Kvapka krvi pre Dominiku

ingrid1979
18. dec 2013

KVAPKA KRVI PRE DOMINIKU Ahojte. Volám sa Dominika Barbieriková. Vo februári budem mať 2 rôčky. Bohužiaľ, dostala som veľmi hnusnú chorobu, s ktorou chcem bojovať. Ale potrebujem vašu pomoc. Tí, čo máte krvnú skupinu NULA RH NEGATIV, darujte mi prosím. Dá sa to v hociakej transfúznej stanici vo vašom meste. Ak sa tak rozhodnete, treba uviesť: DOMINIKA BARBIERIKOVÁ - DETSKÁ FAKULTNÁ NEMOCNICA S POLIKLINIKOU BRATISLAVA – KLINIKA DETSKEJ HEMATOLÓGIE A ONKOLÓGIE - ODDELENIE 2 Predtým by bolo dobré informovať ma na 0915 730 073. Prepošlite prosím správu svojim známym. Ďakujem, veselé Vianoce

akramgad
18. dec 2013

držím palčeky držte sa !!!!

janka_89
18. dec 2013

držím silno palce malej Dominike!!!! zdieľala som to už na facebooku, bohužiaľ osobne nepoznám nikoho s touto krvnou skupinou...

mokon
18. dec 2013

zdieľam na fb, držím palce, prajem veľa sily

trogir
18. dec 2013

Je mi luto, ze Vas navstivila takato hnusna choroba. Ja mam A1B RH negativ, tiez vzacna, rada by som pomohla, ale nulku nemam. Drzim velmi palce.

pemizb
18. dec 2013

A ked niekto darume inu krv a povie ze je to pre Dominiku, tak to neuznaju? No ze by zobrali inu krvnu skupinu a jej za to dali tu jej. To sa tak neda?

ceresnicka1990
19. dec 2013

@ingrid1979 ja mam nulku a zajtra ,alebo v pondelok jej pojdem tu krv dat...

ceresnicka1990
19. dec 2013

@pemizb urcite sa to neda, 0rh - je vzacna krv a preto je obtiazne niekedy ju zohnat...

kristinkinazuzka
19. dec 2013

@ingrid1979 Ja aj manžel máme túto krv. Ja žiaľ darovať nemôžem - kojím, ale manžel by šiel. Včera som zisťovala u nás v TO, kedy sa dá darovať, že až 7.1.-bude to stačiť? Snažila som sa aj dovolať na uvedené číslo, ale asi toho máte moc. Držte sa!

ivanka.7
19. dec 2013

Kopirovane z FB od ocka Dominiky (ospravedlnte caps, nebudem to cele prepisovat, snad ma nejaka hyena nenahlasi)

Martin Barbierik
about an hour ago
AHOJTE. NEVIEM CI SA VAM VSETKYM CO ODKAZ ZDIELATE TOTO DOSTANE. SKUSTE POSUNUT DALEJ. MOMENTALNE, AK VSETCI CO SLUBILI POJDU, TAK MAM DARCOV DO KONCA FEBRUARA. PRETO VAS PROSIM ABY STE TO NA CHVILU ZASTAVILI. JE TO UZASNE KOLKO LUDI SA OZVALO, ZNAMYCH AJ NEZNAMYCH. DAKUJEME! ALE MA TO 25.000 ZDIELANI, 3 DNI SOM NA LINKE A MRZI MA KED NIEKOMU NEZDVINEM, NEODPISEM. DUFAM, ZE SA NIKTO NENAHNEVA, NEURAZI. KED TO BUDE AKTUALNE A ZNOVA BUDE TREBA, DAM VEDIET. DAKUJEM ZA DAROVANIE A POCHOPENIE... M 🙂

isabella22
19. dec 2013

@ingrid1979 aj ja maam O Rh- a uz neni az taka vzcana ako AB-čko. Kzdopadne ju mam a ak budem moct pojdem darovat 🙂

gugu
19. dec 2013

Tato krvna skupina je vzacna, moze sa darovat ktorejkolvek krvnej skupine, ale prijat moze len 0-. A kedze ju ma len cca 4,8% ludi, je s nou problem. Aj ja som vcera volala na transfuzku, ale beriem lieky na srdce, preto sa musi darcovstvo krvi konzultovat s kardiologom. Ale ked to pojde, idem do toho. 🙂 Ked nestihnem darovat Dominike (verim, ze sa najde vela ludi, ktori daruju) pomozem neskor niekomu inemu. 🙂

kika1111
19. dec 2013

môj manžel má 0+, žiaľ.. a ja Ačko... veľmi sme jej chceli pomôcť..

ingrid1979
autor
19. dec 2013

Ďakujem krásne za malú babuľku. Hoci sa nepoznáme prajem Dominike a jej rodičom, veľa síl a veľa lásky, aby sa malá skoro uzdravila. Tiež prajem krásne Vianoce mamičkám, detičkám, ale i ocinkom. Ďakujem za ochotu pomáhať, aj keď to zrovna nebude krv, ktorú potrebuje Dominika, pomôže niekomu inému. Ďakujem 🙂

ingrid1979
autor
19. dec 2013

@ivanka.7 Ivanka7, ďakujem za príspevok, mne to na FB neprišlo, tiež som nepostupovala práve naj., ale myslím si ,že keď niekto koná nezištne, s úmyslom pomôcť, aj ľuďom ktorých nepoznáme, malo by to byť OK. Iňa

kiki68
19. dec 2013

skoda,ani u nas nikto 😒

zanulienka
19. dec 2013

Neviete ci môžem darovať krv ak nemam poistovnu zdravotnú?