Laparoskopická operácia žlčníka

lucia0211
31. máj 2023

Ahojte, čoskoro ma čaká laparoskopická operácia žlčníka a mám strašný strach.. asi hlavne z toho, že sa po operácii neprebudim☹absolvoval už niekto danú operáciu?Ako to celé prebieha,od prijatia až po prebudení sa po operácii? Môžem po prebudení sa očakávať veľké bolesti?A ako je to potom so stravou?Kto mi povie, čo môžem potom vlastne jesť a čomu sa mám vyhýbať?Ako dlho trvá doliečenie sa? Mám malú 10 mesačnú dcérku a bojím sa, že či budem vedieť pri nej sama po operácii fungovať, keďže manžel mi stále pracuje.Ďakujem každému za odpoveď.

luliu
31. máj 2023

@lucia0211 nie je to nič strašné, operovali ma v decembri, po týždni som bola v práci 😉
Nemôžeš dvíhať nič ťažké, to je nevýhoda pri tak malom dieťati

lucia0211
autor
31. máj 2023

@luliu môžem sa opýtať a po prebudení sa,si musela mať katéter alebo si vedela prejsť sama na wc?Ja si ešte odsávam mliečko pre malú,tak neviem ako aj to vymyslím..a tiež si bola na jednodňovej chirurgii?Ja idem práve na jednodňovu...

raffaella
31. máj 2023

ja som bola 3 dni v nemocnici, mne bolo velmi zle po narkoze, infuzie mi tiekli az do druheho dna. Bolest bola uplne zvladnutelna, akoby som mala svalovicu, ale ja som zle znasala narkozu. Na PN som bola 3 tyzdne. Strava v nemocnici prisne dietna, uplne beztukova, doma postupne som skusala ktore potraviny su OK a jem vsetko. Dvihat tazke nebudes moct veru, predsa len je to operacia, netreba to bagatelizovat. Ostatne info ti daju v nemocnici.

avery95
31. máj 2023

@lucia0211 ahoj, ja som bola na operácii, keď mala dcéra 4 mesiace, bola som ale dve noci v nemocnici 😫. S odsavaním nebol problém, ale dopredu som informovala sestričky a poprosila ich, hlavne na JISke aby ma zobudili v konkrétnych časoch a prípadne mi pomohli, boli ale všetky super milé a veľmi nápomocné 🙂 hneď po operácii to bola príšerná bolesť, ale hneď ako mi dali infuzku, bolo dobre a odvtedy už som nič od bolesti nepotrebovala 🙂 brala som si príklad od žien po sekcii, že to treba rozchodiť, takže som pomaličky stále chodila pre čaj na chodbu a fakt to už moc nebolelo. Na jedlo poviem len toľko...keď som bola na kontrole a vyťahovať stehy, doktor povedal, že do konca mesiaca diéta. Ja už som vtedy jedla všetko 😀 samozrejme, nechcem nikoho na nič nabádať, ale čítala som si veľa zahraničných článkov a teda okrem Slovenska len málokde riešia žlčníkovú diétu, keď už vlastne žlčník nemáte 🙂 ja som skúšala všetko po troche, čokoládu dva dni po operácii, kávu asi tri, samozrejme som si nedala vyprážaný syr s hranolkami týždeň po. Veľa som ale čítala, že práve ten šok je pre organizmus zlý, že tri mesiace alebo koľko prísna diéta a potom zrazu nabehnúť späť. Takže za mňa postupne skúšať a uvidíš, čo ti telo dovolí 🙂 Určite sa toho neboj, oproti poriadnemu záchvatu je tá operácia nič 🙂

luliu
1. jún 2023

@lucia0211 bola som 3 dni v nemocnici, všetci mali vývod z brucha, osobne by som na jednodňovú v prípade žlčníka nešla
Nemala som katéter, hneď som šla na wc. V nemocnici som jedla len sucháre, doma som držala diétu, ale keď som šla na vyberanie stehov, hneď sa ma pýtal doktor, či už všetko jem, tak som potom aj začala a žiaden problém ...

avery95
1. jún 2023

@luliu ja som napríklad vývod z brucha nemala, doktor, čo ma operoval, urobil operáciu veľmi dobre, povedal, že to tam všetko bolo pekné čisté, tak nebolo treba 🙂 asi vedel, čoho som sa najviac z tej operácie bála 😀 ale je pravda, že nikoho iného bez výhodu som nevidela

simona92101
1. jún 2023

@lucia0211 v nemocnici som bola 3 dni,operacia ok ale po operacii som stale zvracala a velmi ma bolelo hrdlo z intubacie.doma ma cakala 7m dcerka.prvy tyzden to bolo narocne,velmi ma boleli rebra a chrbat,dcerku som velmi tazko dvihala.manzel mi musel pri starostlivosti o malu pomahat,nevladala som.teraz som cca 3t po operacii,rany uz zahojene,zacinam pomalicky skusat jedla.

p.j.jacky
1. jún 2023

@lucia0211 bola som v decembry a nič hrozné večer už som chodila . Na druhý deň ráno išla domov . Tiež som sa bála že sa neobudim 😂🤦🏼‍♀️ . Drzte sa ❣️

lucia0211
autor
1. jún 2023

@p.j.jacky a môžem sa opýtať,kde vás operovali?A museli ste mať aj hadičku z brucha?Vraj to zvyknú dať 🙈

nikayla
1. jún 2023

Ja som bola dlho pred a dlho po operácii v nemocnici, ale to kvôli akútnej pankreatitide. Samotné odstránenie žlčníka bolo pre mňa vyslobodenie, žiadne komplikácie. Tiež som sa bála, či sa prebudim. Vývod z brucha som mala, najhoršie na tom bolo, keď mi ho vyberali, bolo to také nepríjemné.

p.j.jacky
2. jún 2023

@lucia0211 v Malackách a ano mala som hadicku . Vyťahovanie zabolí ale dá sa to vydržať .

brnka
14. jan 2024

@p.j.jacky prosím Vás, je lepšie zobrať nočnú košeľu alebo pyžamo?

p.j.jacky
16. jan 2024

@brnka ja som mala pyžamo 😃 nočnej košeli by som zmrzla 🤦🏼‍♀️😁 už večer som chodila sama na wc a ráno išla domov .

brnka
16. jan 2024

@p.j.jacky ďakujem, aj ja som objednaná do Malaciek 😊

timea301196
16. jan 2024

V sobotu ma prijali pondelok operovali vo štvrtok domov. Mala som aj hadičku

p.j.jacky
18. jan 2024

@brnka za mna v Malackách super až na to že mi mali popri zlcniku operovať aj pupocny pruh a po operácii som sa od dr dozvedela že na pruh zabudol 😀🤦🏼‍♀️🤷🏼‍♀️

brnka
18. jan 2024

@p.j.jacky to poteší 🤦