Ktorý vitamín D3 je najlepší?

chanel_c
2. nov 2020

Ahojte.

Prosim vas, poradte mi, aky vitamin D3 na trhu je najlepsi ? Ci z lekarne, bylinkarne, alebo nejakeho ineho eshopu ?

Momentálne uzivam od zn. Barnys - ULTRA - C imuno komplex s vitaminom D3, Zinok, Selén.

Ibaze vitaminu D 3 je v zlozeni 7,5ug 150% RVH.

Stačí to ?

Poradte mi prosim. Dakujem.

nelca84
2. nov 2020

Ja uzivam Devit Forte

mogaa
2. nov 2020

@chanel_c užívaš 150%odporučenej dennej dávky....či je to pre teba správne dávkovanie ti nepovie nik, treba si dať zmerať vit.D v krvi a dávkovanie nastaviť podľa výsledkov, dá sa ním predávkovať ako asi každým vitamínom v tabletkovej forme.....ale v momentálnom období by som to nechala tak - berieš všetko čo je na imunitu podstatné - D-čko, zinok, selén....

milanm_
2. nov 2020

https://gymbeam.sk/multivitamin-adek-ostrovit.html
toto je asi najlepšie čo na slovensku nájdeš v zmysle pomer cena/výkon.
Čo sa týka dávkovania sa odporúča ako udržiavaciu suplementáciu mat 1000 IU, v neslnečnom období (čo na slovensku znamená 9 mesiacov..) min 2000 IU + .
Predávkovanie je až pri 20 000 +. Najdôležitejšie je to jest spolu s jedlom, lebo bez tukov sa vitamín D nevie úplne vstrebať.
Veľa zdravia.

hettinka
2. nov 2020

Ja som si kúpila Vigantolvit 2000 jednotiek. Predtým som mala z dm drogerie a predtým Jamieson. Striedam to.

nelca84
2. nov 2020

@milanm_ myslim, ze aj 2000 IU je velmi malo, ja beriem 7500 IU a hodnota D v krvi je 156 nmol/l cize aspon 4-5000 IU treba na hodnotu nad 100 nmol/l co je tak akurat

milanm_
2. nov 2020

@nelca84 čo je k nepochopeniu pri slove min a znamienku + ?
Každopádne konečne niekto kto vie, že čokolvek pod 25 µg/1000 IU je nezmysel. Bohužial mam pocit, že 80% preparátov na trhu obsahuje aj oveľa menšie množstvo.

nelca84
2. nov 2020

@milanm_ len som to upresnila, nemusis sa hned paprcit 😀 a preto kazdemu odporucam Devit Forte, je na olejovej baze ma 1500 IU v jednej kvapke...cize 3 kvapky kludne priamo do ust a Decka je dost

zuzudrnda
2. nov 2020

Aby sa D dobre ukladalo je vhodna s kombinaciou K2. Inak ho Tvoje telo nemusi vyuzit naplno. Dr. Jacobs ma kvapke D3K2 forte. Je tam 600 davok a stoja 27 Eur. Od septembra,ked je menej slniecka,je fajn davkovat aj na imunitu a jesenne virozky + zdrave kosti.

katkaretro
2. nov 2020

ja som si tento rok kupila Oilesen, je v kapsule 25 µg/1000 IU, k tomu beriem aj zinok+selén, a ešte C-čko....nakoľko je tá korona a chrípka všade teraz

chanel_c
autor
2. nov 2020

@milanm_ dakujem, vyzera to zaujimavo, pisete ze pomer cena/kvalita je to najlepsie co najdem, no zda sa mi to az prilis vyhodne pri cene 7€ 200 tbl. ? :D

chanel_c
autor
2. nov 2020

@nelca84 ja som raz mala 2000 IU a kamaratka lekarnicka mi povedala ze je to dost, ze kludne staci 1000 IU

chanel_c
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
arabellka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nelca84
2. nov 2020

@chanel_c ja ta nejdem presviedcat, ale dost som si to studovala kvoli diagnoze a davam si aj pravidelne zistovat hladinu Dcka v krvi a mozem ti povedat, ze 1000 IU je ako prd do pneumatiky... skus si o tom pohladat nejake clanky

milanm_
2. nov 2020

Ako píše nelca, keď si o suplementácií D3 začneš čítať tak dospeješ k takýmto info. cca 1000 IU ako udržiavačka, väčšie dávky ako doplnenie deficitu. Čo sa týka značky, tak Ostrovit je Polská firma... Trh je veľký, vyberaj..

chanel_c
autor
2. nov 2020

@nelca84 ved ja si rada necham poradit. Uz som citala par clankov, zistivala som aka je odprucana denna davka, no vacsinou je vsade pisane inak takze asi tomu musim venovat viac casu 🙂 a ten devit forte v kvapkach co si odprucala ma celkom zaujal, len teraz neviem ci staci cisty, alebo je asi lepsie ho brat uz v kombinacii s K. ?

chanel_c
autor
2. nov 2020

@milanm_ zaujal ma aj ten od Gym beam, znacku ako taku poznam len s tymto nemam skusenost, nepoznam to, takze je tazke sa pre mna rozhodnut, ktory vyskusat, aj ked tento vyzera lakavo kedze je tam aj K, aj super cena ...

nelca84
2. nov 2020

@chanel_c s Kckom to bude uplne idealne 😉

chanel_c
autor
2. nov 2020

@nelca84 ty uzivas spolu s vit. K, ci bez, cisto len Devit?

nelca84
2. nov 2020

@chanel_c ja len devit

sonka_miro
3. nov 2020

Od swansonu 5000ka

laurika25
3. jan 2021

@sonka_miro a odkiaľ to objednávas prosím ta? Aby som neobjednala nejaký fake?

sonka_miro
3. jan 2021

@laurika25 so stranky swanson.sk

laurika25
4. jan 2021

@sonka_miro momentálne nie je na sklade😒

sonka_miro
4. jan 2021

@laurika25 len sleduj kazdy den, vacsinou vzdy do tyzdna uz maju na sklade.

sonka_miro
4. jan 2021

@laurika25 v decembri som tiez tak objednavala

laurika25
4. jan 2021

@sonka_miro dakujem😉
@sonka_miro

ruzenka65
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
chanel_c
autor
25. jan 2021

Vraj Detritin skončil v nejakom teste najlepšie.

trema
Autor odpoveď zmazal
Zobraz