Laserová epilácia - skúsenosti

pusinka12
10. jan 2022

Ahojte žienky!
Minuly týždeň som bola na prvej epilacií hornej pery a za ten čas mi dosť rýchlo narástli nové, tmavé chlpky. Myslela som si, že laserovou epilaciou sa ich počet zníži…no zatiaľ to nepoznať…máte nejakú skusenosť, či sa ich časom pomocou laserovej epilacie môžem natrvalo zbaviť? Som študentka a neviem, či sa mi oplatí do toho investovať opäť, keď to nie je lacná záležitosť 🙂 ďakujem

sima338
10. jan 2022

treba byž trpezlivý...po prvom raze ešte nie sú výsledky..

cariad
10. jan 2022

@pusinka12 ja mám 8 sedení za sebou (rozšírené bikini), a už mám naozaj len pár chlpov, mám posledné dve sedenia a očakávam, že tie zvyšné folikuly “zabijeme” a bude pokoj. Pod pazuchami mám zatiaľ iba tri sedenia a už teraz nemám čo holiť, neviem čo budem ešte tých 7 sedení. Trpezlivosť. Veľa šťastia. 🍀

alenamihal
10. jan 2022

zalezi aky mas pigment a ake su chlpky tvrde...ja som mala sice IPL ,ale az po 3.sedeni som videla,ze chlpky su jemnejsie a tie cierne same vypadali...takze trpezlivost..je to dobra investicia..ja planujem cele nohy tento rok...

kiki68
10. jan 2022

@pusinka12 u mna to bolo poznat po 4 sedeniach a to dost

akinom0077
12. jan 2022

@pusinka12 po 1 osetreni rozhodne necakajte vysledky, treba to pravidelne opakovat

stanka_s
17. mar 2022

Ahojte, má niekto skúsenosť s epiláciou nôh, koľko ošetrení ste potrebovali?

lllaila
6. máj 2022

@stanka_s mne boli potrebné 4 ošetrenia, ale teda už po prvých dvoch bola polovica aj viac preč. Na laser sa chodí raz za 13 týždňov (tri mesiace) tak tá investícia sa rozloží, ale keď človek kúpi 5 ošetrení naraz, je to oveľa lacnejšie. Ja som spokojná, chodila som od jesene do jari.

pbra40
6. máj 2022

@pusinka12 laser zasiahne chlpky len v urcitej faze rastu. To vysvetluje, preco sa ti zda, ze ti opat rastu a preco je potrebne sedenia opakovat.
A este ma aj napadlo, nie su to tie spalene? Lebo tie co laser zasiahol, su pod kozou a cca tyzdne trva, kym ti ich koza vysunie von. Zistis tak, ze skusis pinzetou potiahnut. Ak su spalene, vytiahnes ich uplne hladko.

mrsmiria
18. jan 2023

@pusinka12 ahoj, ja by som tiež chcela ísť na hornú Peru ale čítala som ze to treba oholiť a toho sa obávam. Tiež si si to musela holiť?

pbra40
18. jan 2023

@mrsmiria oholit cca 3 dni pred osetrenim.
Ak budes mat dlhe (neoholene) bude ta to pri osetreni palit, ale ak to budu 3dnove, tak osetrovatel uvidi, ktoru plochu ma osetrit

mrsmiria
18. jan 2023

@pbra40 no ja sa toho obávam ze keď si to oholim tak potom budem jak chlap 😂😂😂

hendikep
18. jan 2023

@pusinka12 ja mam len domaci IPL a pouzivala som zatial len na tvar ale fungoval, lenze potom som otehotnela, hormony sa vzburili a rastu nove a na inych miestach 🤦🏼‍♀️ to je nevyhoda.. ze pride hormonalne rozkolisanie a si kde si bola

pusinka12
autor
18. jan 2023

@mrsmiria
Ahoj, musela som ich mať vopred vytrhane pinzetou 🙂 tiež som sa bála, že budem vyzerať ako chlap, nakoľko som tmavý typ a tmavé chlpky mám všade. Momentálne má začali trápiť už aj okolo prstnikov 🙃 riešila som aj s gynekológom, endokrinológom a mam trošku narušenú štítnu žľazu, ale neskutočne mi to uberá na sebavedomí

pbra40
18. jan 2023

@pusinka12 vytrhavat pinzetou sa neodporuca, nakolko pri pinzete alebo depilacii odstranite i korienok. Laser prave ucinkuje ja korienok. Takze ak si ho vytrhnete pred laserovym osetrenim, nema laser aky korienok zachytit. Takze som prekvapena, kto vam dal taketo instrukcie

pbra40
18. jan 2023

@mrsmiria toho sa neobavaj 🙈 ono i po osetreni cca, 3 - 4 dni, budu chlpky "same" vylezat z koze, ako sa obnovuje koze, tak to vytlaca. Ale to lahko na ten 3-4 den odstranis pinzetkou, jemnym povytiahnutim.

mrsmiria
18. jan 2023

@pusinka12 ani nehovor mne tiež uberajú na sebavedomí, no pinzetou práveže je zakázané si to trhať ono buď oholiť a keď nie to tak vraj ešte podstrihnut nožnicami aby boli kratucke... Len mňa odrádza to holenie lebo z toho mam rešpekt sa bojím ze potom to bude tvrdé a budem to mat ako chlap... 😂

gorthar
Odpoveď bola odstránená
Zobraz