Kyretáž kvli polypu

bubo551
13. júl 2021

Dobrý večer. Zajtra idem na kyretáž kvôli polyp. Je tu niekto kto je po takom zákroku? Chcela by som vedieť co ma čaká. A ešte kedy budú výsledky z histologie. Mam hlavne strach z tých výsledkov. Dakujem”

pimpulka
13. júl 2021

ahoj, kolko mas rokov prosim? ja som bola 2r dozadu, tiez ze kvoli polypu,nakoniec sa nepotvrdil...ale ona to dala skor akoze diagnosticka kyretaz v mojom pripade...mala som 39r vtedy

bubo551
autor
13. júl 2021

@pimpulka ahoj. Mam 38

pimpulka
13. júl 2021

@bubo551 nemusis mat strach....je to malinky zakrok..vysledky tusim do tyzdna alebo dvoch,nepamatam si uz presne

bubo551
autor
13. júl 2021

@pimpulka veď práve to čakanie ma vyrušuje. Dúfam že polyp sa nezvykne zvrhnúť.

pimpulka
13. júl 2021

@bubo551 neboj...inak ako ti nanho lekarka prisla?krvacala si?

bubo551
autor
13. júl 2021

@pimpulka Spinim počas ovulácie. Pred rokom ho bolo vidieť potom zas nie. Pri prevencii ho je zas vidieť.

pimpulka
13. júl 2021

@bubo551 jaj tak...tak sa naozaj nemusis bat...aspon sa ho zbavis a bude pokoj...do konca tyzdna oddychuj....

bubo551
autor
13. júl 2021

@pimpulka ďakujem za povzbudivé slová. A pred zákrokom ti dali nejakú oblbovacku? Ja budem určite vyklepana. Nikdy som nemala narkozu.

ab727
13. júl 2021

@bubo551 tiež som mala kyret kvôli polypom,je to krátky zákrok a výsledky tak za cca 10dní,nemáš sa čoho báť,pred takými zákrokmi som raz mala a raz nie oblbovačku

mijunik
13. júl 2021

@bubo551 ahoj, mne robili takú kyretáž pred dvomi týždňami. Vieš ako som si fajne schrupla? 😊 To je krátka narkóza, prebúdzaš sa z nej ako ráno po dobrom vyspaní. Aj zaspávanie je príjemné. Užívaj si to. A po zákroku Ťa nič nebolí, len si ležíš a oddychuješ. 🙂🙂🙂

bubo551
autor
14. júl 2021

@mijunik výsledky prišli vporiadku?

pimpulka
14. júl 2021

@bubo551 ja som bola velmi vyklepana, tiez moja prvá narkóza. Oblbovacku mi nedali. Ale prijala by som veru lebo som veľký stresmen

bubo551
autor
14. júl 2021

@pimpulka a prebehlo to v pohode?

janetinka27
14. júl 2021

@bubo551 ahoj, ja som bola na kyretazi za posledny rok dvakrat, naposledy pred mesiacom. nemusis sa bat, pred prvym razom som sa bala, ale pred druhym som uz vedela co ma caka. a ides na jednodnovku alebo do nemocnice? ja som bola na jednodnovke, rano prides, pozru papiere, zavedu ta do satne, tam sa prezlecies do nocnej kosele, das si ponozky a papuce. na izbu si vezmi aspon mobil, pripradne vreckovky, knihu... na izbe nam merali tlak, zaviedli kanylu do zily, postupne prisli este dalsie tri pacientky. pokecali sme si, medzitym nam stale merali tlak, dali nam tabletku na naladu, pytali sa este nejake detaily. postupne nas volali na salu, poslali nas vzdy vycikat, dali nam tenku ciapku na hlavu. prisli sme na salu, tam bola len anesteziologicka a jej sestricka, vyzula som si papuce, lahla som si, zaviedli mi anesteziu a za chvilku som spala ako drevo.
po zakroku ma preberali uz pri prekladani, takze som spolupracovala pri prekladani na moju postel na sale, zaviezli ma na izbu a tam si mozes potom pospat alebo ak uz budes prebrata, tak len polezis, porozpravas sa s pacientkami, meraju stale potom tlak, na prste mas pipacku so saturaciou a tepom. potom asi po hodinke mi doniesli caj, neskor som sa musela ist zasa vycikat. na wc si uz potom oblecies svoje gatky, svoju vlozku a potom som chvilku cakala na izbe, kym prisla doktorka, dala mi prepustaciu spravu. po zakroku by si mala byt v zariadeni tie 2 hodiny. sestricka potom cakala, kym pre mna pride doprovod, ten podpisal nejake papiere, poucila ho a sli sme domov :D
neboj sa, lahko sa to hovori, mna tiez kamaratky povzbudzovali, ale ukludnila som sa, az ked som mala vlastnu skusenost. ja som bola na kyretazi kvoli vysokej sliznici, takze tiez histologia atd. o vysledky som si volala o 10 dni 🙂

bubo551
autor
14. júl 2021

@janetinka27 bola som na jednodňovke. Už to mám za sebou. Prebehlo to v pohode. Nič ma neboli. Nie je mi zle. Trochu kráčam. Len som sa zabudla opytať ci sa môžem dnes osprchovať. Môžem? Ci zo spodu nemočit?

bubo551
autor
14. júl 2021

@janetinka27 trochu krvácam. Preklep. Ešte ti ďakujem za vyčerpávajúce info a povzbudenie. Čítala som si to v čakárne pred zákrokom.

janetinka27
14. júl 2021

@bubo551 mne len vraveli ze 10 dni sa nekupat, ani vo vani ani v bazene. a tiez ani pohl.styk. ale sprcha jasnacka, to mozes🙂 treba sa trochu setrit, par dni nenamahaj brucho, ani vysavanie vysavacom. krvacanie postupne prejde. som rada ze to mas za sebou, ze si to zvladla a si ok🙂

pimpulka
14. júl 2021

@janetinka27 tiez si krvacala a na sone videla vysokú sliznicu? Toto som mala aj ja. Plus este sa jej zdalo ze vidi maly polyp ale ten sa pri kyrete nepotvrdil. Mozem sa ta prosím spytat koľko si mala rokov vtedy?

pimpulka
14. júl 2021

@bubo551 super, som rada ze to mas za sebou. Inak presne tak to je ze človeku aj 100x môžu povedať neboj sa ničoho, ze to je v pohode, proste az vlastná skúsenosť človeka ukľudní.

janetinka27
15. júl 2021

@pimpulka ano, ja som mala tu vysoku sliznicu stale, sa mi to opakovalo, lebo mam nizky progesteron. takze sa mi vytvorila hyperplazia endometria. minuly rok mi spravili kyretaz, brala som progesteron, ktory mi sliznicu drzal dolu, ale hned ako som ho vysadila pred dalsou - kontrolnou kyretazou, mi ta sliznica zasa hned v prvom cykle sla hore. ale ja tam uz mam aj zmeny. mam 37 rokov, viaceri doktori mi povedali, ze v takomto stave je lepsie vybrat maternicu, ale este nemame deti, tak sa to preliecuje.

mijunik
15. júl 2021

@bubo551 bola som si pred týždňom pre ne a sú ok. 🙂 Ešte idem s svojmu gynekológovi, som zvedavá, či nariadi častejšiu kontrolu, lebo som mala vysokú sluznicu a vraj aj nejaký polyp. Som rada, že si to zvládla, aspoň tri dni viac oddychuj tri týždne sa len sprchuj, pri krvácaní alebo špinení len vložku, tri týždne bez pohlavného styku, bez bazéna, nekúp sa ani vo vani.

pimpulka
15. júl 2021

@janetinka27 mozem ti napisat správu?

janetinka27
15. júl 2021

@pimpulka ano, samozrejme 🙂