Kúpeľný pobyt po operácii

veronika16092003
24. okt 2022

Ahojte
Už 3 mesiace som s úrazom trojitého zlomeniny členka … len mesiac rehabilitujem a sú nejaký zlepšenia ale stále to nie je ono …viem že je to beh na dlhe trate a pán doktor z rehabilitácii mi odporučil že na oddelení kde ma operovali si mám požiadať o kúpeľný rehabilitačný pobyt že by mi to veľmi pomohlo nakoľko ešte stále chodím s barlami , sama prejde. 2-3 kroky a aj to nie pekne tak ako by sa malo
Máte niekto skúsenosti ako sa ďalej postupuje pri vybavovaní kúpeľov
Za rady vopred ďakujem

viestta
24. okt 2022

@veronika16092003 návrh na kúpeľňu liečbu ti môže vypísať ortopéd, ku ktorému po operácii chodíš ale aj tvoj všeobecný lekár.
Presný popis ako postupovať majú všetky kúpele na svojich domovskych stránkach, tak si to precitaj

veronika16092003
autor
24. okt 2022

@viestta ďakujem

mogaa
25. okt 2022

@veronika16092003 2-3týždne kým to schvália alebo zamietnu a ďaľší mesiac kým ti dajú termín ...za mňa naozaj schodnejšia cesta vypýtať si predšasný vianočný darček - pár dní v kúpeloch...

mogaa
25. okt 2022

@veronika16092003 inak lekár vypíše Návrh ná kúpelnú liečbu a ten zašleš do svojej ZP...Odtiaľ ti príde termín rovno s nástupom kedy a kam máš nastúpiť alebo ti pošlú len schválenie či zamietnutie liečby.....v tom prípade ti zašlú aj zoznam kúpelov kde si vyberieš pobyt....termín ti môžu dať aj o pol roka, to je naozajj rôzne, záleží od obsadenosti kúpelov a od počtu žiadostí čo sú pred tebou....

lenjaona
25. okt 2022

@mogaa moja krsna chodi každý rok do kúpeľov všade po SK, a to je už xy rokov a bez problému

mogaa
25. okt 2022

@lenjaona ale predpokladám že má jednu diagnózu s ktorou má nárok na kúpelnú liečbu každý rok - tak to býva napr.pri astme....ono sú diagnózy ktoré nespadajú do tých ich tabuliek, napr.pri mozgovej príhode by mal byť nárok tuším len prvý rok(neviem či nie prvé 2roky), potom napriek trvalým následkom musela byť iná diagnóza aby to poisťovna schválila....po operáciách je to tuším že nárok je do roka a do roka sa to musí aj vyčerpať, ale tak to bolo volakedy, teraz neviem.....

lenjaona
25. okt 2022

@mogaa astmu nema, ale ma strojček na srdci, rakovinu, cukrovku ,opuchy noh, problem s cievami a x ďalších
Takže kazdy rok chodí tam a keď náhodou jej to už nesedí tak odíde skôr domov, ale to sa malokedy stalo a schvália hneď

mogaa
25. okt 2022

@lenjaona to sú diagnózy, kde nie je o čom(onkoochorenie a problémy so srdcom), tam problémy nerobia ani to nenaťahujú....my sme chodili s maminou do Kováčovej, tam boli dosť dlhé čakačky....odísť domov sa dalo len v prípade zhoršenia stavu alebo choroby(bez nároku na dočerpanie liečby), ale všade to môže byť iné...vie že niekde sa dalo odísť skôr, niekde nie, detto odísť cez víkendy bolo rôzne....na schválenie sme čakali ako kedy, ale také cca
2-3 týždne vždy....