Kvapká mi pot a pod paplónom mi je zima

barbel1987
19. feb 2022

Poraďte mi prosím ,čo mám robiť .Mám 35 a v byte je celá jedna stena okno a balkónové dvere. Napriek tomu ,že celé okno je zapenovanie myslím škáry a dokonca je balkón presklený teda kvázi zateplený.
Aj napriek zapenovabym oknám proste mám v izbe poryv ľadového vetra si všetkých strán. Som pod paplónom ,dekou ma upchatý každú škáru okolo tela a napriek tomu , že som mňa tečie ako s koňa a pot sa so mňa valí akoby som vyliezla so sauny až kvapká , potím sa ako kôň a aj posteľ je mokrá , tak keď vystrčim ruku z pod tejto kôpky zakrytia mám pocit akoby som nahá stala na kopci a fúkalo na mňa vetry s každej strany a normálne mi opuchlo zápästie od zimy .... Je to podľa vás normálne. Môžem mať takéto pocity ,ako by som bola v prechode aj napriek pomerne nízkemu veku , alebo mám halucinácie , že mi tu fúka.Najhorsie je to že už týždeň neviem spať...

jaskolka
19. feb 2022

Tak máš veľký rozdiel medzi teplotou pod prikrývkami, a v izbe. Samozrejme, že pod hrubým psplonom a dekou sa spotis, ale keď sa odkryjes, tak pocitovo ti je zima. Ú nás to bolo keď sme mali kotol na tuhé palivo. V noci som bola celá spotená zabalená pod psplonom, muž to isté a keď som šla na WC, drkotali mi zuby, keďže radiátory už vychladli a bolo pod nulou vonku.
Musíš spat v izbe, kde máte také okno?
Môžu to byť aj hormonslne veci isteže, ale pre začiatok skus spať inde, ak sa dá a uvidíš,vi bude rozdiel

danyelia
19. feb 2022

Ahoj, keď som mala 35 rokov, v noci som sa potila a mimo postele som mala zimnicu, myslela som si, že máme vypnuté radiátory, stále som ich kontrolovala, no fungovali normálne. Mala som aj iný príznak, u mňa sa z toho vykľula vážna choroba. Nechcem strašiť, nemusí to byť nič vážne u Teba samozrejme, no ak tento Tvoj pocit bude pretrvávať (aj napriek zateplenému balkónu, zabezpečeným oknám a pod.) určite by som navštívila lekára...

luccija
19. feb 2022

@barbel1987 akú máš teplotu v izbe?pochybujem, že Ti opuchlo zápästie od zimy.Aj ja som sa začala strašne v noci potiť mám poruchu menštruačného cyklu...a doteraz si tam tiež bývala a také problémy nemala...

barbel1987
autor
19. feb 2022

@jaskolka nedá sa spať inde mám garsónku

barbel1987
autor
19. feb 2022

@danyelia lekára navštívim

barbel1987
autor
19. feb 2022

@jaskolka zakrývam sa lebo mi tu veľmi fúka tak ako keby fúkal vietor a stala si nahá na kopci

barbel1987
autor
19. feb 2022

@luccija mám alergiu na chlad , takže áno opuchlo od zimy a stupňov na balkóne 8 a v izbe cca 15

brembo
19. feb 2022

ked máš v izbe 15 stupnov tak sa nečuduj,že ti je zima. Optimálna teplota by mala byt medzi 20 až 23,to už závisí od človeka. Teplota na pracovisku by mala byt 18 stupnov,v kanceláriách vyššia.

h2
19. feb 2022

No ak cítiš v izbe prievan, tak Ti proste odniekiaľ ťahá. Treba nájsť to miesto a utesniť ho. 🤷🏻‍♀️
15 stupňov je veľmi málo, jasné, že Ti je zima. 🥶

luccija
19. feb 2022

@barbel1987 tak 15 st je strašné malo

zuzanaete
19. feb 2022

Vchodove dvere mas ok? Aj to okno je urcite ok? Cez niektore baraky vie poriadne prefukovat a stacia male skary a je to citit. Alebo staci otvorene okno na schodisku.

barbel1987
autor
19. feb 2022

@zuzanaete to okno nie ok je prasknuté sklo

brembo
19. feb 2022

@barbel1987 neviem o aký druh okna ide. Ked je to plast,tak to je prakticky nefunkčné a má minimálnu tepelnu izoláciu. Ked je to klasické staré okno,tak zalepit medzeru lepiacou páskou medzi sklami.
Vám zrejme prefukuje medzi vchodovými dvermi a oknom prípadne i balkonovými dvermi. Treba rokou chodit okolo rámov a okien a zistit,cez ktoré časti prefukuje. Tiež neviem,aký velký radiátor máte a na aku teplotu vykuruju vodu na UK.

h2
19. feb 2022

@barbel1987 🤦🏻‍♀️ Ty tu napíšeš siahodlhý príspevok, kde podrobne opíšeš problém, ale takú podstatnú vec, ako je prasknuté sklo na okne, nespomenieš?

barbel1987
autor
19. feb 2022

@h2 nenapadlo ma to ☺️😔

simsalabim
19. feb 2022

@barbel1987 v Anglicku ma casto okno iba 1 sklo a ak je navyse prasknute... Jasne, ze to je citit. Treba ho opravit, inak kurenim vyhadzujes peniaze von oknom, co pri sucasnom zvyseni cien plynu v Anglicku je fakt obrovska suma, nie ako u nas, kde su ceny aspon ciastocne regulovane. No a kurenie na takych 18st je v Anglicku caste... Jedno sklo, nezateplene mury, ceny plynu a potom sa rozhodni - Eat or heat 🤷‍♀️

barbel1987
autor
19. feb 2022

@simsalabim a kto povedal ,že som v Anglicku , ako si na to prišla ?

barbel1987
autor
19. feb 2022

@brembo ale ja som nie je v UK

simsalabim
19. feb 2022

@barbel1987 zle citam 🤦‍♀️😅 Niekto hore napisal UK 😅 No v kazdom pripade, najprv oprav to okno.

asocial
19. feb 2022

no, 15 stupnov je strasne malo, skus s tym nieco urobit, prikurit. ak sestris takymto sposobom, nie je to vyhra, este aj plesen sa tii spravi

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
h2
19. feb 2022

@barbel1987
@simsalabim Dievčatá, v tomto prípade UK znamená ústredné kúrenie. 😁

simsalabim
19. feb 2022

@h2 ano, ved pisem, ze som to zle precitala. Nepozorne 🤦‍♀️ Chytila som sa tych 15 stupnov, co ma fdoma - pre Britaniu nic nezvycajne. Ale ba Slovensku?

barbel1987
autor
19. feb 2022

@evamarek77 nemám vypnutý radiátor

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barbel1987
autor
19. feb 2022

@evamarek77 neviem

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barbel1987
autor
19. feb 2022

@evamarek77 áno , priamo horúci

brembo
19. feb 2022

@barbel1987 . Lenže keď na plastovom okne vákuovanom alebo plnenom plynom praskne 1 sklo,tak sa z toho okna stáva takmer jednosklo,pretože medzera je veľmy malá a tepelná izolácia je znefukčnená. UK som myslel ako ústredné kúrenie.

barbel1987
autor
20. feb 2022

@brembo nemám plastové okná