Laserová operácia očí v UVEA Mediklinik

katushbn
2. sep 2020

Ahojte žienky, máte niektorá skúsenosti s laserovou operáciou oči na klinike v Martine v UVEA MEDIKLINIK?
Uvažujem nad touto kliniku, recenzie som čítala ale nie som 100% rozhodnutá, nakoľko sa mi pozdáva aj Neovizia v Bratislave a tá je o čosi drahšia ako klinika v Martine.
Pri akých dioptriach ste podstúpili laserovú operáciu? Ja mam ľavé oko mínus 2 a prave mínus 1,25. Šošovky nosiť nemôžem a okuliare mi lezú na nervy, vôbec nie som na ne zvyknutá. Preto by som chcela podstúpiť laserovú operáciu.
Vopred ďakujem za všetky odpovede

deti95060810
2. sep 2020

v pohode...nemáš sa čoho báť...

nina_nej
18. okt 2021

Boli ste nakoniec na tej operácii v Martine ? Tiež nad tým uvažujem.

jankabenji
10. nov 2021

@nina_nej ja idem o týždeň na predoperacne na túto kliniku, tak som zvedavá aj na samotnú operáciu

nina_nej
10. nov 2021

@jankabenji aj ja idem o dva týždne

jankabenji
10. nov 2021

@nina_nej tak držím palce, dúfam bude rýchlo aj operacia a po nej

katushbn
autor
10. nov 2021

@nina_nej nebola som nakoniec, keďže mi povedali počkať aspoň pol roka či sa mi nezhorší zrak pretože musí byť zastabilizovany aspoň 2 roky. Mne sa ale zasa zhoršil zrak tak stále nie som vhodný kandidát

ivuss01
19. dec 2021

@jankabenji ahoj, bola si?

ivuss01
19. dec 2021

@nina_nej ahoj , bola si?

nina_nej
19. dec 2021

@ivuss01 mám za sebou vstupné vyšetrenie a operácia by mala byť 27.1. 🙂

ivuss01
19. dec 2021

@nina_nej klinika Uvea Martin?

jankabenji
19. dec 2021

@ivuss01 ahoj,áno bola som . Teraz tomu bude mesiac

ivuss01
19. dec 2021

@jankabenji v Martine uvea? Ktorý si mala zákrok? Ako dlho trvalo to vstupné vyšetrenie a koľko si zaň doplacala? Termin dali hneď? Opreracia ako? Zaujímajú ma tie prve dni a ostrosť a citlivosť zraku. Este nosíš po vonku slnečné okuliare? Treba mať niekoho tie prve dni pri sebe ci sa sa zvládnuť? Ďakujem za odpoveď

jankabenji
19. dec 2021

@ivuss01 bola som 18.novembra na predoperacnom, to trvalo cca 2,5 hodiny,platila som 30 eur a chvalabohu mi dali hneď termín na pondelok 22.novembra. Ráno som prišla, prednosta si ešte overí vyšetrenie, takže to tiež nejakú chvilu trva, potom začnú dávať kvapky na znecitlivenie. Operacia samotná trva možno cca 10-15 minút, úplne bezbolestná, po operácii som videla ako cez hmlu približne podvečer sa to už zlepšovalo. My sme tam ostali spat na penzione, keďže po operácii 24 hodín je kontrola. Bolesti boli minimálne, možno hodinku,dve aj to znesitelne, dokonca sme sa boli prejsť. V piatok,teda 4 dní po operácii som potrebovala šoférovať a zrovna až večer,to ale som ešte si bola dosť neistá, aj keď videla som neporovnatelne lepšie. Ešte si kvapkam 2x za deň tobradex a sem tam umelé slzy. Nemusel byť nikto so mnou potom doma a okuliare slnecne ešte jasne nosím vonku vždy. Prvé dni som mala aj vo vnútri, ale nemala som takú svetloplachost

ivuss01
19. dec 2021

@jankabenji takže s dieťaťom si si poradila úplne v pohode..to som rada, nakoľko môj muž chodí na 4-5 dni z domu. Ďalšiu kontrolu máš na kedy naplanovonu? Aký zrak si mala pred korekciou? A ktorú operaciu si mala? Ja mam Martin relatívne blízko, cca 60km, takže na tu prvú samozrejme s ním a potom by som už sama chodila. Ja uvažujem nad lased 6d 425e za oko.

jankabenji
19. dec 2021

@ivuss01 ja som mala relex smile, dokopy 1390 eur . Ďalšiu kontrolu som mala po týždni, to už by som kľudne sama prešla,ale bol so mnou aj muž. V pohode som fungovala sama s malou

ivuss01
19. dec 2021

@jankabenji veľmi pekne ti ďakujem za informácie, pomohla si mi 😊

jankabenji
19. dec 2021

@ivuss01 rada som posunula informacie 😉,tiež mi to pomohlo pred operaciou, také info .

nina_nej
9. feb 2022

Zdravím, ja som mala operáciu vo štvrtok 3.2. metódou lasek 6D. Operácia trvala asi 15 minút (operovali mi len jedno oko). Cela operácia bola bezbolestná ale mechanická časť (odklopenie epitelu) bolo naozaj veľmi nepríjemné a dve oči by som takto naozaj nezvládla. Hneď po operácií som dostala liek od bolesti. Videnie som mala trošku zahmlené ale všetko bolo v poriadku. Tá zlá časť začala až na druhý deň ráno. Nik ma neupozornil na obrovský opuch a dosť silné bolesti. Prvé dva dni som oko nevedela poriadne ani otvoriť a lieky od bolesti som užívala každých pár hodín. Hneď na druhý deň som mala kontrolu kde som strávila asi 2 minúty celého času a nepovedali mi absolútne nič. Počas dalších dní sa to našťastie zlepšilo a včera ( 5 dní od operácie) som mala ďalšiu kontrolu (vyberali mi šošovku). Dnes už vidím celkom fajn a bolesti nie sú takmer žiadne ale šoférovať by som si ešte netrúfla. Ešte mesiac si mám 5x denne kvapkať (po operacii to bolo minimálne 13x). Umelé svetlo mi vôbec nevadilo, denné svetlo iba prvé 3 dni. Ak sa chystáte si nechať operovať obidve oči je podľa mňa fajn aspoň tie prvé 2 dni mať pri sebe niekoho.

ivuss01
9. feb 2022

@nina_nej ahoj, som veľmi rada, že si napísala, ja idem v piatok na vysetrenie, a hneď by som si dohodla termín, idem obe oci naraz, manžel si vezme týždeň voľno, prosím ta, to vstupné vyšetrenie si tam bola ako dlho? Teraz po týždni od operácie vidíš ako? Už normálne zaostrovanie funguje ci ešte nie? Písala si ze celkom fajn,

nina_nej
10. feb 2022

@ivuss01 ahoj, vstupné vyšetrenie trvalo asi 2 hodinky. Občas je videnie ešte trošičku zahmlené ale to je len malý detail inak už všetko super. Písala si, že máš záujem o Lasek 6D tak len chcem upozorniť, že metódu vyberá lekár podľa toho aká je pre teba najvhodnejšia. Ja som tiež pôvodne chcela inú.

ivuss01
11. feb 2022

@nina_nej takže dnes po vyšetrení, som vhodná na 6d lasek, takže tu co som chcela, akurát si už mám kvapka umelé slzy. A mam termín o 2 týždne, že si mám priniesť slnečné okuliare. Tak idem nejaké objednať, nakoľko slnecne okuliare ani nemám 🙂

nina_nej
11. feb 2022

@ivuss01 Presne aj mne dali hneď umelé slzy , ak môžem odporučiť tak ja som objednávala zo stránky Eyerim. Kúpila som tam kvalitné okuliare za 30€, v UVEA optike boli ceny okolo 200€.

ivuss01
12. feb 2022

@nina_nej vieš mi prosím povedať aký je rozdiel medzi cyklistických a slnečnými okuliarmi? Aké parametre dodržať aby som kúpila dobre? Slnečné okuliare som ani neriešila keďže som s nimi nič nevidela ďakujem

nina_nej
13. feb 2022

@ivuss01 to ti neviem poradiť, skús sa ich opýtať na tej stránke určite ti pomôžu s výberom. Ja mám tieto: https://eyerim.sk/polaroid-pld4089-f-s-807-wj-p...

ivuss01
17. feb 2022

@nina_nej ahoj, ako sa cítiš teraz, keď máš už viac ako 2t od operácie? Už vidíš dostatočne ostro? Soferovala si už?

jankabenji
18. feb 2022

@ivuss01 ahoj..ja mam od operácie 2 mesiace,teraz v utorok som bola na kontrole a zrak sa zlepšuje postupne viac a viac...podľa kontrol. Ja osobne som šoférovala cca po týždni od operácie.

nina_nej
18. feb 2022

@ivuss01 ahoj, postupne sa to zlepšuje, už na štvrtý deň od operácie mi namerali -0,7 a predtým som mala -2,5. Šoférovala som tiež prvýkrát po týždni ale vtedy som si ešte nebola úplne istá. Teraz už je to v poriadku.

ivuss01
19. feb 2022

@nina_nej
@jankabenji ste ma upokojili, ďakujem ❤ manžel bude doma po zákroku týždeň doma, tak snáď to potom nejak dám . Teším sa ale aj mam strach

ivuss01
4. mar 2022

@nina_nej ahoj, ako sa máš po operácii? Ako si n tom so zrakom? Ja som včera mala týždeň mam to ešte ako cez vodu.

nina_nej
4. mar 2022

@ivuss01 ahoj, v poslednej dobe sa mi veľmi zhoršil zrak a vidím dvojmo ale včera som bola na kontrole. Vraj sa to hojí pekne a všetko je v poriadku, akurát je to oko asi suché takže mi dali umelé slzy (iné) a mám sa ozvať o týždeň, tak uvidíme. Musím ale pochváliť prístup, lebo keď som povedala ako som na tom, tak sa pri mne zbehli dve doktorky, tri sestričky a hneď sa snažili nájsť problém.
Držím palce nech čím skôr vidíš perfektne.