Leukopénia a neutropénia

malaria1121
25. nov 2018

Ahojte dievčatá. Na hematologii mi diagnostikovali neutro a leukopeniu (znizene mnozstvo bielych krviniek a zaroven neutrofilov). Biele krvinky mam pod 2.8 co sa doktorke nepaci. Odporucila mi aatial kyselinu listovu a pyridoxin. S BK mam problem uz 4 roky.
Ak mi to vraj sa neupravi bude potrebna odber kostnej drene.
Je pravda ze casto mavam herpesy uz od puberty.
Co si mam o tom mysliet? Mam sa obavat ?

jajavany
5. mar 2019

@malaria1121 ahoj co si zistila? mojej dcere to tiez zistili

malaria1121
autor
23. máj 2019

@jajavany Dobrý večer, od novembra 2018 zatiaľ celkom dobre. Beriem len kyselinu listovú a pyridixín ako vitamíny. Plus na imnuty aj skrz častých herpesov Isoprinosine.

ps_sk
24. jan 2024

@malaria1121 nejaká zmena?

velkej_tata
18. jún 2024

Ahoj všetci. Tento príspevok ma totálne zarazil. Odráža zopár neskúsených lekárov ktorí sedia kde nemajú. Nech idú do lesa stromy rúbať.
Ale k veci.
Musíte byť sám sebe obhajca, druhý to za vás nespraví.
4 roky problém s bielymi krvinkami je nábeh na leukémiu.
Kostná dreň mala byť odobraná okamžite.
Ak aj vy budete mať dlhodobý problém s krvotvorbou akejkoľvek krvnej zložky neváhajte a pýtajte odber kostnej drene pokiaľ nie je neskoro.
Všetky tie karcinogény vo vašom okolí pôsobia do pár mesiacov. Nečakajú na druhý život až zareagujú. Ani netušíte čo všetko môžete mať.
Odber kostnej drene je v poriadku aj bez úplnej narkózy.
Nerobte zo seba hrdinu ani sa neschovávajte.
PS:
Herpesy takisto odkazujú na zlú imunitu. Zlý krvný obraz k tomu není na čo čakať...

ps_sk
24. jún 2024

@velkej_tata odber kostnej drene určí predsa hematológ. Čiže najprv je cesta k hematológovi a ak on na základe svojich podrobnejších zhodnotení a ďalších krvných vyšetrení určí odber kostnej drene je možné ho zrealizovať.

Čo je to nábeh na leukémiu? Leukémia buď je alebo nie je predsa.