzap33
8. mar 2020

@limetka69 a jesť tri krát denne

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
limetka69
autor
8. mar 2020

@zuzap33 take veci ani nejem uz roky, bola som na low carb, cize maso a zelenina, syry, orechy, pijem cistu vodu, a aj tak som neschudla, ja nemam ani zle vysledky, este mi pochvalila cholesterol, aby ste chapali, ja nie som tucna, vobec nie obezna, mam malu rit, chude nohy, akurat brucho mam vacsie od zaludku dole, take tehotenske. 😂
@viestta

limetka69
autor
8. mar 2020

@viestta asi ho neviem vyhladat, lebo som nenasla, iba tych co spominas rychlokvasenych, a moja dr mi povedala, sak normalne, zdrava strava, no a som kde som bola, treba jest sacharidy, netreba? Kde je pravda?

limetka69
autor
8. mar 2020

@zuzap33 chcela som pridat foto, ale nejde to, kniha sa vola, dieta pri ochoreniach pecene

zuzap33
8. mar 2020

@limetka69 tiez som mala brucho jak tehotna a malu rit. Sacharidy obmedzit, nie biele pecivo, trocha spaldove, ryby a nie rychle cukry. Tri krat denne, hybat sa. Posilovna nie, chodit. Chodila som 4-5km denne peso.

stanulienkat
8. mar 2020

akné nemusí byť len z nefunkčnej pečene akne môže mať 1000 príčin. Ja mám pečeň v poriadku a tiež mám akné a opakujem steatóza pečene neznamená že máš nefunkčnú alebo chorú pečeň. Daj si urobiť pečeňové testy,potom budes vediet isto.

zuzap33
8. mar 2020

@limetka69 a akne?daj sa vysetrit aj na celiakiu

limetka69
autor
8. mar 2020

@stanulienkat ano moze a 700 pricin som uz vylucila 🙂
@zuzap33 mam vsetky mozne vysetrenia za sebou, nemam ziadne alergie, ziadne intolerancie, 🙂 mam za sebou hormonalny profil,

lenadka
8. mar 2020

@limetka69 pozri si na YouTube videá od Dr. Bukovského. Podrobnejšie vysvetľuje ako zachrániť svoju pečeň pri tomto stave. Spravuje aj web stránku kde je to podrobnejšie podpísané.
Čudujem sa doktorom, akože si nemáš robiť starosti a kedy si ich máš začať robiť keď to bude nezvratné? 🤦‍♀️