Liečba po operácii štítnej žľazy

mila17
1. mar 2017

Dobrý deň, som dva mesiace po operácii. Vyoperovali mi jeden lalok štítnej žlazy. Na kontrole u endokrinológa som síce bola, ale ten mi ani neurobil odber a objednal ma na krvný test hormónov š.ž. až na koniec apríla, tj. za 4 mesiace od operácie. Nedostala som žiadne lieky. Môžte mi niekto poradiť, či je tento postup normálny ? Veľmi ľutujem, že som na operáciu išla. Mám pocit, že som úplne na dne.

mihula
1. mar 2017

@mila17 moj priatel je po operacii SZ 7 mesiacov,tiež mu odoperovali polku,bol na kontrole po 4mesiacov a lieky mu nedali,že mu polovicka funguje a nepotrebuje zatial lieky.Ale citala som,že ma narok na kupelnu liecbu do roka od operacie.Kedže pracujeme mimo sk,skusi to riesit za par mesiacov,ale ak by vedel niekto upresnit,budem rada

septemberkl
1. mar 2017

Tiež ma lekárka tlačí do operácie s tým, že pravdepodobne by mi vyoperovali polovicu štítnej žľazy. Tak isto sa vyjadrila, že ešte uvidíme, či budem potom brať aj lieky. Tiež mi je to trochu zvláštne, keďže viem, že veľa ľudí berie euthyrox dokonca len preventívne a veľa rokov a neboli ani operovaní. Tiež by ma zaujímali názory a skúsenosti, ak niekto absolvoval operáciu, či sa niečo zlepšilo. Máš zlý pocit z toho, lebo cítiš nejaké následky po operácii, alebo je to len psychické, že si čakala, že hneď po operácie dostaneš liečbu?

mila17
autor
2. mar 2017

Ďakujem za informáciu. Aspoň viem, že nie som sama, pretože v článkoch, ktoré som čítala, všade píšu, že "po operácii endokrinológ nasadí liečbu a starostlivo sleduje a vyvažuje potrebnú dávku hormónov". Keďže som predtým dlhé roky mala vysokú hladinu a teraz som pod normálom, bol to pre telo asi veľký šok. Je mi zle.
O kúpeľoch sa mi end. ani nezmienil, ale dopočula som sa to od známej, overila na internete a obv. lekárka mi povedala to, čo píšete - kúp.liečba sa musí absolvovať do roka od operácie. Zoznam kúpeľov na š.ž. je na internete a tiež ho dotyčný dostane od poisťovne, keď bude podávať žiadosť. Návrh na k.l. podáva endokrinológ.

tana888
4. sep 2017

dobry den,tiez mi vyoperovali jeden lalok stitnej zlazy,povodne mali vyoperovat celu stitnu kvoli tyreotoxikoze,ale mala som komplikacie,hematom,jedna hlasivka mi ostane trvale ochrnuta,takze operaciu prerusili ..Hormony mam nadalej vysoke,ale tlak sa upravil do normalu,a to mi sposobuje problemy,leby roky som ho mala vyssie..bude trval kym si zvyknete na ten stav..Mna endokrinolog sleduje kazdy mesiac,ale po liekoch,ktore mi predpisuje(thyrozol) sa mi stav geometricky rychlo zhorsoval,takze som ich prestala brat a pomaly sa vsetko dava do normalu...Mozno ta druha cast stitnej zlazy sa vam spamata a bude produkovat menej hormonov..Tiez v to dufam...Liecenie vam doporucujem,tiez si idem podat ziadost..Prave dnes mi to navrhli v poistovni a boli prekvapeni,ze moja lekarka mi liecbu nenavrhla...treba skusit ze vrat procedury su maly zazrak a velmi pomahaju..Drzim vam palce aby sa vam stav znormalizoval...moje prve dva mesiace po operacii boli hrozne,mozno preto ze ma operovali 2 krat po sebe kvoli hematomu a krvacaniu,ale ta druha cast stitnej strasne bolela cele dva mesiace..teraz sa to uz pomaly dava dokopy a je to lepsie...na kupeloch trvajte,vypisuje ziadost endokrinolog a potom to treba odniest do poistovne...mesiac trva kym vam to schvalia a potom sa dohodnete na termine...Su uplne zadarmo..drzim palce nech vam je lepsie))tana

janinah
4. feb 2019

@tana888
@mila17
@mihula
boli st epo operácii v kúpeľoch? ak áno,tak kde a ako ste boli spokojní?Ďakujem

tana888
5. feb 2019

@janinah
@janinah pred písali mi bardejovske kúpele, odložila som ich na leto ale je tam inak super už som tam raz bola.. Vrelo odporúčam)

pikantnalea
21. jan 2020

Štítna žľaza

lajka111
17. jún 2021

Boli ste na lieceni Nimnica? Brusno ? Bardejov? Kde je naj?

gabuchah
28. jan 2023

Ja som práve po operácii, tiež polovica šla von i keď mala len struma ísť a som aj potešená, že budem mať nárok na kúpele... koľko taká procedúra trvá? Týždeň?

anastacia1103
14. feb 2024

dobry den, narok na kupele mate iba v pripade vyoperovania CELEJ stitnej zlazy a aj to iba z dovodu TYREOTOXIKOZY alebo zhubneho nadoru....
@gabuchah

madla60
14. feb 2024

@anastacia1103 , príspevok je z roku 2017

anastacia1103
14. feb 2024

ved do buducna si to tu moze niekto iny precitat, neviem, ci sa tieto veci nejak moc odvtedy zmenili...

emka57
18. jún 2024

Dobrý deň, po operacii SZ mam narok na kúpeľnú liečbu. Poprosím vás, môžete mi napísať akú máte skúsenosť, ktoré kúpele odporúčate, ako vám pomohli, aké procedúry ste absolvovali, ako dlho ste tam boli a bolo možné rezervovať si samostatnú izbu a aký je doplatok. Vopred dakujem za odpovede

anastacia1103
25. jún 2024

@emka57 dobry den, ja som napokon nesla nikam, lebo mi endokrinologicka povedala, ze to nema ziadny liecebny ucinok, je to iba ako keby plateny pobyt, na ktory ja ale nemam cas, ked to nema mat ziadny efekt...