Lekárske tajomstvo u psychológa/psychiatra

22. nov 2023

Viete mi prosím povedať ako to funguje, asi keď sa niekto prizná, že niekomu ublížil tak vtedy to môže niekam ohlásiť, ale čo napríklad ešte môžu a nemôžu.
Pýtam sa na margo toho chlapca čo skočil zo strechy, nechcem ani myslieť na to, že by sa toto mohlo stať mojim deťom, ale ak by sa takéto dieťa sťažovalo u takýchto lekárov, môžu to nahlásiť aj keď nie mne, ale hocikomu, že v tejto škole sa šikanuje a niekto to toleruje. Samozrejme nevieme ako to bolo, ale do budúcna chcem vedieť ako naložiť s takýmto niečím.

kacena4
22. nov 2023

moj nazor (nie som lekar) lekarske tajomstvo na sikanu plati, vsak preto asi isiel k psychologovi/psychiatrovi (neviem o aky pripad sa jedna), ale kym nie je dospely k dr. s nim ide rodic a ten tak isto konzultuje zdravotny stav svojho dietata s dr. takze rodic o tom musel vediet a evidentne sa to aj riesilo ked vyhladal lekara. a ak mal rodic pocit ze to prekracuje unosnu hranicu a dieta si moze ublizil mala ho dat hospitalizovat a stabilizovat. ☹

snehulak77
22. nov 2023

Áno, pri dieťati sa ohlasuje, aj zneužívanie a pod. Ak ty urobíš trestný čin a priznas sa psychológovi, tak tiež to musí oznámiť