Lekár berie len podľa obvodu - zmena trvalého pobytu

basska_b
20. máj 2022

Ahojte, mate niekto skusenost s nasledovnym:
Lekar (pediater, gynekolog a pod.) berie len podla obvodu. Na zaklade toho nas aj zobral...
Ked sa ale odstahujem a zmenim si trvaly pobyt... musim odist aj od toho lekara? Asi nie, ci? Mate skusenost? Nahlasujem mu vlastne zmenu adresy? Kedze robi na poistovnu, tak sa to mozno dozvie cez poistovnu, ci neriesi to? Dakujem 🙂

lucijalucy
20. máj 2022

Nemusíš odísť. Keď už ťa raz má, nerieši pobyt.. Ja mám všeobecného lekára úplne inde než trvalý pobyt.

petamich
20. máj 2022

@basska_b nasa pediatricka napr. ano - vyzyva rodicov, aby sami zmenili lekara po zmene trvaleho bydliska a pripadne ona vyzve (ma toho cez hlavu, takze asi aj chapem) ale ci to rodicia robi proaktivne alebo ci to ona nejako zistuje - na recept sa to tusim dotahuje 🤷‍♀️ ostatnych lekarov nemam podla obvodu, tak to neviem posudit

basska_b
autor
20. máj 2022

@petamich och 😱 no, pediatri maju veru pretlak. Malo ich je a tretina vraj v dochodkovom veku. Nasa tiez coskoro pojde do dochodku

petamich
20. máj 2022

@basska_b je to hrozne, aby clovek bol vdacny za akehokolvek pediatra, nieto este ze vybrat si, aby si bola spokojna 😬 to uz uplne utopia

luccija
20. máj 2022

@basska_b nič som nenanahlasovala zahraj mŕtveho chrobáka🙂