Lekárska správa od neurológa

9. sep 2022

Dobrý deň nájde sa medzi vami niekto kto vie čítať lekárke správy od neurológa ? Poprípade poradiť čo ďalej. Manžel má posunutú platničku. Teda aspoň tak mi to vysvetlil čo mu dr vravel podľa výsledkov z mr. Vraj je to na operáciu no najprv by skúsil ozonoterapiu. Nakoľko môj muž je neskutočne nedôverčiví voči lekárom a má teóriu že keď sa človek raz dostane do nemocnici tak je to už celé zle 🤦 tak by som ho chcela nejak ubezpečiť poprípade nasmerovať správnou cestou. Alebo čo tak fyzioterapeut? Cvičenia? Alebo proste niečo aby sme sa vyhli bobytu v nemocnici 😏 ...poprípade pošlem lekársku správu do správy

taktotedanie
9. sep 2022

Lekar vsetko urcite vysvetlil.. fyzioterapeuta cyskusat moze ale nemusi mu to ulavit od bolesti.. ozonoterapia je kratky zakrok, ozon “vysusi” cast platnicky, ktora tlaci na nerv s tym padom bolest ustupi
Ked chce aby sa mu polepsilo musi zmenit pristup lebo o par rokov kvoli chrbtici skonci o paliciach

martul
9. sep 2022

Cvičiť, cvičiť a dokola cvičiť. To jediné pomôže. Keby som to vedela 5r. dozadu, resp. počúvala iných ..... zbytočne som sa dala rezať. Bolesti sa postupne vracaju.

kacena4
9. sep 2022

ahojko ja som po operacii chrbtice. mne cvicenie nepomohlo mala som prasknutu platnicku a museli mi odstranit tu vytecenu cast. bolesti jak .... po operacii hned na druhy den mi bolo tak dobre ze by som mohla okopavat. rekonvalescencia trvala 3m. a potom som uz isla do prace takze by som sa toho nebala je to bezny zakrok v dnesnej dobe

luccija
9. sep 2022

Moja mama bola kandidat na OP zacala v 60 r cvicit s fyzioterapeutom a dala sa do poriadku.Dokedy to nikto nevie, ale drzi sa uz 3 r.
Isla by som este pre jeden nazor a rozhodla sa...kolko ma rokov?vela ludom sa po operacii polepsilo, ale ked nezmenili nic zase sa im praskla druha platnicka

domini404
9. sep 2022

Ahoj, mne operovali vysunutú platničku v marci, mala som taký obrovský nález, že do týždňa od mri ma operovali, dovtedy som bola na infuziach, dokonca mi dali aj tramal na bolesť... operácia ani nie hodinová, 3 mesiace pnky a som "fit", samozrejme zmena životného štýlu a ako písali vyššie, cvičiť cvičiť a cvičiť na chrbát a stred tela.

kaktusik007
9. sep 2022

no baby co tu posali ze hodinova operacia a za tri mesiace fit 🤣🤣🤣 na stole som bola 4,5 hodiny a ako tak ok som bola do roka, nasledky mam do dnes.

pozri spravy, mas tam extrakciu ......cislo... mm - tolko hadam zo spravy precitat vies

drake122
9. sep 2022

A v akom jazyku tú lekársku správu ujo neurológ napísal, že Vy ju neviete prečítať?🤣 ale určite najprv treba skúsiť ozón, PRT a všetky mini-invazívne zákroky. Po otvorenej operácii už ten chrbát nikdy nebude ako predtým...

sarkan333
9. sep 2022

Ja som bola na ozone dvakrat a nemyslim si, ze mi pomohol. Zacala som cvicit sm system, plavat, aqua aerobic, a citim zlepsenie. Ale to fakt je potrebne denne cvicit. Neurochirurg mi na konzultacii povedal, ze ak sa rozhodnem pre operaciu, budu mi stavce srobovat.

autor
9. sep 2022

@martul cvičiť čo ? Aké cviky ? Asi nie posilka či ?

autor
9. sep 2022

@drake122 nie každý pozná odborné lekárske výrazy. 🤦🥴...

luccija
9. sep 2022

Treba ist na FRO oddelenie lekar ho prezrie a odporuci vacsinou SM system, pilates, masaze, trakcie...ved sa pytaj neurologa.Daj sem spravu ved tu je vela lekarov..zakry co treba meno, peciatku...ma muz nadvahu?

autor
10. sep 2022

Neuveríte ....dnes bol u jedného liečiteľa ktorý mu robil akopunkturu a bankovanie + masáž ..... Nič ho neboli skáče ako srnka ...ja normálne nechápem ...a on je z toho hotoví pretože neveril na tieto veci....

verora
10. sep 2022

Mam posunuté platničky a ozonoterapia v DK mi veľmi pomohla. Samozrejme dôležité je cvičiť sm system

sarkan333
11. sep 2022

Bankovanie posobi na makke tkaniva, nie na posunutu platnicku.