Ľadvinové kamene

cristina7171
18. máj 2023

Ahojte chcem sa poradiť pred dvoma týždňami som bola na operácii ladvinových kameňov v Martine a pred večerom som bola na CT-čku a zase mi tam ukazuje ze sú tam tie isté kamene tých istých rozmerov ako predtým je to možné? Dokonca som mala zavedenu aj katedru

cristina7171
autor
18. máj 2023

@cristina7171 pred včerom*

katka2602
18. máj 2023

Akože myslíš, že by sa tak rýchlo vytvorili nové? To nie je možné. Ja mam obličkové kamene pravidelne, prvá operácia, keď som mala rok a pol, teraz mám 40. A určite nie je možné, aby sa za 2 týždne vytvorilo opäť toľko kamienkov. Nebola to operácia na zavedenie stent, aby ľahšie vyšli von?

cristina7171
autor
18. máj 2023

@katka2602 nebola... normálne mi povedali že sa to môže stat po operácii že ich môžem mať späť čo si myslím že to je hlúposť tak rýchlo po operácii

katka2602
19. máj 2023

@cristina7171 áno po operácii sa môžu vytvoriť späť ja ich mam ceky život a ani nepočítam koľko ich už vyšlo von, ale určite sa nevytvoria za 2 týždne. Keby sa ti tak rýchlo tvorili kamene tak si v nemocnici nonstop.

cristina7171
autor
19. máj 2023

@katka2602 no tak ja sa porozprávam s doktormi z nemocnice čo so mnou počas tej operácie robili keď ich stále tam mám... hlavne ze mi povedali že ich mi vybrali všetky dosť divné...

gabinakk
20. máj 2023

@cristina7171 A nedali ti tie kamene do skúmavky, keď tu ich vybrali? Ja mam tiež kamene, bola som na operácii pred 19 rok. A ešte po zobudení z narkozy som ich mala položené na stolíku v skumavke.Lebo je to trochu divne, že ich tam máš opäť v tak krátkom čase

katka2602
20. máj 2023

@cristina7171 skus sa opýtať, lebo aj keby sa vytvorili užčite nebudú na rovnakom mieste a rovnakej veľkosti, pokiaľ sa kameň urobí to trvá nejakú dobu a pokiaľ sa pohne tiež, čiže nie je reálne, aby sa za 2 týždne vytvorili a ešte aj boli na rovnakom mieste. Som zvedavá co povedia. A dali ti ich domov? Ja ich mam doma.

cristina7171
autor
23. máj 2023

@gabinakk prosím ta a akým spôsobom ti ich operovali? Lebo mne to operovali z dola a doktory v Bojniciach mi povedali že keď sú veľké kamene ako som mala já alebo vlastne mám tak sa z dola nemôže operovať len z boku

gabinakk
24. máj 2023

@cristina7171 Mne ich vyberali z boku a laparoskopicky, tiež sa mi tvoria veľké kamene a také tvrdé, že ich nedokážu rozbiť, tak musia operačné ich vybrať. Na tvojom mieste už som v tej nemocnici a by som sa pýtala, ako je to možné, že ich tam stále mam.V Martine dost chvália nemocnicu, tak neviem kde, alebo v čom nastal problém