Kupujete vitamíny z DM drogerie? (Vitamín D3)

viera1107
24. feb 2020

Ahoj, chcem sa vás popýtať či kupujete vitamínové prípravky od dm drogerie? Kúpila som si tam dnes vitamín D3 a nejako sa neviem dopátrať napr. či je to dostatočná denná dávka.. Píšu tam, že 1 kapsula obsahuje 1.000 I. E.(sú to také žlté guľôčky, ale v takej forme je asi každé tabletkové Dčko) , vitamín D idem užívať prvý krát kvôli únave.. Ďakujem..

osky
24. feb 2020

Vitaminu D ma nedoszatok kazdy a sa mi zda ze treba aspon 2000 ie na den,ale to si lahko vyhladas v tabulkach cez google.
Netreba vsak zabudat na to,ze ani oficialne doporucena denna davka väcsinlu cloveku nestaci.
Cela populacia trpi dlhodobo nedostatkom vitaminu d.
Takze fajn by bolo najprv dat si zistit z krvi stav a podla toho sa zariadit.
A nezabudnut,ze sa vstrebava v tukoch.
Cize s tablekou treba zjest par orechov,olivovy olej a pod...

elaela23
25. feb 2020

Ja mam vigantol a kvapem ho na jogurt

lucyluv
25. feb 2020

My si davame 2000 ui denne s muzom, tiez mame zlte gulocky, ale inu znacku, to nie je vyslovene tabletka, ma to v sebe nejaky olej, to je taka skor kapsula 🙂

carduelis
25. feb 2020

Doktor odporucal 3000 iu denne pre dospeleho, idealne Devit.

nelca84
25. feb 2020

@viera1107 1000 jednotiek je davka pre novorodenca, u dospeleho je idealne aspon 3000 jednotiek, odporucam kvapky devit forte

bella1199
9. apr 2020

Ahojte, Viem, ze to sem nepatri, ale neviem kam by som to mala napisat.Pracuje niekto v DM-Drogerie? Aku su tam pracovne podmienky, mzda, benefity, celkovo pristup zamestnavatela atd....Dakujem.