Ľahká depresia

gulka2010
23. máj 2020

Žienky, prešli ste si niektorá ľahkou formou depresie bez liekov?
Ako sa u vás prejavovali tieto stavy?
Ja neviem čo sa so mnou robí, ale myslím že niečo v takej forme, som vyčerpaná, nočné dojčenie nonstop a potom cez deň ma chytia také stavy, že nevládzem, že strácam akoby zmysel života, no vždy to prejde a znova fungujem. Teším sa z veci, varím, pečiem, nemám pocit že sa nedokážem zdvihnúť z postele, len keď to na mňa príde tak plačem , pozerám na deti a akosi sa radosť zo mňa stráca. Čo by to mohlo byť?
Ďakujem

3009
23. máj 2020

@gulka2010 popôrodná depresia.

deti95060810
23. máj 2020

prečo si myslíš že ľahká forma?

gulka2010
autor
23. máj 2020

@deti95060810 lebo čo čítam na internete, ľudia s depresiou sa nevedia tešiť z ničoho, ale ja to mám len také chvíľkové.

gulka2010
autor
23. máj 2020

@3009 dcérka má 8 mesiacov, žeby aj teraz? Treba to liečiť či to dokáže prejsť samo?

deti95060810
23. máj 2020

@gulka2010 jáj internet...🙂

gulka2010
autor
23. máj 2020

@deti95060810 tak myslím že v tejto dobe každý siaha po internete.

gulka2010
autor
23. máj 2020

@deti95060810 určite sa neriadim internetom, ale prvé čo som si niečo o. Tom prečítala. Samozrejme keby to neprechadzalo riešim to odborníkom

s_a
23. máj 2020

Nad psychológom si nerozmýšľala? Ten ti lieky nepredpise 🙂

meluela
23. máj 2020

@gulka2010 nechaj to radsej posudit odbornikom, objednaj sa hned v pondelok, lebo cakacky su dlhe. v prvom rade to treba riesit terapiou ak je to fakt len lahsia forma, ak lekar usudi ze treba lieky, tak potom ale v kombinacii s terapiou, samotne lieky nestacia. mozno ale fakt bude stacit spravit par zmien (volno pre teba napr.), nejake prirodne doplnky a par sedeni s terapeutom a bude lepsie. drzim palce 🙂

juliet86
23. máj 2020

poporidna moze byt pokojne do roka. zrejme z vycerpania a unavy. byt tebou poprosim rodinu kamaratov i viac pomoci. nech mas cas vebovst sa tomu co ti dobija baterky (spanok sport prechadzky hobby ci cokolvek ine) niektori ludia maju aj sezonnu depku najma na jar a na jesen. na jar je telo vycerpane zo zimy. bema dostatok vitaminu D. objednaj sa k vseobecnej na krvny obraz a skus nejake online poradenstvo napr centrum kvapka. to das. hovor o tom a hladaj podporu

3009
23. máj 2020

@gulka2010 popôrodná depresia nemusí prísť hneď po pôrode, kľudne aj 8 mesiacov po.

janickacrazy
23. máj 2020

@gulka2010 u mna to prešlo, ked som prestala kojiť

gulka2010
autor
23. máj 2020

@janickacrazy ja si neviem predstaviť prestať kojiť 😏 prvého syna som kojila tri roky a teraz by som tiež chcela čo najdlhšie. A prosím aké ste mali stavy? Zle ste sa cítili?

eliska13
23. máj 2020

@gulka2010 ako často plačeš?možno si len unavená rozcitlivela aj kojenie hormóny spraví svoje.

janickacrazy
23. máj 2020

@gulka2010 No v prvom rade som bola veľmi unavená, podráždená, nevyspatá, ráno som mala problém vstať vobec z postele a starať sa o dieťa. Muž v zahraničí. Ked som bola vonku, ledva som vládala tlačiť kočík, občas som mala pocit, že asi odpadnem priamo na ulici. Ale to nebolo tak celý den, občas boli aj lepšie dni. Ale ked som mala už závraty a dokonca aj halucinácie z únavy, tak som proste musela prestať kojiť. Jednoducho som už nevládala. Potom sa to o dosť zlepšilo, psychicky som sa dostala do poriadku, dieťa mi dlhšie v noci prespalo a konečne som sa cítila ako človek.

majah212
23. máj 2020

@gulka2010 staci, ze sa par dni zle vyspis a telo nedokaze riadne fungovat a nema zasoby energie, pretoze si neregenerovala (ano spanok 6-8 hodin je zakladom pre telo). Skus magnezium, mozno mas aj malo zeleza (vtedy tiez telo nevladze). Ja kojim uz skoro 6 rokov vkuse (nie to iste dieta ;) tiez mam take dni ze nevladzem (lebo spanok) a potom su dni ked je vsetko ok, do toho este ak uz mas aj PMS no hroza :D ja si nemyslim ze je to depresia, len proste skus viac oddychovat, ak ti ma kto pomoct tak ak mas zlu noc, skus sa cez den vyspat (aspon kratko).

ruzasipova
23. máj 2020

U teba by som to skor nazvala celkovou vycerpanostou a pracou hormonmi. To co si popisala ja mam bezne. Po porode to byvalo horsie, teraz uz len ked mam pms 🙂 Depresia je uplne iny stav. Depresia je dlhodoby hlboky bezutesny stav, ktory vyzaduje minim. psychologa. (Tiez viem, o com hovorim.)
Takze ak sa da, viac spanku, viac si oddychnut od deti, od manzela. Robit viac to, co ta bavi, nie to, co treba.

heidy222
23. máj 2020

Ja tiez dojcim, v noci obcas kazdu hodinu, potom mam cez den podobne Stavy. Tiez mam dve deti a to je samozrejme viac prace ako 1, nemozem si lahnut cez den ako pri prvom. Pomaha Len poriadne sa vyspat. Obcas idem skorej spat a mamzelovi nakazem dat Malemu flasu, alebo rano si dlhsie pospim v dni Ked on nemusi pracovat. Hned je zivot krajsi.
Pri prvej dcere som Mala poporodnu depresiu, preslo to Ked som prestala kojit. Teraz som si myslela ze som vyhrala, bolo vsetko ok aj Ked bol tazky porod, ale ked mal maly 2 mesiace prisla karantena a chytili ma strasne stavy, cirka 3 tyzdne, pomohla intenzivna psychohygiena a spanok.

matabb73
23. máj 2020

Takto môže začínať depresia. Ja som to mala podobne. Najprv len občasný smútok, úzkosť, strach. Potom som ráno nemohla spať, jesť, schudla som. Nakoniec som si našla psychologičku a chodila som na sedenia asi tri mesiace. Podarilo sa mi z toho dostat bez liekov. Ak sa ti to nezdá, zájdu k psychologovi. Ty sama sa najlepšie poznáš.