Laparo žlčníka

monika13033
19. máj 2023

Ahojte, caka ma laparoskopia zlcnika kvoli piesku v nom. Chcela by som vediet, ake to bolo hned ako ste sa zobudili? Ci ste mali velke bolesti ,kedy vas prepustili a co ste po prichode domov mohli hned jest? Mali ste aj ten vyvod? Bolo vam zle po prebudeni? mam velky strach z operacie.

lilianka28
19. máj 2023

@monika13033 Ono je to individuálne.
Keď som sa zobudila, tak samozrejme že som cítila bolesti, ale hneď mi dali infúziu. Mne najviac vadilo, že som musela ležať na chrbte - mňa bolel viac chrbát. Prepustili ma po 4 dňoch, ale to bolo pre 10 rokmi -možno teraz je to iné. Vývod samozrejme je, tam odteká tekutina. Ináč by sa ti hromadila v brušnej dutine. Bez toho to nejde. Odstránili mi ho pred odchodom z nemocnice. Samozrejme doma diéta - o tej ťa poučia v nemocnici.

sissy27
19. máj 2023

@monika13033 každý organizmus je iný, takže aj toto bude iné u každého... ja som mala napr. veľmi ťažké prebúdzanie po narkóze, ale zas čo sa týka žlčníka - to bolo o milión % lepšie okamžite, žiadne bolesti ani nič. Mala som 24hod zavedenú drenáž, ale to ani necítiš, vyťahovanie je trochu nepríjemné, ale nič, čo by sa nedalo vydržať.
Čo sa týka jedla - prvý mesiac prísna diéta, normálne si vygoogli diéta č.4 Ale zas sú ľudia, ktorí týždeň po už v pohode tlačili rezne a bôčik, to je na tebe. Jedna vec je tvoj tráviaci systém - ako to zvládne a vysporiada sa s takými jedlami, druhá vec je tvoja hlava - ako sa chceš stravovať. Mne to pomohlo výrazne zlepšiť stravovacie návyky.

isis234
19. máj 2023

@monika13033 mne mali liečiť žalúdok,,, na sono žlčníkový kameň.Termín v septermbri.. Pre silné bolesti bola operácia v júni. Bolesti sa dali vydržať. Dali lieky, infúziu. Vývod som nemala. o 2 dni domov. Dieta. Takmer rok. Nesmela som ovocie, zeleninu čo obsahuje zrniečka. Varené na pare a na vode, len kuracie mäso, rybu- ale nie údenú.

hugigugin
19. máj 2023

@monika13033 akutne bolesti v noci, rano o 800som už bola na izbe v nemocnici a 1300 op. 1640 už na izbe prebrata a bez bolesti. Na 4 deň rano domov a vtedy odstránený dreň. Nebolelo to vôbec. Vybratie stehov tiež pohoda

monika13033
autor
19. máj 2023

Dakujem za info. Vela ludi pise, ze to nie je az take hrozne ale kedze mam doma dve male deti z toho jedno ani nie mesacne tak sa velmi bojim. Na internete su sice informacie ale iba take vseobecne a ja som rada ked si mozem precitat realne skusenosti 😏 mam sice po dvoch sekciach ale po tej druhej (dnes je to 28dni) este stale nie som v poriadku. Stale mam bolesti tak mozno preto aj ten strach. Operaciu mam o tyzden 😔

divokykonik
19. máj 2023

@monika13033 Ja som mala v januári operáciu, v pondelok ráno robili operáciu, v utorok ráno som už išla domov. Bolesť podobná ako pri cisárskom reze, čiže dalo sa to zvládnuť v pohode. Mne pomáhala mama s malým prvý týždeň a pol, potom som už mohla aj dvíhať krpca. Stravu som dodržiavala tak mesiac, potom som skúšala pomaly všetko a po ničom mi nie je zle.

monika13033
autor
19. máj 2023

@divokykonik dufala som, ze to nebude az taka bolest ako pri cisarskom 😱ani len podobna 😏

hugigugin
19. máj 2023

@monika13033
No ak takto boli cisarsky tak potom nech ma režu skrz na skrz. 3mini reziky, ktoré ani nevidno. Hadica troška štipala ked som zabudla že ju mam závesenu na posteli a prudko som vykročila a ostala visieť.

lilianka28
19. máj 2023

No ja som síce cisársky neabsolvovala, ale aj tak sa mi nechce veriť, že je to taká istá bolesť. Veď žlčník laparo sú 3 mini rezy a cisársky je omnoho väčší rez. A keď si porovnám ženy na pôrodnici po cisárskom ako chodili pokrčené, tak ja po žlčníku som chodila prakticky normálne.

monika13033
autor
19. máj 2023

Prosim vas aj sa velmi obmedzujete co sa jedla tyka? Niekto hovori, ze je uplne vsetko a niekto je zas na diete 😏viem ze na nete je dieta 4s ale aj tak netusim ako mam varit 🤦‍♀️...teraz po vybrati zlcnika mavate este nejake bolesti ?

hugigugin
19. máj 2023

@monika13033 nemam a nemala s. Bolesti ani pred OP. Jeden večer bolesti take že som to nedavala. Kolika. Ani buscopan ani colagol nic nepomohlo. Nikdy predtym problem so žlčnikom nebol,ale mala. Som 31ks kameňov veľkosti do 1cm. Teraz sa stravujem diétne, (aj pred op som tukove, vyprazane nejedavala?) postupne zaradujem ja mam po3mesiace.

isis234
20. máj 2023

@monika13033 variť na pare a vývar- varenie vo vode... žiadne vysmážané, ani pečené, ani mastné,,. Flora omega 3, .Možno budú vedieť poradiť v nemocnici.. dietna sestra odpručí, čo sa môže jesť. Ako píšu, každý to má iné. Niekto po mesiaci už všetko je,, ja som až po roku. Bola som i v kupeloch a potom všetko OK, bez bolesti, liekov.
To je zaujímavé, že ja som vývod nemala .. a možno i preto som mala rok bolesti...

hodiny22
20. máj 2023

Ja som sa strašne bála pred operáciou . Potom ma ukludnili aj na fórach , že to bude v pohode . Ale nebolo to až tak v pohode …. Bolesti po prebudení som mala dostatočné , z narkózy som sa dostala až na druhý deň poriadne . Vývod som mala tiež, a kvôli nemu som sa nevedela ani posunúť vyššie na posteli , lebo to bolelo . Ale každým dnom to bolo naozaj lepšie

monika13033
autor
21. máj 2023

@isis234 rok bolesti? A co vas bolelo?😔

monika13033
autor
21. máj 2023

@hodiny22 aj vam bolo zle z narkozy? Pustili vas na druhy den domov?

hodiny22
21. máj 2023

@monika13033 nebolo mi zle, len som poriadne 2 dni nevedela kde som … mňa operovali v utorok, v pondelok som prišla na príjem a domov som išla vo štvrtok .

Operovali ma vo februári

monuska1234
21. máj 2023

@monika13033 ahoj,operovali ma koncom novembra, po operacii som spala skoro az do rana 😄 nemala som vyslovene bolesti,len sa mi horsie vstavalo z postele,pre mna bolo najhorsie vyberanie drénu, to bolo sakra neprijemne,nastastie to bola asi 3 sekundova zalezitost 🙈 na 4ty den som uz fungovala relativne normalne,len som nemohla nic tazke dvihat,mladsia dcera v tom case mala 2 roky aj 8 mesiacov. Prve 3 dni sa o deti staral muz,ked bol v praci svokra a moji rodicia na striedacku. Da sa to vsetko v pohode vydrzat,ale aspon na tie 3-4 dni by si mal muz/babka zobrat volno a teba nechat oddychovat

monika13033
autor
21. máj 2023

@monuska1234 tak potom super 😁cim viac toho citam tym viac mi z toho sibe 😁 uz mi aj doma nadavaju,ze mam prestat citat o tom len ked mne to neda 🤷‍♀️ potrebujem co najviac informacii aj ked viem ze kazdy ma iny prah bolesti. Dufam ze to nebude az take hrozne

isis234
23. máj 2023

@monika13033 žallúdok a rok dietu.. len na pare zelenina, občas kuracie mäso.. Až po kupeloch bolo OK.

lucia0211
1. jún 2023

@monika13033 ahoj, prosím ťa absolvovala si už operáciu? Aké to bolo?Mala si veľké bolesti po prebudení sa?Mala si aj vývod?Aj mňa čaká 21.6 laparoskopická operácia žlčníka 🙈

66simonka66
1. jún 2023

@lucia0211 ja som bola, bolelo to podľa mňa oveľa menej ako sekcia, operovali ma po obede a domov som šla na druhý deň o 11tej. Jem úplne všetko a problémy nemám žiadne, po operácii som nemala ani vývod.

66simonka66
1. jún 2023

@lucia0211 nemusíš sa báť, ja som tiež mala veľký strach a aj som si poplakala, ale vôbec to nebolo také hrozné, 3 dni po zákroku som sa starala sama o malé dvojičky. Podľa mňa to nebolo vôbec hrozné.

monika13033
autor
6. jún 2023

@lucia0211 ahoj, uz mam chvalabohu po 🙏 velmi som sa bala bolesti,anestezy,vyvodu predsa len je to operacia ...dokonca vecer pred operaciou som chcela ist domov pretoze pani co bola so mnou na izbe ma vystrasila ze ludia po operacii zlcnika zvracaju po prebudeni co som si nedokazala predstavit jedna vec je ze mam panicky strach zo zvracania a druha ako by to islo kedze by som bola zasita 🤦‍♀️ale nakoniec mi dali zazracnu tebletku po ktorej mi bolo naozaj dobre a tu mi dali aj pred operaciou😁 ked som sa prebrala tak ma neboleli tie rezy ale akoby ma bolelo prave rebro a tazko sa mi dychalo (inak s tym mam problem este stale len tentokrát ma picha pri nadychu pod lavym rebrom). Samozrejme som si pytala nieco od nevolnosti ale nebolo mi zle len ten strach som mala. Skontrolovala som ci mam vyvod a veru mala som ho ale hned asi 5hodin po operacii sa ma pytali ci chcem ist na wc tak som teda isla. Vstavanie trosku bolelo ale nic hrozne a vyvod som ani necitila ze mam, ten mi na druhy den vybrali ale to nebolelo a bola to sekunda🙏v noci som mala teplotu 38 tak ma na druhy den nepustili domov aj keď rano som uz bola OK. Takze prajem vela stastia ,nech operacia dopadne dobre☺️ ziadny strach, ked som to zvladla ja,co mna boli aj ked si davam leukoplast dole 😁

lucia0211
10. jún 2023

@monika13033 a aj tí vysvetlili z čoho ťa to boli,pri nádychu?A ako sa stravuješ? Vysvetlili ti v nemocnici že čo môžeš jesť a čo nie? Musíš brať aj nejaké lieky?A kde ťa operovali? Mňa budú v Leviciach na jednodňovej chirurgii

monika13033
autor
18. jún 2023

@lucia0211 povedali mi,ze je to normalne ze vlastne tam chyba ten zlcnik + ten plyn....v nemocnici som nedostala ziadne info o tom ako sa stravovat. Iba mi povedali ked ma prepustali,ze nemam aspon mesiac jest nic mastne a potom mozem vsetko. Lenze ja uz ked som prisla domov tak som skusala jest normalne ze co to spravi a musim zaklopat zatial je vsetko ok. Samozrejme nejem vela a ani casto. Najem sa len ked som hladna a ked mi babatko dovoli 😁 priznam sa, ze taku salatovu uhorku alebo papriku sa bojim ale rezen som uz skusila 😁 a dalsia vec je ze podla tej diety 4s sa napriklad nemoze jest ani ovocie co ma zrniecka a nikde neni napisane preco 🤔 celkom tej diete nerozumiem tak sa stravujem skor podla toho ako sa citim. Lieky brat nemusim len po operacii som si musela do brucha pichat Fraxiparine ale pre istotu som si kupila Pangrol a ked viem, ze budem jest nieco mastnejsie alebo koreniste tak si ho dam. Operovali ma na Myjave ale tiez som chcela jednodnovku ale nakoniec som aj rada ze som tam nesla lebo ako som uz pisala dostala som v noci teplotu a doma by som len panikarila ze ci je všetko v poriadku 😏

madadu
5. apr 2024

@monika13033 ahoj, prosím ta, prešla ti ta bolesť?lebo ja som tri týždne po operácii a 2 tyzdne po operácii som sa cítila super,ale už týždeň ma bolí v pravom boku pod rebrom pri nádychu a pri pohybe a trochu som sa zľakla že čo to, keďže mi bolo fajn,tak ma to prekvapilo a teda dúfam,že to prejde

monikafaltynkova
25. apr 2024

Ahojte je tu niekto kto bol na jednodňovej klinike a nemal vyvod? Nevadí to??

snowflakenel
25. apr 2024

Bolest minimalna, mozno jeden den, aso ako svalovoca. Ppvzvudim ta, ja sa.bojim lekarov, vzdy.mi tlak vyskoci vysoko. A dala som to. Ked som prisla.domov, misela.som fungovat, lebo deti.....
To zvladnes....., drzom palce... 🙂

monika13033
autor
26. apr 2024

@madadu ahoj, sem tam mám bolesti v pravom boku aj teraz a už to bude skoro rok od operácie. Skôr ma trápi to, že stále neviem čo mi robí zle a čo nie. Pretože v jeden deň môžem zjesť napr. rožok so šunkou a na druhý deň keď si dám to iste tak hneď musím utekať na wc 🤦‍♀️so žlčníkom zle ale bez žlčníka ešte horšie 😏

madadu
27. apr 2024

@monika13033 fuha a toto si spozovala skor uz, ci az teraz? Lebo ja som teda 6 týždňov po operácií a už skúšam všeličo, aj ten rožok so šunkou a ja mam skôr opačný problém, ze na WC ani za nič...no ja teda musím povedať,že zatial život bez žlčníka je lepší, lebo tá občasná bolesť v pravom boku je nič oproti tým bolestiam čo som mávala pred operáciou.