L-Thyroxin 50 a Calibrum mami. Môžu sa kombinovať?

secret
28. júl 2011

Mám 2 mesačnú dcérku, ktorú plne dojčím a užívam pritom L.Thyroxin 50, kvôli zníženej funkcii štítnej žlazy a chcela by som vedieť, či môžem popritom užívať vitamíny calibrum mami, nakolko tiež obsahujú jód, či to nebude vela.nemáte s tým niektorá skúsenosť? bola by som veľmi rada, nakoľko môj endokrinolog je momentálne na dovolenke a ja by som to chcela užívať, lebo vitamínkov a minerálov nikdy nie je dosť, najmä pri dojčení , kedy sa so svojimi zásobami delíme s dieťatkom 😉 ďakujeem

renin
29. júl 2011

Ja by som odporučila radšej jesť viac rýb.Je to skorej prírodné ako chemické vitamíny a ešte vlašské orechy.Ja mám chorú dcéru na štítnu žlazu.Tiež užíva tieto lieky.Budte rada,že ste otehotneli,lebo niekedy je to s touto diagnózou problém.A treba sa vyhýbať zelenine ako je kapusta a karfiol,lebo sa potom nevstrebáva jód.

secret
autor
1. aug 2011

@renin ..ďakujem veľmi pekne za odpoveď, tak tiež mám ten názor, že radšej prírodné, ale zasa pri dojčení je to trochu ťažšie a aké ryby myslíš? myslíš, že pangasius, pri dojčení môže byť? tak som veľmi rada, že som mala to šťastie otehotnieť a porodiť zdravé detičky a ani som popravde nevedela, že môže byť problém, problém so štítnou žlazou mi zistili skoro až na začiatku druhého tehotenstva, keď som začala brať tieto lieky,doktorke sa zdalo ,že je zväčšená na pohľad a potom pri odbere krvi zistili veĺmi nízke hodnoty 😢

renin
1. aug 2011

@secret my s dcérou jedávame tuniaka,pangasius,no všeličo.ja iné mäso ani veľmi nejem,pretože ja mám zase inú diagnózu a ani by som nemala.Teraz sme si ešte kúpili rybí olej v lekárni,pretože to tiež odporúčajú na omega 3 mastné kyseliny

kvojtanikova
2. aug 2011

@secret myslim ze nemusis mat obavy, ja mam stitnu zlazu vyoperovanu a uzivam Euthyrox, co je vlastne generikum L-thyroxinu (alebo naopak), a brala som Calibrum aj v tehotenstve aj teraz beriem nejake vitaminy. Lieky ti hormony doplnia iba do normalneho stavu, do takeho, aky by si mala keby tvoja stitna zlaza nebola chora, a teda to, ze popri tom beries doplnkove vitaminy nemoze byt prekazkou. Je to rovnako ako keby si bola zdrava a brala ich. To mnozstvo je vypocitane tak aby nemohlo ublizit, ani sa predavkovat. Dodrzuj odporucane davkovanie a bude to v pohode.